Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna a MÉLTÁNYOS...

Mi lett volna a MÉLTÁNYOS béke Trianonban Magyarország számára?

Figyelt kérdés

Szerintem Wilson javaslata alapján népszavazással. Magyarország így másfél-kétszer ekkora lenne ma.

Kb. '41-es határok + Arad, Temesvár környéke valamint Pozsony és Nyitra környéke.

Burgenland pedig Mo-é maradt volna, mivel Ausztria is vesztes volt. (cserébe megtarthatták volna Dél-Tirolt)


2010. okt. 26. 18:39
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/186 A kérdező kommentje:

Javasolnám, hogy maradjunk az eredeti kérdésnél.


Én azt is hallottam, hogy Magyarország lehetett volna "kelet Svájca",

Voltak ilyen idealisztikus elképzelések.


Szóval a határok tologatása helyett megmaradt volna Nagymagyarország, mint több nemzet konföderatív állama.

Még a formája is hasonlított Svájchoz !

Sajnos a békediktátoroknak ez nem állt érdekében.:(

2010. okt. 28. 21:45
 102/186 anonim ***** válasza:

"Már megmondtam neked, hogy mindent tudok, amit erről az elméletről tudni kell.

Attól hogy tovább mutogatod a súlytalan érveket, nem fogom jobban elhinni."


Hat tudok... ez sokat elarul rollad azert (ja bocs lemadat hogy ugyanugy bizonyia sztkita-hun-roman vagy valami ilyesmi elmeletet is.Sajna ez nem igaz ha a romanok nylveszetee belemaszunk inkabb india jonne ki hisz indo -europai nyelv csak az a aj ezzel hogy ha jol tudom az elso levalas abbol a nyelvcsoporbol a ciganyoke volt.Igaz viselkedesben es szavaikan nem kulomoznek.....

De viszaterve ami csodalatos temankra :Azt alitod hogy 1933-tol indit Hernady es ruszki 8 eve pusziajtas Hitlerekkel.Akkor hogy a feszkes fenebe kotottek a franciakal a ruszkik 1935!!!-ben pontosabban majus 2-an "Kölcsönös segítségnyújtási szerződés Franciaország és a Szovjetunió között 5 évre"..a nemetek elensegevel mikoruzletelsz...ha te a baratjuk vagy iaz ? A transziberiai japan szalitasrol meg surgosen kuldjel linket mert vesztesre alsz....en inkabb hiszem azt hogy az angol es amcsi is hamisitja a tortenelmet mint olyat amit mindenki elismer peldaul ez a fentebb emlitett szerzodest.......

2010. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/186 A kérdező kommentje:
Off !
2010. okt. 28. 21:51
 104/186 anonim ***** válasza:
74%

"Sajna ez nem igaz ha a romanok nylveszetee belemaszunk inkabb india jonne ki"


Nem kevered a románokat a romákkal véletlenül?

A román ugyanis neolatin nyelv.


"De viszaterve ami csodalatos temankra"


Ne térj vissza!

Nem érdekel.

Én elmondtam, amit mondani akartam.

Olvasd vissza, ha érdekel, többet nem vagyok hajlandó vele foglalkozni.


Kedves kérdező, én már elmondtam a véleményem. Nem tudom mit mondhatnék még.


"Én azt is hallottam, hogy Magyarország lehetett volna "kelet Svájca",

Voltak ilyen idealisztikus elképzelések."


Voltak, de a nemzetiségek 1918-ban sorra kinyilvánították elszakadásukat, így bukott az egész.

Amellett ahhoz, hogy "kelet Svájca" legyünk, le kellett volna mondani a magyarosításról, ami nem akaródzott.


"Sajnos a békediktátoroknak ez nem állt érdekében"


És az érintett népek közül sem akarta senki.

2010. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/186 anonim ***** válasza:
74%

Ja, és a szkíta-hun-avar-magyar kontinuitás elmélete nem nyelvrokonságra épül, hanem genetikaira.

Innentől értelmetlen a hipotetikus szkíta-hun-avar-román elméletre az indoeurópai nyelvcsaláddal érvelned

2010. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/186 anonim ***** válasza:
55%
Szálasi dolgozta ki a föderatív állam elvét a legjobban,ont ezért nem támogatom a hungaristákat. Az ilyen, csicska oláh népeknek örülniük kellett volna, hogy megtűrjük őket Erdélyben.
2010. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/186 anonim ***** válasza:
74%
Pont a belinkelt szöveged bizonyítja, hogy a románok a rokonaink. Akkor hogy is van ez? A testvéreidet szidod?
2010. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/186 anonim ***** válasza:

"És az őt mit érdekli?

Amíg tejelnek, addig le vannak ejtve."


Ha hulye igen ha meg nics szovetsegben tudja hogy baj keszul es lep ellene csak akkor nem lep ha nem erdeke.


"gen? Akkor úgy egyeztek meg, hogy ti szövetkeztek a németekkel, mi meg cserébe jól lebombázunk titeket. Ebbe a szovjetek aztán marhára belementek volna."


Megis ha olyan szemben altak a jo ruszkik miert nem emlegettek a kapitalistak aljas tamadasat amit elenuk elkovettek ahelyet hgy a nemetek elen mentek volna??????

Csak tan nem azert mert nem letezet??????


"Ha Angliát nem akarták hagyni elveszni, akkor mégis mi a jó büdös francért nem léptek közbe, amikor már csak napok voltak hátra az összeomlásig?"


Mert Anglia bizot hogy nem konyorogve kell mennie neki Amerikaban hol meg az Atlanti Charta varta oket......


"Hát, ha nem fogadod el a tényeket, akkor nem tudok rajtad segíteni.

Mellesleg Steven Dorill angol és nem amerikai."


Ezek alapjan elohuzhatnak en is barkit sziv irant a farzsebembol....de nem teszem.Hernadi eleg tenyszeru de tulazokba esik hogy peldaul a zsiok is hbasak elfelejtven azt a tenyt hogy orszaguk sem volt ...ja hogy egyesek keverhettek a kartyat az igaz de azert egy egesz nepet elelose tenii?????


"Ez nem ugyanaz.

Attól, hogy átnevezel egy országot, az ott élők állampolgársága még nem szűnik meg."


Ezt nem fogak kerdezni de ha neked ugy esik jol majd hozzacsalnak egy Latino-Spania nevu kis reszt a Mexicobol hogy uj allam legyen .Mindez kibuvas ha meg vagy szoritva es ertelmetlen frazisok csurese csavarasa ha ugyved lennel nem is csodalkoznek de szrintem tanult ember vagy maskepp kellene hozzaalni.


"De ha lettek is volna, azok megszűntek, ergo le sem sz@rta volna senki, hogy te XY már nem is létező indián állam állampolgára voltál."


Igazad van minden egyezment addig tartunk be amig az erdekin utanna le se szarja.... ertem en tudom nagyon jol hogy igy van csakhogy ez az orosz mentalitas inkabb.....


"Illetve valamennyire bizonyítja, de épp annyira bizonyítja ezzel együtt a szkíta-hun-avar-szlovák, a szkíta-hun-avar-román, a szkíta-hun-avar-ukrán, a szkíta-hun-avar-horvát, a szkíta-hun-avar-szlovén és a szkíta-hun-avar-osztrák kontinuitást. "


Erre reagaltam tudom en jol amugy honnan szarmaznak nagyon jol......Amugy a latint mondjak indo-europainak mi meg tudjuk mi indult elobb ezert is ciganyoztak az olaszokat habar en elitelem az ilyen megnyilvanulast..

2010. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/186 A kérdező kommentje:

Az érintett népek közül se akarta senki.

A románok, slováko és délszlávok valóban el akartak szakadni, DE a ruszinok nagyrésze meg az erdélyi szászok sem akartak elszakadni meg nyilván a csonka határokon kívül rekedt magyarok - székelyeket is beleértve ők sem akartak elszakadni.

Így jött ki az a faramuci helyzet hogy egyik elszakított területen élő kisebbség sem érte el az 50%-ot, vagyis k*vára nem jöttek létre nemzetállamok, amivel a győztesek érveltek.

2010. okt. 28. 22:11
 110/186 anonim ***** válasza:
Kerdezo bocsi hogy igy elmentem hoszuba ezzel a vitaval nem kellet volna de a teny amit ki akartam hozni hogy talan a szovjetol kaptunk volna valamit hisz adott autonomiat is csakhat megtorten 1956 es az ENSZ ele nem kerult a magyar kerdes.....
2010. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!