Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unjátok még a "Mi ez a...

Nem unjátok még a "Mi ez a nagy Amerika ellenesség" kezdetű kérdéseket?

Figyelt kérdés
Minden este van vagy három és Magyarországon vagyunk.
2010. dec. 28. 23:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:

"Minden este van vagy három és Magyarországon vagyunk."

na és?

2010. dec. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
Én igaz, hogy nem éltem a Kádár-rendszerben, vagy bármilyen diktatúrában, de azoknak akik azt mondják, hogy "a Kádár-rendszerben igaz, hogy nem volt szabadság, de jobb volt, mert volt anyagi jólét és biztonság" azoknak felidézném Thomas Jefforson azon mondását, hogy "a szabadságot sohasem szabad feladni a biztonságért." és milyen igaza volt ennek a TJ-nek. Inkább élnék szegénységben egy olyan országban, ahol bármit megtehetek és nem kell hozzá sehová sem menekülnöm csak egy kis plusz pénzt kell gyűjtenem, minthogy anyagi jólétem legyen de rabságban éljek.
2010. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:

Nemtudom ti Kádáristák hogy vagytok vele, de engem pozitív hangulattal tölt el a tudat, hogy egy Nyugat-Európai városlátogatástól, ausztráliai körúttól, vagy esetleg az USA meglátogatásától csupán az választ el, hogy éppen nincs ennyi pénzem, és nempedig az választ el, hogy egy olyan országban élek, ahol tilos kilépni az ország érdekszférájából, vagy sohasem lehet ilyesmiben részem, mert más a rangom, más kasztba tartozom, mint a vezetők.


Csupán az internet díj fizetésével a világ bármely más internetre kapcsolódott emberével kommunikálhatok, egy relatíve kis spórolással elugorhatok 1 hétre a Wizz Air-rel bármely Nyugat-Európai várost meglátogatogatni, nagyobb spórolással meg akár egy rövidebb USA-látogatás is összejöhet.

2010. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:

Előző: van még önkéntesmunka, fizetett munka, ösztöndíj, au-pair, elderly care, couchsurfing, homestay, rokonok :)


Nem is kell annyit spórolni, a templom egere is kijuthatsok helyre, ha csak igyekszik!


Nálunk sulival is egy hétre mentünk Ausztriába, családokhoz INGYEN!! mindent a sulik fizettek, belépők, kaja, utazás :)


Egy fillérembe nem került, csak TANULTAM!

2010. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:

2010-12-29 10:00-nek:


En az USA-ban elek es nem tudom, hogy voltal-e itt, de itt abszolut nem ugy mukodnek a dolgok, hogy barmit megtehetsz. Sok szempontbol szigorubbak a torvenyek, ami jo is...


Amugy meg a kerdeshez annyit, hogy ketfele ember van Magyarorszagon: aki utalja az USA-t meg aki imadja. Egyik sem racionalis. Az USA megoszto, mert sok az ellentet szellemisegben, attitudben orszagon, orszagreszeken, nepcsoportokon belul is. Igy nem csoda, hogy vannak olyanok, akik olyan kerdest tesznek fel, hogy "ti nem utaljatok Amerikat?", mig masok olyat, hogy "mi ez a nagy Amerika-ellenesseg?". Nem vagyunk egyformak...ez olyan, mint amikor a politika topikban ket kerdes egymas utan az, hogy "Orban mikor mond mar le?" es "Miert utaljak sokan Orbant?". El kell fogadni, hogy mindenki velemenye mas. Elfer az oldalon mindket tabor, nem? Ettol meg nem kell egymast szetszednetek...vegulis a kerdesfeltetel lenyege, hogy mas emberek gondolatain es felfogasan elgondolkodjunk es egy mas perspektivabol is megvizsgaljuk az adott temat.

2011. jan. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!