Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unjátok még a "Mi ez a...

Nem unjátok még a "Mi ez a nagy Amerika ellenesség" kezdetű kérdéseket?

Figyelt kérdés
Minden este van vagy három és Magyarországon vagyunk.
2010. dec. 28. 23:37
 81/95 A kérdező kommentje:
Na neee! A gyerekkoromról beszéltem, nem a rendszerről!
2010. dec. 29. 01:29
 82/95 A kérdező kommentje:
Leírtam mi volt jó vagy rossz benne. Nem politika szempontból, hanem egy gyerek szemszögéből. Ezt akartad nem? Most mért jössz azzal, hogy a rendszert istenítettem? Mindössze annyit mondtam a büdösnagy diktatúrából gyermekként lófaxt sem vettél észre, és semmivel sem volt rosszabb, sőt határozottan jobb (mivel mindent megkaptál) mint ma.
2010. dec. 29. 01:31
 83/95 anonim ***** válasza:

Igen, a te okfejtésedből kiindulva azért nem volt "überszar" gyermekkorod. Ha Etiópiában, Kambodzsában a Vörös Khmerek idején, vagy Észak-Koreában éltél volna akkor sokkal szarabb gyermekkorod lett volna.


De hogyha egy Nyugati országban születtél volna, nem muszály rögtön USÁ-ra gondolni, lehet akár Nyugat-Németország, Svájc, Franciaország vagy Anglia, akkor azért nem lett volna egy irinyópirinyóval jobb gyermekkorod?


Vagy ha Magyarországon születtél volna, de te is 1990-ben, mint én, a Rendszerváltás után, akkor nem lett volna jobb a 90-es években felnőni?

2010. dec. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 A kérdező kommentje:

"De hogyha egy Nyugati országban születtél volna, nem muszály rögtön USÁ-ra gondolni, lehet akár Nyugat-Németország, Svájc, Franciaország vagy Anglia, akkor azért nem lett volna egy irinyópirinyóval jobb gyermekkorod?


Ezt nem tudhatom.


Vagy ha Magyarországon születtél volna, de te is 1990-ben, mint én, a Rendszerváltás után, akkor nem lett volna jobb a 90-es években felnőni?



Ez meg biztos, hogy nem. A 90es években itt már akkora munkanélküliség volt, hogy szerintem örültünk volna ha kaját tudunk venni, nemhogy játékokat.

2010. dec. 29. 01:35
 85/95 A kérdező kommentje:
Biztos voltak akkor is jobbmódú családok, de én a 90es években való felnövést igazi szopásnak tartom. :D
2010. dec. 29. 01:36
 86/95 anonim ***** válasza:
Hát időnként én is gondolok arra, hogy jó lett volna 10 évvel később születni, 2000-ben, sokkan királyabb most az élet, mint a 90-es években volt, de azért a 90-es évek se voltak olyan rosszak. Alsós osztálytársaimmal tudtuk, hogy mi az a Halloween, és Power Rangers-öset játszottunk a suliudvaron, elsős korunktól tanulhattunk angolul, otthon figyelt a sárga kazettás nintendó az ukrán piacról XD
2010. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 A kérdező kommentje:
Ez attól is függ hol. Bpn mindig volt munka és pénz is. A 90es évek itt egy halál volt.
2010. dec. 29. 01:42
 88/95 A kérdező kommentje:
És akkor még nem tudtunk együtt élni vele. Úgy jött mint derült égből a villámcsapás. Mára már a többség megtanulta pótolni a hiányzó bevételt. Most csak egy példa: vannak akik nyáron olyan helyre mennek melózni ahol megkapják a téli tüzelőjük jórészét, pl erdőgazdaság, vízügy.
2010. dec. 29. 01:44
 89/95 anonim ***** válasza:

En nemsokara 40 leszek es sokat voltam Magyarorszagon a 80 as evekben most a tengeren tul elek, de azert annyit hadd mondjak, hogy Magyarorszagon a 80 as evekben nagyon jo elet volt minden tekintetben! A markas nyugati /MO-n szamomra erthetetlen modon luxus cikkeknek mondott dolgokon/ kivul minden megvolt az embereknek, a fiataloknak rengeteg szorakozasi lehetoseg, Balatoni taborozasok stb. Es minden rohadt olcso volt a taxi, disco, mozi, szinhaz, vendeglok, benzin stb. kb annyit kellett erte dolgozni Magyarorszagon mint most az USA-ban! Es ez nem vicc! Az emberek nagy tobbsege tancsi lakasokban lakott a lakber meg hydro stb fillerek voltak. Szoval, hogy jo volt-e az elozo rendszer azt azok tudjak eldonteni akik jo par evet lehuztak es eltek benne nekem nincs nagy tapasztalatom de azt mondom kar, hogy Magyarorszag olyan melyre sullyedt amiben most van, szerintem nem volt jo az elozo rendszere mert nem volt szabadsag de azert sokkal konnyebb volt a megelhetes. Azt olvasom neha, hogy az elozo rendszer dolgait kell ma is nyogni de nem hiszem el, hogy 20 ev utan is azt kell nyogni csak eppen mindent konnyu arra fogni. Ami akkor tetszett Magyaorszagba, hogy nem letezett szemelyi kultus mint pl romania vagy az NDK stb. sokan azt se tudtak mikor van kadar szuletesnapja nem o volt a tv hiradoban es a tv ben ejjel-nappal stb az USA ban a tv ben rengeteget szidtak a komcsikat es a komcsi orszagok vezetoit legfokeppen honecert es causescut de kapott a mindenkori szu vezeto es a lengyel /mert eheztek/ valamint csehszlovak vezeto is de erdekes magyarorszagrol alig beszeltek ilyen szempontbol.


Amugy meg az USA nak sok koze van hozza, hogy megszunt a komcsi rendszer es felszabadultak kelet-europa nepei az szovjet iga alol csak ezt sokan nem akarjak tudni csak szidjak a komcsikat meg az USA-t de arrol nem az USA tehet, hogy egyenlore ezek a nepek nem tudnak mit kezdeni a gazdasagukkal...

2010. dec. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 A kérdező kommentje:
Az usa senkit sem szabadított fel. Az oroszok azért mentek ki mert ők akartak kimenni.
2010. dec. 29. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!