Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unjátok még a "Mi ez a...

Nem unjátok még a "Mi ez a nagy Amerika ellenesség" kezdetű kérdéseket?

Figyelt kérdés
Minden este van vagy három és Magyarországon vagyunk.
2010. dec. 28. 23:37
 71/95 anonim ***** válasza:

"Úttörőtáborról annyit, hogy apám kitalált valami módszert, hogy ellógja az egészet, aztán örült, mint majom a farkának..."

Ezek kötelezők voltak?

2010. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem volt kötelező, gyakorlatilag nem volt más választásod, mint elmenni.
2010. dec. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 A kérdező kommentje:

"Apám rühellte a sorkatonaságot, rühellte, hogy alig jönnek nyugati rock együttesek Magyarországra koncertezni. Anyám sokat olvasott tini korában politikáról, szociológiáról, el sem bírta képzelni, hogy hogy lehetnek akkora majom politikusok akik még mindig ezt a működésképtelen kommunizmust próbálják fenntartani."


Hogy apád rühhelt valamit az még nem jelenti, hogy rossz volt. Én személy szerint utálom a rokkot, de lehet hogy ez másokat is zavart. Mármint hogy nem jöhettek. Kommunizmus Magyarországon nem volt. A szocializmust meg nem akarták fenntartani a politikusaink hanem az oroszok erőltették ránk.

2010. dec. 29. 01:12
 74/95 anonim ***** válasza:

"Hogy apád rühhelt valamit az még nem jelenti, hogy rossz volt. Én személy szerint utálom a rokkot, de lehet hogy ez másokat is zavart. Mármint hogy nem jöhettek."


Na látod! Ez a különbség az akkori és a mostani rendszer között! Most, ha utálsz valamit, akkor egyszerűen elhatárolódsz tőle! Akkor megha a pártideológia utált valamit, akkor az egész népet elhatárolta tőle!

2010. dec. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 A kérdező kommentje:

"Kellemes családi légkörről annyit, hogy apámnak alkoholista szülei voltak, mélyszegénységben éltek, anyámnak meg hatalmas fafejek voltak a szülei és állandóan lekorlátozták a szabadságát és borzalmas bűntetéseket találtak ki neki, mind gyerekként, míg tiniként, míg végül elmenekült otthonról.



Úttörőtáborról annyit, hogy apám kitalált valami módszert, hogy ellógja az egészet, aztán örült, mint majom a farkának..."



Hogy kinek milyen szülei vannak arról nem elsősorban a rendszer tehet, bár elhiszem hogy a mélyszegénységben élők közt gyakoribb. Ám az is hozzátartozik a valósághoz, hogy akkoriban ez inkább fordítva volt az élt mélyszegénységben aki abban akart. Úttörőtábort sosem kellett ellógnom mert nem volt kötelező. Valószínűleg az még az előttem lévő időkben lehetett.

2010. dec. 29. 01:15
 76/95 A kérdező kommentje:

"Ezek kötelezők voltak?"


Az én időmben nem, sőt fizetni kellett értük.

2010. dec. 29. 01:16
 77/95 A kérdező kommentje:

"Na látod! Ez a különbség az akkori és a mostani rendszer között! Most, ha utálsz valamit, akkor egyszerűen elhatárolódsz tőle! Akkor megha a pártideológia utált valamit, akkor az egész népet elhatárolta tőle!"


Ez a demokrácia és ezt eddig is tudtuk. De most ilyen téren sem rosszabb itthon mint az usában. Minden hülye rokker bejöhet fellépni.

2010. dec. 29. 01:18
 78/95 anonim ***** válasza:

Akkor a jelenlegi helyzetet is össze lehet hasonlítani.(életszínvonal)

Erre van egy válaszoló idézete:

"Az arak allamonkent valtoznak, valami itt olcsobb, van ami eszakon. En floridai arakat irok Neked:

uzemanyag: $3.00/gallon (tehat kb 150 Ft egy liter)(most emelkedik itt is, eddig $2.60 korul volt)

kenyer fel kilo: $ 1.00-3.00 (minosegtol fugg)

gyumolcs: pl banan kiloja $1.00, alma $3.00 kiloja (keresni kell az akciot, szerencsere mindig van valami)

alberlet: mi fizetunk $800.00-t (ez egy 3 eves uj lakoparkban, 120 nm-es lakas, medence, jakuzzi, konditerem, gated community), ebben korlatlan vizfogyasztas es a kabeltv ara is benne van.

utazas: Mo-ra repjegy $700-1000, szerencsetol fugg, de ezert a penzert mar a Karib-szigetekre mehetsz hajoval egy hetre, teljes ellatassal (Mo-ra csak repjegy ara)

Ami szerintem joval dragabb itt, mint otthon a telefon es az internet. Az internet plusz, egy ket extra tv csatorna $70.00 havonta, telefonszamlank (2 mobil) valami erthetetlen okbol $120 korul mozog minden honapban, pedig en alig hasznalom, de ez a telefon-kerdes itt kulon miset erne. :)

Ami hihetelen olcso a ruhazkodas, jo minusegu kozmetikumok. Outletekben $10 dollarert veszed a polok darabjat (DKNY, Calvin Klein, Nike, Oakley, etc.)

Pl. kislanyomnak most vettem Calvin Klein telikabatot, farmert, pullover (egyuttes 1 evesnek) $25-ert, kb 5000 Ft a harom egyutt. Ami otthon 55.000 Ft karora (DKNY, Diesel) itt $30.00, tehat kb. 6000 Ft.

DE!! Itt a mumus az egeszsegugyi ellatas, nem allami, hanem maganbiztositok vannak. Egy vallalkozonak kb $500 dollar havonta 3 fore, es csak 80%-ban fedezi a dolgokat, plusz van egy par ezer dollaros onreszed. Nekem mikor nem volt, ket anyajegy levetelert, szovettani vizsgalattal egyutt fizettem $400 dollart. Tehat osszesegeben a ruhazkodas uzemanyag olcsobb, elelem kb. mint otthon, eletszinvonal jobb, csak ne legyel beteg!!! :D"

2010. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 A kérdező kommentje:
Jó. De én még mindezek ellenére sem érzem úgy űberszar gyerekkorom lett volna. Az gáz? :D
2010. dec. 29. 01:25
 80/95 anonim ***** válasza:

"A szocializmust meg nem akarták fenntartani a politikusaink hanem az oroszok erőltették ránk."


Szóval te is beismered, hogy az olyan idióta rendszer volt, amit még a saját politikusaink se akartak, csak külső hatalom erőszakolta rájuk.


Akkor meg mi a búbánatos mennyőkért isteníted ennyire?!

2010. dec. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!