Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A west balkánban történtek és...

A west balkánban történtek és a médiatörvény? Mi köze a kettőnek egymáshoz?

Figyelt kérdés

Több hozzászólásban is együtt olvastam ezt a két esetet. Most végül is mi az összefüggés egy ilyen szörnyű tragédia és a kérdéses médiatörvény között?

Már eddig süllyedt volna az ellenzéket támogatók tábora?


2011. jan. 17. 22:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor szerintetek itt mindenki hazudik egy médiatörvény miatt? "


Nem. Ilyesmit senki sem feltételez, hogy bárki is hazudna a médiatörvény miatt. Ezek a médiatörvény előtt is hazudtak ugyanúgy.

2011. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Na megszólalt a gödörből a lyuk!
2011. jan. 17. 23:24
 13/43 anonim ***** válasza:
Észrevettem itt is,hogy minden szó nélkül törlik a hozzászólást ha úgy van..
2011. jan. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
67%

Ha a médiatörvény-emberek, ülnének és mindent törölgetnének, akkor innen miért nem vették le a válaszokat amik, elmesélik hogy mit csinálnak, vágjátok?


Egyszerüen, így nézhet ki a dolog, a rendörség/ kormány nem akarja kikiabálni magát, szóval várnak mig tutira tudják mi történt mire elmondják.. Talán tényleg szurkálták a lányokat, talán nem, de azért tökk mindegy nem, mért titkolnák el hogy késelés volt, az hogy egy csomó ember úgy okozta a haláljukat hogy a lépcsönél össze nyomták öket, az is ellég durva szerintem.

Ha most tényleg szurkálás lenne, akkor találtak volna nyomokat a testeken ez után, áhh, tökk mindegy a lényeg, szerintem nincs médiatörvény benne a dologban

2011. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ki van zárva, hogy olyannyira elferdítik a valóságot, mint amennyire itt egyesek állítják.


Gondoljátok, hogy a kormány kockáztatna annyira, hogy a még "meleg" médiatörvényt egy ilyen eltussolós-hazudós üggyel demonstrálják?


Ki van zárva. Hiszen elég lenne egyetlen perdöntő fotó, amit abból a 3000 emberből csinált valaki, kiderülne, hogy hazudtak, és akkor fuccs az egész kormánynak.


Szóval nem kockáztatnak ennyit. Elvakultak vagytok, az a baj.

2011. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

Médiatörvény!


[link]


Azért pár érdekesség.:(nem voltam ott és senki pártját nem fogom)


1.Miért kell 7 db mentős tiszt egy halott lány újraélesztéséhez aki megfulladt?(van fent már nemtudom hol egy kép,ahol újraélesztés van)


2.Ha nincs késelés hanem fulladás okozta a halált akkor mit helyszínelnek a rend őrei?A fennmaradt kupit?


3.Hogy van az ,hogy a lányokból kettő barátnők voltak és egymás melett megfulladtak a tömegben ?Akkor,hogy-hogy 3 fiatal?Miért nem egy vagy 6-8 emeber?Kicsit furcsa...

2011. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 szamóca. ***** válasza:
95%

ezek annyira nem furfangos kérdések.

7 mentőstiszt semmihez nem kell, de szoktak körülöttük állni, segíteni. egyébként a fulladás tényét akkor még nem állapították meg, a taposás miatt ivszont lehetett rajtuk rengeteg sérülés.

a rend őrei azért helyszíneltek, mert megint: ekkor még nem tudták hogy fulladás volt, ki kellett vizsgálni a körülményeket.

erre olvastam magyarázatot.... nem szeretnék én is ujabb pletykáakt terjeszteni, ezért szigoruan elméleti síkon: az egy lány elesik, a másik lehajol hogy felsegítse barátnőjét és puff máris ő is földön van...

hogyhogy három fiatal? mér miylen legyen? öreg? vagy miért pont három?...ennek a kérdésnek nem sok köze van a témához

2011. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Kokas Lajos ***** válasza:
73%
Számomra az jött le a média törvénnyel kapcsolatban, hogy a West Balkán tragédia ékes példája annak, hogy valamilyen módon szabályozni kell a megjelenő híreket. természetesen a leg egészségesebb a sajtó önkontrolja lenne, de jelenleg erre nem számíthatunk. Mindenképpen kíváncsi leszek arra, hogy lesz-e következménye pro, vagy kontra az egymásnak ellentmondó tájékoztatások szankcionálásának az ügy végén. Mert valaki hazudik az biztos. Két igazság nincs! Az hogy a lányok fulladásos halállal haltak meg a tömeg nyomása miatt, vagy az, hogy cigányok megkéselték őket, nem árnyalatnyi különbség. a két állítás egyidejűleg jelent meg a sajtóban és én elvárom, hogy azt a sajtó orgánumot, amely lehozta a hazugságot és felelőtlenül , tényként közölte, vonják felelősségre! Ne legyen a mindenáron tragédia kiabálás a sajtó egyetlen megjelenési formája. Felelősségteljes, oknyomozó, bizonyíték feltáró újságírás a normális emberek igénye!!!!! Nem akarunk szóbeszédekből összeollózott féligasságokat, vagy asztal mellett kitalált szenzáció hajhász hazugságokat olvasni!! Aki újságírásra adja a fejét, az igen is küzdjön meg a sztoriért!!! Ezért van szükség média törvényre, de alaposan meg kell fontolni azt, hogy mi legyen a tartalma!! Robert Capa szerint: ha egy kép nem jó, akkor nem voltál elég közel!! Ez a sztorikra is vonatkozik.
2011. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

A korábbi hozzászóló által megadott linkből idézet:


A jelentős befolyásoló erővel rendelkező médiaszolgáltatók számára a törvény előírja, hogy a nap meghatározott szakában hírműsort közvetítsen, amelynek maximum 20 százaléka lehet „a demokratikus közvélemény tájékoztatását nem szolgáló, bűnügyi tematikájú híranyag”.


Ezzel azért minden olyan ember, aki szereti az igényes tv-műsort szerintem egyet ért. Inkább leadták a hírekben, hogy jászkarafaszán gyújtogatókat fogtak el, akik miatt bent égett egy macska a sufniban, csak hogy a "vérre szomjas" nézőket odacsalják a tv elé.

Bár a végén mindig mutattak egy újszülött elefántot is valami déli féltekén lévő állatkertből! Csak a rend kedvéért!


De hol van az leírva, hogy cenzúrázni kell a bűncselekmények körülményeit?

2011. jan. 17. 23:56
 20/43 anonim ***** válasza:
Az benne a vicces, hogy ugyebár egy késelés helyszínén találnak egy kést. Ami a rendőrség szerint már egészen biztos, hogy hónapok óta ott hever. :D
2011. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!