Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek normálisak? De most...

Ezek normálisak? De most komolyan, hogy lehet ilyen baromságot kitalálni?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 11. 07:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
66%

"Simán csak meg akarják szerezni a cigányok voksait is (vagy csak megint őket akarják támogatni?), ..."


Most az MSZP-ről akartál beszélni, ugye?

2011. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
23%

Annyira tudtam, hogy ez lesz^^...


Mikor először hallotta a hírt, már gondoltam is rá, hogy később jövök ide megnézni az "ellenérveket".


Mellesleg grat azoknak akik egyenlőségjelet tesznek a kutyák, macskák és gyerekek közé.


Én támogatom az ötletet. 2 okból. Egyrészt, mert én is nagycsaládból származom. Másrészt mert ezzel tényleg előnyt adnának annak, aki gyereket nevel. Az ország azé, aki teleszüli. Nem csak sápítozni kell, hogy a cigányok szülik tele kedves polgártársak. Ha véletlenül, valamivel támogatja a kormány a nagycsaládosokat, akkor már a gyermektelenek ELLEN van... Nonszensz.


Igenis legyen valamivel több joga annak, aki gyermekeket nevel, annál, aki nem akar szülni ebbe "a nehéz gazdasági helyzetbe". Ami mellesleg ugyanúgy nehéz a családosnak is.

2011. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
55%
Ott a bibi, hogy honnan tudni, hogy a gyerek kire szavazna? Nálunk pl apám-anyám konzervatív, tehát alighanem ilyen pártra szavaztak volna a nevemben, amikor még kissrác voltam, viszont, én eddig kizárólag liberálisokra voksoltam. Szóval hülye egy rendszer.
2011. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
16%

A mai napig a gyerekeknek azért nincs szavazati joguk, mert nem tudják felelősen eldönteni, mi a jó.

Másféle kérdések, eddig is a szülő döntött a gyerek helyett, miért ne dönthetne ebben is helyette?

2011. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
56%

68


A "mész / nem mész osztálykirándulásra" és a " ki kormányoz" között én érzek egy enyhe minőség és fontosságbeli különbséget.

2011. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
61%
Évszázad hülyesége, tipikus családb*zi (komolyan, ez a mániájuk, a nagycsalád) fideszes ötlet, taps nekik!
2011. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:

dubiis


Viszont a szülő, nem csak ilyen csip-csup, hanem mindenben dönthet a gyermek helyett!

Ő dönti el, hol él, mit eszik. Mégpedig azért, mert a gyermek a szülőtől függ!


Most mondok egy nagyon sarkos példát, amibe 10000+1 helyen bele fogsz tudni kötni, ha akarsz. Ha a Magyar Parlament megszavaz valamit, akkor az a valami Magyarország hivatalos álláspontja lesz, és senkit nem érdekel az ellenzék. Kb. ez is így működne.


Nyilván mi nem függünk a kormánytól(de mégis), de kb ugyanez lenne csak kicsiben. Az egész lényege az lenne, hogy a család, mint egység, számottevőbben nagyobb "hatalommal" rendelkezne, mint egy szingli.

2011. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:

68

De milyen jogon lenne neki több szavazata? Hejj de ku*va jó lesz, a nyuggerek meg a nagycsaládosok lesznek a két fő szavazóbázis, a többieket meg majd azért adóztatják halálra, hogy nekik jusson pénz.

Az, hogy valakinek gyereke van, nem érdem. Nem jogosítja fel arra, hogy több szava legyen az ország irányításában. Képes volt szaporodni. Gratulálok, a kutyámnak is sikerült, mégsem estem tőle hasra. Az, hogy a gyerek valamiféle politikai előjogot biztosítson kb olyan ötlet, mint hogy állítsuk vissza a nemesi előjogokat.

2011. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:

"Hejj de ku*va jó lesz, a nyuggerek meg a nagycsaládosok lesznek a két fő szavazóbázis, a többieket meg majd azért adóztatják halálra, hogy nekik jusson pénz."


Kihagytál egy harmadik népcsoportot, pont a legkönnyebben megvehetőt.

2011. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
29%

dubriis


Ha szerinted ilyen egyszerű, akkor hajrá, csinálj gyereket.

A gyermektelenek is azt szokták mondogatni, hogy nincs meg hozzá a gazdasági hátterük!


A te szüleid is építhettek volna karriert, ahelyett, hogy megszülnek téged, etetnek, ruháztatnak, iskoláztatnak, elvisznek nyaralni stb.


Számold ki, hogy mennyi is lehetett ez! Ha úgy gondolod, annyi az egész, hogy b@szol egy jót és kész is tévedsz!

És igenis legyen több joga, mert azt hallani mindenfelől, hogy jaj a sok cigány mennyi gyereke van, már nem is kisebbség, de arra kevesek veszik a fáradtságot, hogy gyereket neveljenek. Az ország azé, aki teleszüli. Pont. Azok akiknek nincs gyerekük, nem tesznek az ország jövőjéért semmit! Ennek lehetnek különböző okai, ezért nem kell őket büntetni, de mégse legyen már egyenlő azzal, aki ahelyett, hogy évente lemenne nyaralni Mallorcára, gyereket nevel. És pont az a jó ebben az egészben, hogy arányosan jutalmazna. Minél több gyerek, annál több jog.


Lehet kényelemből nem nevelni gyereket...

2011. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!