Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz legújabb terve: 5 és...

A Fidesz legújabb terve: 5 és fél napos munkahét,12 órás munkaidő. Vélemények? Még ezt is van képük meglépni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 08:25
1 2 3
 11/22 Nannika74 válasza:
40%

Bármint van képük meglépni,hisz 2010-ben,erre "kaptak"felhatalmazást!!

Ha nem a éhen döglesz,akkor belerokizol a munkába!!!Nincs más választás!!

2011. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
ma 10:09: embertelen munka, a végsőkig kihasználva a dolgozót: ez a szomorú helyzet az előző 8 évben alakult ki - ne próbáljátok a fidesz nyakában varrni - saját bőrünkön érezzük
2011. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Ez hazugság, a fidesz soha nem állított vagy tervezett ilyet. Ez sértené a vallásszabadságot is, mert szombaton zsinagóga vasárnap meg templom van.
2011. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

"5 és fél napos munkahét,12 órás munkaidő"


Látjátok a Fidesz ismét tesz a munkanélküliség ellen, azt a négy öt embert akinek az országban van még munkahelye meg kell szakítani valahogy.

2011. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem emlékszel, melyik rádióban volt? Interneten fenn van valahol?
2011. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én ezt a tegnap esti hírekben is hallottam.
2011. ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A forrás engem is érdekelne. Ha elhangzott a rádióban akkor fönt kell lennie az interneten is. Egyelőre nem találtam, majd linkeld be ha találsz vmi ilyesmit.

Addig meg kár róla beszélni amíg nem tudjuk miről.

2011. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ez minden munkavállalóra vonatkozna? Én is próbáltam utánanézni, de nem találtam a neten. Amit nem értek, ha a fidesznek tényleg van ilyen terve: hogy javulna ettől a gazdaság (hiszen a legtöbb ember, mikor 8 órában dolgozik, az utolsóban már félhulla, szóval a teljesítmény nem nőne másfélszeresére). A bérek ezt követnék?


Ha elhangzott is a rádióban, nem lehet, hogy kacsa volt vagy max. a szokásos "de jó lenne, ha" ötletelés? Annyira elképzelhetetlennek tűnik... Gondolj bele, ha van egy család, ahol minden szülő 12 órát dolgozik, ki viszi oviba meg haza a gyereket? Ez nagyon nagy öngól lenne a kormány részéről, hiszen pont arról van szó, hogy a nagycsaládosokat akarják támogatni, innentől meg tuti egy fiatal pár sem vállalna gyereket, mert megszülni sem lenne idejük.


A vasárnapi boltzárral, amin még gondolkoznak, meg összeférhetetlen lenne...


Szóval remélem, csak rémhír. Szóljatok, ha megtudtok valami pontosabbat, érdekelne a dolog... vagy linkeljetek, ha találtok valamit.


Olyasmi mondjuk nem lenne rossz, hogy ha valaki akar, de csak ha akar, dolgozhasson napi 12 órában, persze másfélszeres bérért. Csak egy ötlet:)

2011. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
50%

Megcsinálják. És új fogalmakat is meg kell szoknunk, jobbágy, zsellér, nagyságos úr, méltóságos úr, király, tízed, füstadó.

Totális kizsákmányolás.

2011. ápr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A kérdés egyébként úgy baromság ahogy azt a kedves kérdező leírta.

Ha egy kicsit is járatos lenne a világban és nem érzelmes szoci ufó lenne akkor tudná, h a munkaidőt és a bérezést nem fentről az épp aktuális kormány dönti el, mint az általa oly sokszor, sóhajtozva visszasírt átkosban.Hanem a munkavállaló és a munkaadó közötti megállapodásban dől el, az h mennyit kell dogozni és mennyi pénzért.Ilyenkor a munkavállaló a tudásának és munkabírásának és az adott szakmában felhalmozott tapasztalatnak értékéről és rendkívüliségéről igyekszik meggyőzni a munkaadóját és egyéb emberi kvalitásairól.A munkaadó pedig ezek ellenében fel tud kínálni neki egy összeget bérezés gyanánt és közli vele a munkaidő vonatkozásában adódó elvárásait.A megegyezés aztán vagy megtörténik vagy sem, ha igen akkor mindkét fél próbálja a szerződésben leírtakhoz tartani magát ,több kevesebb sikerrel.

Súgva merem csak közölni veled azt, már most is vannak olyan munkahelyek ahol 6 vagy esetleg 7 napos a munkahét.És bizony igen sokan dolgoznak már most is 12 órát, változatos bérekért.

De szép is volt neked !:D Elmúlt már az a világ amikor a gyár népe a 5 perccel 2 előtt a kapuban várta a dudaszót útra készen, h aztán a duda megszólalásának első másodpercében egyszerre kitódulhasson a szabadidejének mihamarabbi eltöltésének céljából, maga után hagyva a gyárat az ő kicsinyes és mellékes problémáival, holnap reggelig.


Bocs , h közbeszóltam botor módon a Fidesz ellenes önszorgalomból és érzelmektől fűtött kampányodba:D

2011. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!