Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
59%
Mi az, hogy mi a garancia? Kit érdekel? Ennyi erővel akkor semmit ne végezz el, sőt meg se szüless, mert talán 15 év múlva meghalsz.
2011. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
13%

"Mi az, hogy mi a garancia? Kit érdekel? Ennyi erővel akkor semmit ne végezz el, sőt meg se szüless, mert talán 15 év múlva meghalsz."


Most ezzel lényegében magad ismered el, hogy ha mindent jól csinálsz, akkor is megszívhatod. Ez esetben akkor mégis miért feltétlenül hibás mindenki, aki jelenleg diplomás és munkanélküli?


És egy második kérdés: mit tegyen az, aki tényleg totálisan analfabéta a reáliákból? Mert ez nem úgy megy, hogy ha akarom akkor magamra tudok erőltetni bármilyen szakképesítést....

2011. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 doboszoli ***** válasza:
13%

Persze, hogy semmi. Csak rá akartam világítani a "jó és rossz" diploma közötti nagyon keskeny határra.

De mindegy, hagyjuk.

2011. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
63%

18:38


"Most jön a csapdahelyzet a végzetteknek. Mi a garancia arra, hogy ez a sorrend 10-15-20 év múlva is fennáll?"


Az, hogy kb. mindig ez a sorrend. Mérnökökre, orvosokra mindig szükség van. Jogászokra, közgazdászokra nem mindig, bár időnként hullámszerűen több kell belőlük.

2011. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
17%

"Ez esetben akkor mégis miért feltétlenül hibás mindenki, aki jelenleg diplomás és munkanélküli?"


Ki mondta, hogy hibás?

2011. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
82%

19:01


"Most ezzel lényegében magad ismered el, hogy ha mindent jól csinálsz, akkor is megszívhatod. Ez esetben akkor mégis miért feltétlenül hibás mindenki, aki jelenleg diplomás és munkanélküli?"


A "piacképtelen" diploma is sokkal jobb az elhelyezkedés szempontjából a semminél. Meg kellene érteni, hogy a valóságban semmi sem 100% vagy 0%, hanem átmenetek vannak. Még egy mérnöknek is van 1-2% esélye, hogy nem tud elhelyezkedni, pl. egyszerűen peche van, vagy ellenszenves figura. Egy bölcsésznek, mint írtam, 20-30% esélye van, hogy nem a képzettségének megfelelő munkát fog végezni. Ami még mindig nem túl rossz arány.


"És egy második kérdés: mit tegyen az, aki tényleg totálisan analfabéta a reáliákból?"


Az menjen pl. jogásznak.

2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
13%

"Mi a garancia arra, hogy ez a sorrend 10-15-20 év múlva is fennáll? "


Mi a garancia, hogy még lesz Magyarország vagy lesz világ?

2011. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
74%

Inkább azelőtt kellett volna gondolkodni, hogy elment germanisztika szakos szabad bölcsésznek.


Styloo

2011. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 30 éve egy akkor jó elhelyezkedési lehetőséget jelentő diplomát szereztem. 25 év munka után elbocsátottak, azóta már szinte minden voltam, segédmunkától kezdve mindent elvállaltam, de csak alkalmi munkákat kapok.

Elvégeztem egy tanfolyamot, piacképes, de nincs benne gyakorlatom,ezért nem vesznek fel sehol, a diplomás munkához már öreg vagyok, a fiatalokat veszik fel, mert nekik kevesebbet kell fizetni.

Most újra munka nélkül vagyok, tehát van esélyem az utcaseprésre. A munkát nem szégyellem, de ha ismerősök fognak látni a szép sárga mellényben....igen, nagyon szégyellem magam.

Gépészmérnök fiam már egy éve végzett, még nem tudott elhelyezkedni. Persze, lehet azt mondani, hogy nem jó szakember, de ezt mi alapján döntik el, ha még interjúra sem hívják be? A legtöbb gépészmérnöki állás gyakorlott mérnököknek van meghirdetve (a mi régiónkbsan).

Nos, hamarosan talán együtt sepregetünk, esetleg árkot is ásunk.

Közel 30 év alatt rengeteget adóztam, és azokkal fogok sepregetni, akik még az életben nem dolgoztak, csak segélyekből éltek.

2011. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
77%

"Gépészmérnök fiam már egy éve végzett, még nem tudott elhelyezkedni."


a gépészmérnök palánták a 8. félév után 1 hónapos nyári gyakorlatra mennek. ha kicsit és ésszel keresnek hozzá helyet, akkor innen diplomaterv feladattal jönnek vissza. az ezt követő bő félévben heti kapcsolatban állnak a külső konzulensükkel. ha ezek után nincs a zsebükben egy állásajánlat még a végzés elött, akkor meg is érdemlik.

2011. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!