Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy ezt ide linkelted, mert ha én írtam volna le elmondtak volna minden mocsoknak.
2011. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim válasza:
75%

Igen, felháborító és én is azt tudom csak mondani, hogy az utcát söpörni kényszerülő diplomások becsapott, megtévesztett áldozatok. Semmi bajom sem lenne az utcasöpréssel, ha adnának érte annyi bért, amennyiből életben lehet maradni. De így ne csodálkozzanak rajta a hatóságok, hogy egyre több emberből lesz megélhetési bűnöző, q.rva, vagy melegedési -túlélési céllal börtönbe kerülő ember, tökmindegy, milyen végzettséggel.

Igen, a papír az csak papír. Az számít a munkáltatónak, hogy a jelentkező kellően életevaló -e. Sajnos, egy sokat szenvedett, sokszor becsapott ember nehezen tűnhet életre valónak. Bemegy az interjúztatóhoz, de már a homlokára van írva: "lúzer".

A humán szakokon mindig is nehéz volt elhelyezkedni. Ha visszakövetkeztetünk, hogy miért, megtaláljuk az iskolák, a gazdaság, az ország általános válságát, ami nem 2008, hanem sokkal korábbi idők óta tart.

Én is megkérdeztem magamtól, hogy azért, hogy nem tudom megérteni a matematikát, már teljesen el van -e cseszve az életem. Megkérdeztem másoktól is... olyan válaszokat kaptam, hogy "vállalkozzak" (miből?), menjek férjhez egy gazdaghoz, aki majd eltart(????, 2012, ?????)meg, a kedvencem: "legyél pozitív". Tele van a padlás ezekkel az odamondogatásokkal, csak épp az a tény, hogy ettől még a sok humán és művészeti szakos (és legtöbbször igen tehetséges) ember éhen halhat. Pusztuljon a férgese tehát, mindazok szemében, akik ilyen -olyan okból, rendelkeznek (még) állással? Mondjuk, logikus: az ország termelése a gengszter(módszer)váltás óta szisztematikusan tönkretéve, még a nagyvállalkozók is vergődnek már, azoknak sem könnyű... és a kilencvenes évek óta tart már az az állapot, hogy a valós magyar munkaerőpiac önmaga fele -vagy harmad akkora, mint amennyi munkaképes emberre szükség van. Igen, eszerint aki nem jut be (ezzel, vagy azzal az előnyével) abba az egyharmadba, akinek jut munka, az éhen hal. Erre szolgál a 28 ezer és a 42 ezer forint is: hogy haljon éhen a vesztes és maradjon a győztes, aki, ha már a vesztesek kipusztulnak, vagy elhagyják az országot, beköltözhet azok üres, dobra vert házaiba. Szóval "nyugi", egyesek már lefoglalózták maguknak Magyarországot és a magyarok több évtizedes munkájának az eredményeit.

2012. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim válasza:
74%

Nekem sem ment sosem a matek vagy a reál szakok többsége, amikor anno a kémia tanártól kértem segítséget, hogy megértsem a válasz az volt "nem baj, nem lehet mindenki kémikus".

Itt vagyok 36 évesen egy újságíro diplomával és heti kétszer, mert többször nem lehet ugyanis sokan vagyunk, szóval szemetet söprök az utcán és koszos ágynemüt válogatok egy hotelban, mindezt fele annyi pénzből mint ami csak az albérletem...

Beszélem az angolt igaz, de ha lenne pénzem már elmentem volna az országból.

De nincs és mindenki csak röhög rajtam. Pár éve dolgoztam egy cégnél ahol PAPIRON jól kerestem ezért amikor megszünt lényegében azt mondták a munkanélküli/sz.rok rád hívatalban, hogy nem jár a támogatás.

Fiatalon katonának álltam és egy rakás kitűntetéssel szereltem le, de leszereltem, hogy tanuljak.... Mindenki arról beszél sok a hajléktalan és ők igy meg ugy...egyszer beszéltem az egyikkel, ő éppen Egyetemi tanár volt, de elvált és mindenét elvesztette és utána a munkáját is....így bánik ez az ország a tanult polgáraival....

Az a szomoru, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is elv alapján válat vonunk és megyünk tovább!

2014. okt. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
59%
Most meg 22,800 ft- ot adnak az árak meg 3 szorosak, Ez a fidesz politikája.FELHÁBORÍTÓ!
2016. febr. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!