Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
56%

A diplomások kb. 2%-a munkanélküli.


A nem diplomásoknak kb. 15%-a.


Aki diploma ellenére sem talál az utcasöprésnél jobb munkát, az jobban teszi, ha elfogadja az utcasöprést.


Amúgy miért megalázó az utcaseprés? Nem lehet mindenki nyakkendős középvezető egy légkondicionált irodában.

2011. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
64%

"Amúgy miért megalázó az utcaseprés? Nem lehet mindenki nyakkendős középvezető egy légkondicionált irodában."


Nem az utcaseprés a megalázó, hanem amit fizetnek érte. Egyébként igazad van: a munka nem szégyen, az viszont sokkal inkább, amikor életerős emberek nem hajlandók dolgozni semmit, csak nézik az eget és sajnáltatják magukat.

2011. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a vicc, hanem ott, hogy középsuliban, gimnáziumban szinte SEMMI felvilágosítás nincs arról, hogy aki továbbtanul, az mit tegyen? Melyik szak mit jelent? Hova lehet vele elhelyezkedni? Mennyi rá a kereslet? stb...


Lehet, hogy nálatok ez másként van, én egy vidéki kisvárosban nőttem fel, és ott, amikor elvileg volt a "felvilágosító-óra" a továbbtanulásról, SEMMI lényeges nem hangzott el, csak közhelyek, meg valami hülyeség a diákhitelről, ennyi! De egyetlen épkézláb kézzelfogható info sem arról, hogy mi éri meg, mi nem éri meg....azt sem tudtuk melyik szakirány pontosan mit takar és mire jó....Én kérek elnézést, hogy 18 évesen nem látja át az ember az egész felsőoktatást és munkapiacot, etc. etc.

2011. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
19%
Pontohatják az embert ezerrel, de tény, hogy ha valakinek piacképes diplomája van az nem fog utcát seperni, mert nem kell neki. De valószínűleg a többinek sem, mert a szolgáltató szektor jórészüket felveszi, hiszen a diplomával jár egy nyelvvizsga is, és általában nyelvtudás is. Nem a szakmájával dolgozik, de ez az ára annak, hogy nem hiányszakmát tanult. A közmunka pedig 90%-ban a képesítés nélküli emberekre vonatkozik, aki pedig ne válogasson, ez van, ezt kell szeretni.
2011. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
61%

"Nem az a vicc, hanem ott, hogy középsuliban, gimnáziumban szinte SEMMI felvilágosítás nincs arról, hogy aki továbbtanul, az mit tegyen? Melyik szak mit jelent? Hova lehet vele elhelyezkedni? Mennyi rá a kereslet? stb..."


nem akarlak elkeseríteni, de vicc valójában az, hogy mi a francot keres ennyi ember gimnáziumban.


a gimnázium eredetileg arról szólt, hogy aki megfelelő képességekkel, tudásszinttel rendelkezik, az felkészüljön a felsőoktatásra. a többi ment szépen a szakközépbe, meg a szakmunkásképzőbe. (és egyébként szakközépből, szakmával a kezedben is lehet egyetemre menni, nekem is sok csoporttársam jött onnan anno)


ma a gimnázium arról szól, hogy sem a gyerek, sem a szülő nem veszi magának a fáradtságot, hogy valami halovány képet alkosson arról, mi is lesz majdan a gyerekből. így aztán benyomják egy gimnáziumba, majd csak lesz valami 4 év múlva alapon. aztán ott áll a gyerek 18 évesen, mindenfajta alkalmazható tudás nélkül és néz hülyén maga elé, hogy akkor most mit kezdjen magával. persze a munka a büdös (tisztelet a kivételnek), úgyhogy keres magának egy szakot, ahova majd felveszik, meg amit talán el is tud végezni és aztán egy használhatatlan diplomával a kezében nekiáll sírni, hogy nade neki diplomája van, miért nincs munkája.


ha akkor kezdesz gondolkodni, hogy mi legyen a továbbtanulással, amikor már a felvételi lapokat kellene töltögetni, akkor régen rossz...

2011. jún. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
31%

"nem akarlak elkeseríteni, de vicc valójában az, hogy mi a francot keres ennyi ember gimnáziumban."


nem keserítettél el, de arra varrj gombot, hogy én először szakközépbe jelentkeztem, csak oda nem vettek fel, a gimibe meg felvettek. na akkor hogy van ez?

2011. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
2%

AZ embereknek olyan szakra kell mennie, ami keresett. Persze itt jön szóba az is, hogy lehet nem olyan beállítottságú. Én szerencse reál beáll. vagyok, ezért informatikusnak megyek(programozó). Ez még itthon egy jó szakma és még jól fizet is. (pont a minap volt egy cikk, hogy a legjobban a kezdő infósok keresnek. Átlag 330E)

De viszont én szándékozom kimenni. nem azért mert nem lenne munka hanem a fizetés miatt. Van ismerősöm aki 500E keres (prog.), de ő is erősen gondolkodik azon, hogy elmenjen. (kint 3-4-5X kapná meg annak amit itthon)

Tehát én ezzel úgy vagyok, hogy ha lehet akkor a jobbat akarom, mert 3 gyereket akarok akiknek meg akarok mindent adni. Plusz, hogy itt rövid időn belül teljesen szétesik az egészségügy. (2013-ra jósolják)

2011. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
81%

úgy van drága barátom, hogy a szakközepek részben a fent említett mentalitás miatt jórészt kipusztultak. jelenleg sokkal kevesebb szakközépiskolai hely van, mint gimnáziumi. ezért szakközepek megtehetik, hogy válogatnak, így az a furcsa helyzet állt elő, hogy manapság a szakközepek jobb képesítést adnak, mint jópár gimnázium.


nesze neked fejreált világ...


viszont gimi után is lehet szakmát tanulni, és szerintem jobban jár vele az ember, mint valami huszadrangú diplomával...

2011. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
75%
A diplomás(ok többsége) legalább annyi matekot tanult, hogy képes legyen felfogni, hogy 28500>0.
2011. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
79%
Ha pedig talál munkát, akkor nem kell utcát söpörni. Ha meg nem dolgozik, akkor meg miért is kapna pénzt?
2011. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!