Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
76%

19:48


"inkább azelőtt kellett volna gondolkodni, hogy elment germanisztika szakos szabad bölcsésznek"


Olyan nincs. A germanisztika egy szak, a szabad bölcsész pedig egy BA.


Aki germanisztikát végez, az C2 szinten tud németül, és normális esetben Németo.-ban is tanult 1-2 félévet, tud tolmácsolni, és elvárható, hogy tudjon még 2-3 másik germán nyelvet is, pl. hollandot, svédet stb.


Lehet belőle legrosszabb esetben némettanár, jobb esetben tolmács, még jobb esetben valamilyen cégnél fordító/tolmács/levelező/tárgyaló, meg sok minden más is.


Ez egy abszolúte piacképes tudás, ha nem is olyan egyszerű vele elhelyezkedni, mint mondjuk egy informatikus papírral.

2011. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
84%

A gépészmérnök palánta volt nyári gyakorklaton, meg is ígérték neki az állást, de a válság azt a céget is elérte, így nem vesznek fel embereket.

Ítélkezni persze könnyű, szerintem is megérdemli, sőt, én is megérdemlem, tudom, de gondolom a kedves hozzászólónak még van állása. Amíg nekem volt, én is felhőtlennek láttam a világot, az életemet, bár én akkor sem ítélkeztem, főleg, ha nem ismertem a dolog hátterét.

Olyan is lehetséges, hogy valaki kemoterápiás kezelése miatt nem tud más helyre költözni, így csak egy kis régióban keresgélhet. De igen, olvastam, az ilyen beteg meg ne akarjon meggyógyulni, csak a baj van vele.

Szóval köszönöm a megérdemeljük hozzászólást. Tudomásul vettem, majd söprögetünk.

2011. jún. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 doboszoli ***** válasza:
81%
Az ilyen "kedves hozzászólók" visítanak leghangosabban, ha eléri őket is a sz@rhullám. Addig meg osztják az észt, de a kerék körbejár...
2011. jún. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:

A 06.07. 11:57-es válaszolónak:

A BPJ összegének 20%-át az önkormányzat állja, 80%-át fizeti az állam. "A bérpótló juttatás összege: a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összege. Az önkormányzatok önrésze a bérpótló juttatás összegének 20%-a."

A közcélú foglalkoztatás esetén a munkabér 5%-át állja az önkormányzat, 95%-át az állam fizeti, sőt a dologi kiadásokra is kaphat pénzt: "Támogatásként a közfoglalkoztatottak munkabére és járulékai, valamint a dologi kiadásokkal bővített – személyenként összeszámítható módon a munkaszerződések időtartamával arányos – évente központilag megállapított összeg 95%-a igényelhető. A pályázónak 5 % os önrészt kell biztosítania."

Igaz, hogy általában 3 hónapig foglalkoztatják közmunkában a BPJseket az önkormányzatok, de a jelenlegi jogszabályok alapján nem kötelező foglalkoztatniuk őket, ha pedig foglalkoztatják, akkor a rövidített foglalkoztatásban 2-4 hónapig van rá lehetőségük.

2011. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
59%

"doboszoli válasza:


Persze, hogy semmi. Csak rá akartam világítani a "jó és rossz" diploma közötti nagyon keskeny határra.

De mindegy, hagyjuk."


Miért hagyjuk?

Reggeltől estig próbálsz itt véleményt formálni. Azért akadtam ki rád tegnap, mert egyetlen konstruktív gondolat nem származik. Lököd itt mindenkire a saját nyomorodat.

NINCS ERRE SZÜKSÉG!

Mondok erre egy példát: Tök véletlen bekeveredtem egy rendezvényen egy marketing előadásra, amin a Geszti Péter volt az egyik vendék. Olyan jó gondolatokat adott át amit tovább gondolva alkalmaztam egy üzletkötésnél és sikerült 2millió forinttal több munkát megszereznem a megrendelőtől.

Na most ez visszafele is így van. Tolod itt a sz@rodat ezekre a szerencsétlen gyerekekre (mert a legtöbb itt elég fiatal) és aztán csodálkozik mindenki, hogy semmire nem mennek és ugrálnak ki az ablakon.

2011. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek. Ezen az oldalon a hozzászólók nagy része folyamatosan próbálja átadni a saját nyomorát másnak, hogy ha már neki szar, ne higgye senki, hogy másnak jó. Valamit kezdeni kell az élettel.
2011. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 doboszoli ***** válasza:
76%

És ez így is fog maradni.

Lehet, hogy nem egyet olvasunk, de talán kétszer ha írtam magamról, és azt sem "siránkozva", hanem tényszerűen.

Ha valaki emiatt kiugrik az ablakon...

Valaki találóan írta, hogy nem tud tojást tojni,(konstruktív ötletek), de el tudja dönteni, hogy a tojás záp-e. Ez bizony az.

Amúgy meg fogadatlan prókátornak tetszik lenni? Mert annak ajtón kívül a helye.

2011. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 doboszoli ***** válasza:
76%

Kedves 62%-os egyetértő!

Nagyon szép körmondatot hoztál össze, kár, hogy nincs semmi értelme. Fuss neki még egyszer, hátha...

2011. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
72%
Csak ezzel az a baj, hogy az emberek akik körülötted vannak megérzik, hogy "kakiszagod" van és ezért sokkal jobban szűkülnek a lehetőségeid. Az ,hogy kiszagolod a záptojást nagyon dicséretes, de én még meosnak se biztos, hogy felvennélek, mert nagyon rossz a jellemed. Próbálj meg valami értelmes időtöltést keresni.
2011. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 doboszoli ***** válasza:
80%
Aha.
2011. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!