Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindegy, hogy az ember villamosmérnök, informatikus, orvos, vagy éppen szociológus, kommunikáció szakos bölcsész, esetleg népművelő. Utóbbiakkal sokkal nagyobb esélye van utcát seperni, és ez már akkor nyilvánvaló, amikor kitöltik a jelentkezési lapot. Ja, vagy csak oda vették fel...?
2011. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező!

Az mind nagyon szép, ha te kislány korodtól tanár akarsz lenni. Én meg mindig is űrhajós akartam lenni. Csak sajna már rám nem volt szükség, beteltek a helyek. Fel kell fogni, hogy az embereket képzik a munkára, és nem a munkát az emberekre. Azt szocializmusnak hívják, ahol az utóbbi megy, és az elmúlt 40 évben kiderült, hogy nem működik. A kapitalizmusban pedig az a helyzet, hogy meg kell küzdened az állásért, nem jár neked alanyi jogon.

És ez az összes olyan diplomásra igaz, akinek a területén kevesebb az állás, mint a végzett. Ha pedig derogál az utcaseprés, akkor nem kell elfogadni a havi 28500at. Most az a helyzet, hogy állambácsi kér érte valamit cserébe.

És neki jelenleg utcaseprőkre van szüksége.

2011. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen... Vannak olyan "diplomások", akik tudva tudták, hogy azzal a diplomával soha sehova sem fogják felvenni őket - mégis végigcsinálták. Ezek általában proli családból származó gyerekek, akik kiábrándultak a szüleik nyomorúságából. Arra számítottak, hogy jaj de jó, soha többé nem kell dolgozzak, mert "diplomás vagyok". Talán még most sem tudják, hogy áldozatai egy akadémikus-maffiának, akik állami pénzen hakra-bakra képezték a senkinek sem kellő "diplomásokat" csupán azért, hogy milliós havi juttatásokat kaszáljanak.
2011. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:
Háhá :D az utolsón jót derültem.
2011. jún. 7. 13:14
 25/75 doboszoli ***** válasza:
80%

Jó diploma, rossz diploma? Relatív.

A 80-as évben szereztem mezőgazdász diplomát. Voltak a tsz-ek, állami gazdaságok. Szerettem csinálni, elég jól kerestünk.

Aztán jött a rendszerváltás... A többit tudjátok.

Menjek utcát seperni büntetésből, mert nem számoltam vele?

Nem szólom le ezt a munkát, mert ezt is lehet tisztességgel végezni a megélhetésért, meg voltam én 90 után minden, még címzetes éjjeli őr is, mert kellett a jövedelem.

Még azt is megértem, hogy nincs más munka, végezzük ezt egy tisztességes megélhetést biztosító fizetésért, de ezért a 28.500-ért megalázó.

Kit köp még szembe a kormány? Már nem sokan maradtak.

2011. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
15%
El is hiszem...
2011. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
28%
Nem elég a diploma, szimpatikusnak is kell lennie az álláskeresőnek. Én ha felveszek egy alkalmazottat akkor a végzettsége mellett csak a személyiségével foglalkozok. Rengeteg diplomás írj itt, hogy nincs munkája, de a hozzászólásaik alapján nem is szimpatikus emberek. Öcsém is Hr vezető egy multinál, de ha bejön egy interjúra 5 ugyan olyan diplomás akkor jönnek a tesztek, mivel arrogáns kukikra nincs szükség egy cégnél. Hozzám is jönnek olyan sunyi emberek állás ügyben, hogy hihetetlen.
2011. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
30%

Tehát végre eljutottunk az igazságig:


A silány emberanyag kirostálódik.

2011. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
78%

Akikről szó van, ők áldozatok. Nem gondolom, hogy hülyének kellene néznünk őket, csak azért mert "haszontalan" diplomát szereztek, viszonylag könnyen, talán kevesebb elegendő képességgel, tehetséggel. Miért nem választottak nehezebb szakot? Csak. Ennyire jutotta nekik, így alakult, azt szerette volna tényleg, bármiért, mindegy:)


Alapvetően túl sokan nem szeretnének fizikai munkát végezni, de szerintem nem is annak az esetleges nehézsége miatt, vagy azért mert koszos lesz tőle az ember. Az ok a megbecsülés hiánya. Senki nem vágyik arra, hogy ne legyen megbecsülve. Mindenki az ellenkezőjére vágyik. Mindenki "sztár" akar lenni:) Menő újságíró, menő ügyvéd, stb. Nem pedig menő kőműves, vagy varrónő.


Németországban egy szakmunkás is Audival jár közértbe és a gyönyörű autójából kiszáll egy melós ruhában. De még az a melós ruha is más, mint itthon. Pl. nem addig hordja míg le nem szakad róla, van szabása, minősége, meg ilyen apróságok.. Ez a felszínes része a dolognak, ezenkívül lazán eltartja a családját, nyaralni járnak évente nem egyszer, stb. Norvégia ue...


Szóval a probléma nem velünk van, meg a "hülye, haszontalan diplomásokkal", hanem ezzel az egész elrohadt rendszerrel!


Úgyhogy bölcsebb lenne, ha nem néznénk le egymást! Sem a jó diplomások a rossz diplomásokat, sem a diplomások a szakmunkásokat, sem fordítva.

2011. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
36%
Tehát, hogy áldozatok, azt úgy értettem, hogy egy megfelelő, működő rendszerben valószínűleg nem akartak volna "haszontalan diplomások" lenni, hiszen a megbecsülést és az egzisztenciát megkapnák "alacsonyabb" szintű állások betöltésével is, így összességében jobban elosztva orientálódnának az emberek a különféle szakok, szakmunkák irányába.
2011. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!