Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy kiküldik a diplomás munkanélküli embereket utcát söpörni, csak hogy kaphassák a havi 28.500 Ft segélyt?

Figyelt kérdés
Őszintén! Mire elég az a pénz? Legfeljebb arra, hogy éhen haljon az ember. Valaki tanul évtizedeket és mégse talál munkát, mert itthon nincs semmit!!! Erre elzavarják utcaseprőnek. És utána csodálkoznak a politikusok, hogy a diplomások külföldre mennek...megalázó ez az egész. Nektek mi erről a véleményetek?
2011. jún. 7. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 doboszoli ***** válasza:
65%

Mondjatok már nekem 10 olyan diplomát, amit jelen helyzetben érdemes megszerezni, tehát 101%, hogy nem kell vele "utcát seperni"?

Ha meg van a felsorolás, új kérdésem lesz.

2011. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
29%
Én meteorológus vagyok, egy éve végeztem.
2011. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
78%
Amit tudok: gépészmérnök, villamosmérnök, informatikus, orvos, természettudós, fizika tanár. Ezekkel csak az a gond, hogy ha valaki nem reál beállítottságú az beszopta.
2011. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
31%
Rühelem ezt a doboszolit, minden benne van ami egy sikertelen sz@rkeverő emberben meg kell lenni. Sajnos a magyarok többsége erre hajlamos.
2011. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 doboszoli ***** válasza:
62%

Kedves utolsó válaszoló!

Először is rühellni, minimum 2 "l"-el szoktunk.

Másodszor, ez az egyéni véleményed, ami a lőtéren kóborló kutyát sem érdekli. Legalábbis bennem nem okoz feszültséget.

Kedves szokása egyeseknek- közte neked is-, hogy ha kifogyunk az érvekből, elkezdjük "rüheleni" a másikat.

A jövőre vonatkozóan: vagy elviselsz, vagy elhúzol a járatodba.

Ezentúl szemmel tartlak.

2011. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
72%
+kohómérnök, bányamérnök (nem vicc, komolyan)
2011. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
32%

Menj bele egy kicsit a magyar nyelvtanba mélyebben.


Szemmel tartasz? Ezen felröhögtem...

2011. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
10%
Csodálkozol, hogy a szövegszerkesztőd miért nem húzta alá a rühelem szót, ellentétben a rühellni szóval amit te írtál le hibásan idézőjelben, pedig én azt nem írtam sehova:)))
2011. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
35%

16:54


"Mondjatok már nekem 10 olyan diplomát, amit jelen helyzetben érdemes megszerezni, tehát 101%, hogy nem kell vele "utcát seperni"?"


1. fizikus

2. vegyészmérnök

3. gépészmérnök

4. villamosmérnök

5. informatikus

6. matematikus

7. építészmérnök

8. építőmérnök

9. orvos

10. fizika/kémia/matek tanár


Ezekkel kb. 0% az esély, hogy valaki nem tud elhelyezkedni.


Vannak aztán a hírhedt "piacképtelen szakok", amiket divat fikázni, pl. a bölcsész szakok. Ezeknél valóban nem mindenki tud elhelyezkedni, a végzettek kb. 20-30%-a nem a képzettségének megfelelő munkakörbe kerül (70-80% viszont igen).


Végül, talán a legrosszabbak a különféle nevenincs főiskolákon szerzett marketinges, pr-os stb. oklevelek, de egy adminisztratív állást még ezekkel is meg lehet kapni. A diploma jelentős védettséget ad a munkanélküliséggel szemben, még egy rossz diploma is.

2011. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 doboszoli ***** válasza:
19%

Ok. A tanári pályán kívül egyet is értek.

Most jön a csapdahelyzet a végzetteknek. Mi a garancia arra, hogy ez a sorrend 10-15-20 év múlva is fennáll?

Én is beleestem ebbe a csapdába, át kellett szervezni félidőben az életem.

2011. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!