Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 8 óra munka helyett 12 óra...

8 óra munka helyett 12 óra munka ugyan azért a pénzért. Ennek mi az értelme?

Figyelt kérdés

Milyen hasznot hozhat ez az államnak,vagy miért jó ez?

Így sincs munka,emberek örülnek annak,ha akár egy napi 4 órás állást találnak.

Elmondaná valaki,miért lenne ez jó a kormánynak?


2011. jún. 7. 15:27
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
90%
A munkáltatónak jó és akkor ide jön a sok külföldi befektető. Elméletben.
2011. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szóval ez az adjuk el még jobban az országot program?

Köszi amúgy a válaszod!

2011. jún. 7. 15:36
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Heti plusz 4 óráról volt szó, nem napi plusz négyről, azért nem mindegy. Max. egy évig lehetne csinálni, az indok pedig az, hogy a "válság" idején itt-ott lecsökkentettét a munkaidőt 36 órára. A különbség persze annyi, hogy lefelé a fizetést is arányosították a munkaidővel...


Amúgy a munkavállaló további kizsákmányolásán kívül nem sok értelme van.

2011. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én úgy tudom,hogy napi 4 órával több,de javítsatok ki ha tévedek!!!

2011. jún. 7. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik (külföldi cég), hogy:

Válság előtt ha túlóráztunk és ez indokolt volt, akkor utolsó centig kifizették. Volt olyan hónapom, hogy majdnem mindennap 10-12 óráztam. Lelkileg, fizikailag kikészültem és ezért persze megkaptuk a plusz pénzt, mivel a közvetlen felettesünk (áruházvezető) leigazolta, hogy indokolt a munkaidő felhalmozódás.

Na ez válság után úgy néz ki, hogy nincs túlóra pénz, hiába indokolt. Kivéve a leltárt, de már azért is húzták tavaly az arcukat odafent.

Tehát, ha most vmiért túlórázom, akkor szépen kiblokkolok, mikor hazamegyek. Így, ha 8 óra helyett 12 órát voltam bent, akkor azt a 4 órát lecsúsztatom. Vagy később jövök be, vagy hamarabb megyek haza. Esetleg kiveszek egy napot. Igaz pénzben nem látok belőle semmit, de 1 hónapban 1× hosszú hétvégét csinálok magamnak és, ha orvoshoz kell mennem reggel, akkor nem kell szabit kivennem.

2011. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! 40=>44, heti plusz négy óra munkáig nem kéne fizetni a plusz négy óráért. Azért napi plusz 4 óra ingyen kicsit durva lenne, nem...? :)


[link]

2011. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ezt már annyiszor leírtam ezen az oldalon, csak sajnos sokan csak titulálnak és nem értik miért baj amit csinál OV!


Leakarja árazni mégjobban a magyar munkaerőt.


De miért is?

Mert ha lenne növekedés, és lenne elég munka hogy hogy a ma aktívan dolgozók mégtöbbet dolgozzanak, akkor talán még lenne is értelme. Hiszen a magyar munkaerő expanziója nőne, ami sok multinál számít. De sajnos nem erről van szó, hanem hogy leértékelődjön a magyar munkaerő.

Hiszen mivel nem nő sem itthon sem az Euban a gazdaság olyan mértékben ami ezt indokoltá tenné, azonos teljesítményre, több idő = kevesebb munkavállaló.


" na itt látszik,mennyire is komoly az 1mill új munka"


De leírtam már mit akar Ov!


A magyar béreket, az inflációval " ez a fogyasztói kosár esetén 2 év alatt 20%" és a hasonló intézkedésekkel, plusz a rokkantak, korkedvezményesek, stb stb,munkaerő piacra áramoltatásával, le akarja verni a magyar munkaerőárát. " Hogy versenyezhessen kínával, amit már többször kijelentett"!

A baj az, hogy ez értelmetlen. Hiszen nem fognak akkora mértékben bejönni és tőkét hozni, és vállalkozásokat beindítani, ahogy azt Ov képzeli. Ugyanis nem nő az Eu sem, és annyi baja van, hogy nem is várható.

E-közben a magyar kkv-k a fogyasztás hiánya miatt meg sorra adják be a kulcsot. Az az, az eltervezett bevételek nem jönnek be, ami hatalmas feszültségeket fog okozni.

Ha ehez hozzáadjuk,hogy a szoc hálót leakarja építen, hhháááát ! "Enyhén szólva egy illusztris hasonlattal élve " puskaporos hordó az ország, és ov heggesztszgeti a trónját, mert mát ma is inog! "


De várd ki a végét, és meglátod amiről ma én beszélek.


2014 a magyar csőd éve!

2011. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"""Kedves kérdező! 40=>44, heti plusz négy óra munkáig nem kéne fizetni a plusz négy óráért. Azért napi plusz 4 óra ingyen kicsit durva lenne, nem...? :)



Mi az hogy nem fizetni .!!!!!


Nekeim 1 percért is fizessen,legyen az az úr Isten is!

Mert a fiának sem őrítzék a sírját ingyen!

2011. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

A kormánynak lenne csak jó, természetesen.Az munkahelyeket gyárakat már eladták, most majd eladják a Magyar dolgozót is, a külföldi rabszolgatartónak, ócsón.

A munkáltatónak is jó lesz,kevesebb embert, ugyanannyi pénzért jobban kihasználhat.A hülyének is megéri, csak a dolgozónak nem.És persze nagyobb lesz a ,unkanélküliség, hiszen minek vegyen fel két embert, ha egy emberrel is elvégeztetheti kettő munkáját, ugyan annyiért.

Úgy gondolják, ha pénzt már nem lehet többet kitaposni az emberből, akkor kihajtják a belét munkában.Ez ellen nem demonstrálnak?

2011. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Heti 4 óra plusz is sok!Pláne, ha nem fizetik ki.Mert a válság miatt munkaidőt csökkentettek..Na és?Az már elmúlt.Nehogy már az dolgozza le mások csökkentett munkaidejét, aki netán most fog munkába állni.Elég szomorú,ha lesz olyan marha, aki ingyen fog dolgozni másnak,esetleg más helyett.
2011. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!