Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye nem fog a Jobbik bekerüln...

Ugye nem fog a Jobbik bekerülni a parlamentbe?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 20:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
72%
Ha a vidéki embereken múlik, 10% feletti eredménnyel fog bejutni!
2009. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
64%

Tisztelt, Kérdező!


Valószínűsítem, ha a Jobbik Magyarországért Mozgalmát nem ismered, ha ennyire félsz a Parlamentbe jutásuktól! Javaslom, nézz szét, ezeken az oldalakon és olvasd el a programjukat.

Lehet, hogy nem értesz vele egyet, de elképzelhető, hogy a félelmed csökkenni fog a programjuk megismerése által. (A becsületes, dolgozó Magyar embereknek semmi félnivalójuk nem lesz, ha Ők is ott lesznek a Parlamentben!...annál inkább a többieken élősködő, ingyenélőknek!)


[link]


[link]


A kérdésedre visszatérve, biztosan bejut és nem csak a „lécet súrolva”.

(Tudod, a vidéki lakosságnak már nagyon elege van! És valószínű azt is tudod, hogy Bp. lakosainak száma, csak az ország lakosságának 20%-a. Még egyszer nem fog, csak rajtuk múlni az, hogy milyen összetételű legyen a Magyar Parlament! A VIDÉK KÉSZÜL).

2009. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
84%

Ha a vidéki embereken múlik, 10% feletti eredménnyel fog bejutni! --> Nem vennék rá mérget :)) Én is "vidéki" vagyok, és errefelé (egész régió) nagyon máshogy gondoljuk! De ne hidd, hogy mszp-szdsz-esek vagyunk...

lehorrogni le lehet, "lepontozni" is le lehet...

kezdem én is azt hinni, hogy a jobbikos hozzászólások nagy részét egy pár (vagy éppen egyazon) ember írja. Ha ez mégsem így lenne, akkor érdekes, hogy sokan az életben, arccal és névvel nem vállalják :)

2009. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
89%
Valóban,ha ennyi szimpatizáns van a 20%reális cél...(Jöhet a lepontozás)
2009. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
63%

De igen vállalják.


A magyar gárdán sem láttam még egyszer sem símaszkot.A jobbik egyre erősebb,napról-napra.A politikájával lehet egyet nem érteni,de ez elvitathatatlan.

2009. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
67%
21:17-es!Melyik megye?
2009. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Olvasók!

10:50-es vagyok, Fejér-megyéből. Én írtam, hogy félelmeim lennének, ha komolyabb hatalomhoz jutna a Jobbik párt. Számomra túl sok elvakult intézkedést hirdetnek, fanatizálnak. Vona Gábor Bethlen példáját hozza fel. Mindannyian tudjuk, hogy történelmet és pszichológiát végzett. Magam is tisztában vagyok mind a világ, mind nemzetünk részletes múltjával. Bethlen kiváló, erős ember volt, de nem szélsőséges. Tudunk indokolatlanul kommunistázni olyan emberekre, akik '56-ben még otthon a mellekbők szoptak, de nem vesszük észre a valós szélsőségeket. Ajánlom figyelmetekbe például a második világháború utáni Magyar Kommunista Párt programját. Csupa jót és szépet ígért a kemény munkáért cserébe és mi lett a vége?! Németországot Hitler vette kézbe, pedig előtte Hindenburg volt az elnök. Az emberek ott is azt mondták, hogy elegük van. Hitler zseniális fickó volt. Igazi nemzeti érzés lakozott benne és ne felejtsük el, hogy hatalmas eredményeket ért el. Sikerült önkényesen felülbírálnia a Versaillesi békefeltételeket és visszaszerezte a cseh területeket, a rajnai illetve a saar vidéket. Egyesült Ausztriával is. Ha itt meg áll, Ő lett volna minden idők legnagyszerűbb politikusa. Mégis magával ragadták a szélsőségek. A szovjeteket azért nem hozom fel példának, mert ott eleve hatalmas szélsőségek uralkodnak a társadalomban is. Ha valamit tanulhattunk a 20. századból, hát azt, hogy nem kellenek nekünk szélsőségek. A bűn büntetésért kíállt? Nem kell nekem újabb tisztogatás!!! Lehet, hogy elege van a társadalomnak, de pont ez az a helyzet, amit a szélsőséges pártok mindig kihasználtak, és még soha nem lett belőle semmi jó. Egy szélsőséges társadalom, szélsőséges gondolkodású emberekkel csak rossz irányba vezethet. Maga a saját köszönés is megkülönböztetésként, fanatizálásként hat rám. De ezt az egészet a fidesz kezdte még anno a kokárdákkal. Pár aggodalmat keltő pont:


"A nemzet szempontjából stratégiai fontosságú ágazatok köztulajdonba vétele."

//államosítás??? ///


"„Hol van a pénz?” néven független szakértőkből álló, tényfeltáró bizottság felállítása a 2002 utáni kormányzati gazdaságpolitikai visszaélések és az állami szintű korrupció kivizsgálására."

//itt a független szó aggaszt, manapság hol találni ilyet??? Ez eszköz lehet nem kívánatos emberek félre állítására ///


"Tételes állami vagyonleltár készítése, a privatizáció felülvizsgálata, a jogsértések feltárásával a visszaéléseket elkövetők szigorú megbüntetése."

// viszamenőleg ilyet sem tennék. Nem lehet bizonyítani igazán. ///


A munkanélküli segélyek közmunkaprogramok elvégzéséhez való hozzárendelése, illetve élelmiszer-, ruha-, gyógyszer- és közüzemi jegyekben való folyósítása.

// Ezt viszont támogatom ezerszer, tízezerszer, milliószor!!! ///


"A magyar földtörvény módosításával a tömeges külföldi földszerzés megakadályozása."

// Európai Únióban élünk kérem szépen! Ilyet nem lehet csinálni. ///


"Az egészségügyileg nem indokolt művi meddővé tétel eltörlése."

// Ez hadd legyen már az ember saját szabadságjoga. Ez nem gyilkosság. Az abortuszt ellenzem, de ha valaki nem akar gyereket, az tegyen szándéka szerint." ///


"A valódi nemzeti és az általános emberi értékeket megjelenítő közszolgálati média működtetése.

A kereskedelmi adók műsorszolgáltatására vonatkozó jogszabályok szigorítása, azok be nem tartása esetében azonnali szankciók életbe léptetése, illetve a sugárzási jog megvonása."

// Vagyis vezessük be újra az állami cenzúrát! Kérdezzék meg Mándy Ivánt miért volt betiltva hosszú évekig? Vagy Örkény Istvánnak miért kellett megalkuvást kötnie az állammal? A mádiát ne korlátozzuk. Ez nem demokratikus törekvés. ///


"A magyar tankönyvpiacon lévő túlburjánzás felszámolása, szigorú minőségellenőrzés bevezetése"

// Ezt a tanárok ellenőrzik, sőt Ők választják meg a könyvet amiből tanítanak. A gyengék kiesnek, ez a verseny lényege. Ne adjuk már ezt is egy párt kezébe. Ne menjünk egyik ranságból a másikba. ///


"Az egykori kommunista funkcionáriusok törvényi úton történő kizárása a magyar közéletből."

// Tehát Orbán Viktort is!!! ///


"A magyar történelmet hitelesen bemutató játékfilmek, színpadi és zeneművek állami támogatása."

// Mi számít hitelesnek? Amit a Jobbik mond? Egy filmbe a rendező beleviszi a mondanivalóját. Ha ez nem tetszik a Jobbiknak akkor töröljük? Miért kell mindent szabályozni? ///


"A legsúlyosabb életellenes bűncselekmények esetében a halálbüntetés újbóli bevezetése."

// Kérdezzük meg azokat, akiket ártatlanul ítéltek halálra!!! ///


"A börtönbüntetést töltők erőteljes bevonása a közmunkaprogramokba."

"A hajléktalanok – megfelelő elhelyezésük biztosítása mellett történő – eltávolítása a közterekről."

// Ezt is támogatom, mintha a saját ötletem lenne!!! Kár, hogy nem csak ezek vannak ///


"Önkéntes, területvédelmi alapon szerveződő Nemzetőrség felállítása."

// És ki vezeti majd Őket? ///


"A magyar élelmiszerforgalmazási törvények és rendelkezések szigorítása és fokozott betartatása."

// De ez remélem nem az, hogy 90% magyar terméket kell árulni, mert az nem erősíti, inkább általánosítja a versenyképtelenséget!!! ///


"A határon túli magyarok következetes támogatása autonómia-törekvéseikben."

// Ez a negyedik, amit támogatok nagyon. Ha a többi nem lenne, nem gondolkodnék, hogy kire szavazzak. ///


A Nemzetek Európája pont szép és jó! Bárcsak azok ne lennének, amiket írtam. Egy demokratikus országban nem rombolnak földig RTLKlub és TV2 székházakat, nem hintik be sóval és nem ragadják magukhoz a nemzet fanatizálásához szükséges legfontosabb eszközt, a médiát. Ez veszélyes. Nem adhatunk ekkora hatalmat senki kezébe.

2009. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
50%

Először is:Vona Gábor nem Hitler és nem Sztálin.Nem értem a párhuzamot.Mégis mivel lehet alátámasztani?Képzeld el,hogy Hitler és Sztálin is evett meg ivott.Vona Gábor is szokott,sőt szerintem te is...A saját köszönés összetartozást,testvériességet szimbolizál,egyébként a levente mozgalom köszönése volt.


Szélsőséges volt Kossuth Lajos és Petőfi Sándor is.


Én a te helyedbe jobban félnék a privatizációtól,mint az államosítástól,az ugyanis létező jelenség.A közös tulajdonunkat bocsájtjuk önként olyanok kezére,akik sz@rnak ránk.Hová is tűnt a magyar mezőgazdaság,a magyar oktatás,a magyar egészségügy?


Ez eszköz lehet a nemkívánatos emberek félreállítására>Pontosan erről van szó.Ráhibáztál.


Nem lehet bizonyítani igazán>Nem baj,megpróbáljuk.


Dehogynem lehet!Próbálj meg földet szerezni Németországban vagy Franciaországban.Az unio egyébként is csak kihasznál bennünket és megpróbál ellehetetleníteni,ugyanis konkurenciát jelentünk neki a mezőgazdasági piacon.(Sajnos már nem nagyon.)


Ha valaki nem akar gyereket,az ne csináljon.Bár ez tényleg nehéz kérdés.Inkább erkölcsi,mint politikai.


Állami cenzúra most van,kérem szépen.Láttad már Vona Gábort vagy Morvai Krisztinát tv műsorban szerepelni?


A tanárok ellenőrzik,igen.Úgy látszik nem megy túl jól nekik.


Igen,Orbán Viktort is!


Ha támogatni akarja a művészetet,szíve joga.Köszönettel tartozunk érte,és nem azt kellene nézni,hogy konkrétan kinek adja a pénzt.Jelen pillanatban is támogatnak alkotásokat,a Jobbik csak arra törekszik,hogy felülvizsgálja,hova megy a pénz.


Kérdezzük meg azokat,akik családtagjai ártatlanul haltak meg egy bűncselekmény áldozatául.Kérdezzük meg azokat,akik sötétedés után nem mernek kimenni az utcára.


Amerikában is vezeti őket valaki,sőt Svájcban is.Mégsincs probléma.Helikoptereket és fegyvert is kapnak az államtól.


Szeretném közöni veled,hogy Magyarországon jelen pillanatban már a kezükbe ragadták egyes erők a médiát.Nem a Jobbik...

2009. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim válasza:
49%

Az a baj, hogy az embereket már teljesen meghülyíti ez az "egységes" Európa. Talán azért, mert már gyerekkoruktól erre nevelik őket vagy mert a CENZÚRA csak azt mutatja meg belőle ami jó, de azt nem, ami rossz.


Szeretném, ha örök béke lenne Európában, de ahhoz nem az kell, hogy összekeveredjünk. Elvesznek az értékek... a haza, a nemzet stb. Egy nagy maszlag leszünk. Nem lesz hovatartozás (max. homoszexuális, meg roma). Nem lehetünk majd büszkék a magyar hősökre, vitézekre, történelmi személyiségekre. Minden nemzet megszűnik létezni. Lehet, hogy az államok megmaradnak, de mindenhol a kisebbség lesz többségben, mivel kisebbségnek lenni jobban megéri.


Azzal, hogy egyesülünk csak gyengébbek leszünk. Sokkal egyszerűbb lesz egész Európa felett egy embernek átvenni a hatalmat, mint így, hogy több nemzet van más-más érdekekkel. Nem tudom hogy nem értik ezt meg egyesek. Nem tudom, hogy hagyhatják elveszni azt, ami csak az övék.


Gondoljatok bele (olyan nagy szélsőségellenzők) ami most magyar, az csak a miénk senki másé! Miénk a gulyás, a szarvasmarha, a népdalaink, a népviseleteink stb. És lassan ezeket is kezdik elvenni tőlünk, hogy a végén ne maradjon semmi, amire büszkék lehetünk. Mire leszel büszke akkor, amikor már csak azt mondhatod: Európai vagyok. Arra, hogy már majdnem egy amerikaira hasonlítasz? Ugyanis minden (legalábbis nagyon sok) arra törekszik, hogy olyan legyen, mint a nagy fene Amerika. De tudom, hogy ez egyeseket tényleg büszkévé tesz. Komolyan sajnálom őket.


Nagyon zavar, hogy egyik válaszoló felhozta a demokráciát. Ugyanis szerinte demokrácia az, amiben élünk. Nem tudom, hogy nézi e néha a híradót vagy olvas e újságot, ill. hogy egyáltalán ismeri e a törvényeket.

Az demokrácia káros. A népet szabályozni kell, csak nem mindegy, hogy milyen szabályokkal. Mindig a haza kell, hogy az első helyen álljon. Ami a hazának jó, az nekem is jó. De itt a hazát már semmibe veszik, olyan törvényeket akarnak ránktukmálni, amit még a mostani parlament is elutasított, (lásd.: holokauszttagadás büntetése vagy melegházasság) azzal az indokkal, hogy Európa legyen egységes, legyenek mindenhol ugyanazok a törvények.


Remélem, hogy a Jobbik bekerül a parlamentbe és helyére teszi ezeket a dolgokat. Ha nem is az egészet, de legalább egy kis részét, éppenhogy csak meg tudjunk maradni ebben a nagy embertömegben. Mert ha most még nem is olyan drasztikus a helyzet, később az lesz. Talán annyira, hogy másoknak is felnyílik majd a szeme. De lehet, hogy akkor már késő lesz.


A Jobbik a mi érdekeinket nézi, nem a külföldét. Nem akar más államoknak megfelelni. Megvédi a hagyományainkat a nemzet tulajdonát stb. Akinek ez túl szélsőséges, az hisz azoknak a hazudozóknak, akiknek pont az a céljuk, hogy az emberből egy hazátlan, irányítható állatot neveljenek.


Éljen a JOBBIK!

2009. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
60%

""A magyar földtörvény módosításával a tömeges külföldi földszerzés megakadályozása."

// Európai Únióban élünk kérem szépen! Ilyet nem lehet csinálni. /// "

Ó dehog nem! Ez Mo. Legyen is a magyaroké. Így is sok már a külföldi, mindent eladtak: Boci csoki, Szerencsi csokigyár, Sió gyár, szinte már semmi sem magyar, éppen ideje megszabadulni a külföldiektől. Nagyon jól meglennénk mi magunk is. Nem vagyunk bénák, hogy másnak kelljen gyártani a cukrot. Apropó cukor. Unió? "Az Európai Únió x számú MAGYAR cukorüzemet záratott be, mert Európában túl sok a cukor." Ezzel az ócska kifogással jöttek. Nem hogy sok, de a miénk a legjobb és ez nekik nem tetszik. De nem baj. Ez után is a magyar cukrot fogom venni, mert ha cukrot akarok enni, úgy is eszek, ezt az Unió nekem nem fogja megszabni meg mást sem nagyon.

""A legsúlyosabb életellenes bűncselekmények esetében a halálbüntetés újbóli bevezetése."

// Kérdezzük meg azokat, akiket ártatlanul ítéltek halálra!!! /// "

Vezessék is be! Kérdezzük meg azokat akiket megöltek és a tettes talán 3 évet kapott. Biztos fog tiltakozni a sok vallásos ember, hogy nem lehet más életét kioltani., A gyilkosnak szabad? Bűnhődjön a bűne miatt! Ma már amúgy is elég fejlett a technika, nem szoktak véletlenül elítélgetni.

2009. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!