Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rosszindulatúak az...

Miért rosszindulatúak az emberek a jobb anyagi helyzetűekkel szemben?

Figyelt kérdés
Nem gonolnak bele abba, hogy valaki tett is azért, hogy ott legyen ahol? Már eléggé unom a kulákozást, meg a "nektek könnyű" megjegyzéseket, illetve a fórumokon olvasható megnyílvánulásokat, hogy így meg úgy megsarcolni a gazdagokat. Nagyon sokar kellett dolgozni, hogy mindezt elérje az ember és rendkívül idegesítőek az ilyen megnyilvánulások.
2011. aug. 27. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
28%

Bemásolnád?

Kivi vagyok, de nagyon.

A szitkozódást meg elhagyhatnád, elég szánalmas.

2011. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

14:08 vagyok

Kérdező, ha meg akarod tudni az okokat, akkor légyszi talán ne azzal csöszögess mindenkit, h hogy kéne élnie, de nem így csinálja, tehát biztos csődtömeg, mert "ahhoz egy kis kurázsi kéne". fentről könnyű osztani az észt, h mit kéne csinálni. legyél a helyünkben és meglátnád: nincs túl sok kiút. ha ennyi intelligenciád van, akkor örülj, h meg van mindened, és fogd be a pofád.

2011. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam, h nem fogsz mit tudni, sőt van egy olyan érzésem, h most el is fogsz tűnni.
2011. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező,meg ez a 60%-os nagyon hülye!

Te 60%-os akkor tán lottó 5-ösön nyerted a pénzed?Vagy bankba dolgozol?És mindig az ilyen nyomorékoknak van sok pénzük! Tudod,aki nem inge nem veszi magára,hogy másokat dolgoztat éhbérért!Akkor kussolj,te nagyon hülye!

2011. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokból kiderül, hogy milyen önző,törtető,lefelé taposást,felfelé nyalást törvényszerűnek tartó emberke él közöttünk. Úgy gondolják ez így jó vagy csak beállnak a sorba,nem tudom. Igen képzeld el,különböző adottságú emberek vannak és nem lehet mindenki vállalkozó.

Milyen világ lenne ha mindenki vállalkozó lenne. Természetesen főnök, hogy ne keljen dolgozni.

Több megbecsülést,több emberséget,több empátiát.


Ökörköri

2011. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
53%
"Ebben az országban nagy vagyonokra minimum politikai összeköttetések, de inkább tolvajlás és rablás útján lehetett hozzájutni." Ez nem minden esetben van így. Legalábbis nálam nem. Én szintén megtapasztaltam az emberek részéről ezt a gyűlölködést, hiszen ki ne szeretne jól élni, de nem másokat kellene hibáztatni azért ha nem sikerül. Persze, joggal mondhatnátok hogy én már nem vagyok húsz éves, nem most kell kezdenem az életet, és ebben igazatok is van. 1961 - ben születtem, ki lehet számolni. Ma már egy vállalkozásba sem olyan egyszerű belevágni, mivel egyrészt kell egy bizonyos alaptőke, másrészt pedig eladhatónak, egyedinek kell lennie a termékeknek. Ami minden sarkon van, arra már nincs kereslet. Magam is ezt hangoztattam állandóan, hogy aki akar, az találna munkát, de kezdem belátni hogy ez nem ilyen egyszerű. Még mindig kevesebb a munkahely mint ahányan dolgoznának, és ez csak lassan fog változni. A Fidesz nem véletlenül támogatja jobban a vállalkozásokat, ezzel azt szeretnék elérni hogy több embert foglalkoztassanak a munkaadók. A gond az hogy itt nálunk kevés az olyan vállalkozó akinek valaha is tele lesz a zsebe, és ezért továbbra sem vesz fel embereket, hanem zsebre tesz minden plusz jövedelmet. Nekem is jogom volna hozzá, mégsem teszem. Ha én bőven megkeresek annyit hogy a négy gyerekem is luxus körülmények között éljen, akkor egy magas életszínvonal lehetőségét a dolgozóknak is megadom, mert hiába én vagyok az aki megteremti mindennek a feltételét, a dolgozók nélkül nem lehetne megvalósítani. És ha egy szakember havi 400 ezret vihet haza havonta nettóban, akkor mindennap örömmel végzi a munkáját, és ez nagyon lényeges szempont.
2011. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
Én mezőgazdasággal foglalkozom falun és jól megélek belőle. A tanulásban nem voltam egy nagy májer ezért csak érettségim van. 500 hektáron gazdálkodunk édesapámmal. Ebben a vállalkozásba egyszerre sokat is lehet nyerni és sokat is lehet veszteni ha az időjárás tönkreteszi a vetést. Tehát nagy a kockázat. 500 db szarvasmarhát tartunk. Tejet árulunk és eladjuk a borjakat. Reggeltől estig dolgozunk. Kemény a munka de inkább ezt csináljuk mint egy multi-nak legyek a kutyája. Az éves bevételünk meghaladja a 100 millió Ft-ot. De ebből nagyon sok elfogy gépvásárlásra épületfejlesztésre. De azért tudunk félre is tenni szerencsére a későbbiekre . 22F
2011. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
74%

Kolopele, azt azért kifelejtetted, hogy te külföldi tőke nélkül sehol sem lennél :) Nem lett volna miből gyárat csinálni, és akkor b@szhattad volna a szabadalmaidat.


Állítom, ha 10 ember alá annyi pénzt vágtak volna mint alád, 8 ebből megcsinálta volna magának azt, amire te olyan rettenetesen büszke vagy.


Ülj le egy fél órára és gondolj bele, milyen lenne most az életed, ha nincs hatalmas szerencséd, nem jön a külföldi tőke.


Ennek fényében kezeld azután az embereket.

2011. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
51%
A szerencse akkor jön csak, ha van a fejedben tudás is. Másként várhatod a szerencsét. És tudod nem, amit én csináltam azt nem tudja azóta se más, pedig már próbálkoztak vele sokan. De ha ez nem így alakult volna, vettem volna fel hitelt hogy belevágjak, mert tudtam hogy nagy dolog az amit csinálni fogok. Gondolkozz előbb kicsit, Gondolkozóó.
2011. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
51%
Meg ha kicsit figyelmesebben elolvastad volna amit írtam, éppen hogy nem az emberek ellen szólt. Bár lehet, hogy el sem olvastad, csak megláttad a nevem, és már írtad is a szokásos szöveget.
2011. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!