Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobb, ill. szélsőjobboldalna...

A jobb, ill. szélsőjobboldalnak ilyen alacsony a színvonala?

Figyelt kérdés
Normális dolog, hogy elég durva általánosítással szidják például a zsidókat, meg a cigányokat, meg minden baloldalit kommunistának néznek, hazaárulónak és zsidóbérencnek (ilyen szó hivatalosan nem is létezik) nevezik azt, akinek nem ugyanaz a véleménye, mint az övék? Pedig, ők éltetnek halott tömeggyilkosokat, és olyan vezetőket, akiknek Magyarország gyengülését köszönhetjük. Aztán, ha valaki gátat akar szabni a gyűlölködésüknek, elkezdik hogy ,,ez a szólásszabadság megsértése" bezzeg ők nem sértik a szólásszabadságot, ha undorító hangnemben leüvöltenek egy liberálist, csak azért mert az elmondta a véleményét. A másik meg az, hogy a szólásszabadságnak addig kellene terjednie, míg másokat súlyosan nem sértenek meg ,,szólásszabadság" néven. Az egész jobboldal fölépítése demokráciaellenes, konzervatív, haladásra képtelen, és csak a dühös, tanulatlan emberek, és a gazdagok közül szerez magának szavazókat. Most komolyan ez lenne a színvonal?
2012. jan. 2. 13:23
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a hozzászólásokat és én is kiegészíteném. Ez a vita, ami itt megy már nevetséges.

Bal és jobboldalról is egyáltalán fel tudnék sorolni kiváló, hozzáértő politikusokat, és szemét, kapzsi alakokat is. Mindkét oldal hozzátett már valamit a világ fejlődéséhez, és mindkettő követett el megbocsáthatatlan bűnöket.

De ti egykalap alá vesztek minden jobb, illetve baloldalit. Pedig vannak fokozataik. Vannak mérsékelten baloldaliak (szociáldemokraták), szélsőségesen baloldaliak (anarchisták), mint ahogy mérsékelten jobboldaliak (kereszténydemokraták), és szélsőségesen jobboldaliak (nácik). De a példák felsorolásánál pontatlan voltam, hiszen csak az elvi dimenziót vettem figyelembe, és ignoráltam a gazdasági dimenziót. Ha mindkettőt megnézzük, akkor rá kell jönni, hogy talán nem is olyan egyszerű eldönteni, ki baloldali és ki jobboldali.

Igazából ma már nagyjából kevert pártok vannak. Talán nincs is sok értelme az ilyen megkülönböztetésnek.

Ahelyett, hogy kategóriákba sorolnánk magunkat (és ami rosszabb: egymást), talán meg kéne nézni, ki mit gondol a gazdaságról, bűnözésről, bevándorlásról stb, és e szerint szavazni, nem az alapján, hogy jobb vagy baloldalinak mondja magát.

Hogy ma Magyarországon nincs senki, akire szavaznátok az nem a jobb vagy baloldal hibája, hanem a magyar pártoké, akik ezt az oldalt képviselték.

Lehet egymást szidni, fikázni, de attól még ezek a pártok nem lesznek jobbak.

Talán ehelyett megoldáson kéne gondolkodni. Ha megkérdezném, hányan mentek el tüntetésre, hányan írtak (vagy írtak alá) petíciót, hányak léptek be szakszervezetbe, hányan írtak levelet képviselőjüknek, vagy vették fel vele a kapcsolatot (mert meg lehet tenni), hányan mentek el politikusi fogadóórára, akkor bizony igen kevés lesz, aki egyikre is igennel felel. Komolyan gondolja bárki is, hogy egymás pocskondiázásával előrébb leszünk?

2012. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
0%
Mér? Anyádé magosabb?
2012. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
48%
Így van, ne is keresd tovább a választ, ők pont ilyen hülyék.
2012. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
A 16:40-es válaszolónak van igaza. Amíg az oszd meg és uralkodj eszme érvényesül, addig nem haladunk előre.
2012. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
ma 16:40: Én sem vagyok csontbaloldali, és mint már azt az egyik hozzászólásomban írtam, a jobbközéppel nincs komolyabb bajom, de ezekkel a szélsőjobbosokkal, és fideszes jobbosokkal nem lehet mit kezdeni. Az orbántól és vonától betanult szövegeket szajkózzák egyfolytában, azt aki meg ellent mer mondani nekik, hogy pl.: ,,talán mégsem a nyugati nagytőke a hibás azért,mert az ország itt tart" vagy hogy ,,Nem minden cigány bűnöző" már is lehurrogják. Lehet hogy a baloldaliak között is vannak ilyenek, (viszont kevesebben) de olyat már hallottam, hogy egy jobbos lekomcsizott egy balközépest, de olyat még nem, hogy a fideszt rasszistának nevezné egy baloldali. Azokkal, akik leragadnak az ,,emútnyócévezésnél" miközben egyetértenek az orbán-kormány diktatórikus intézkedéseivel, és nevetséges gazdaságpolitikájával (jobboldal), és azokkal akik már lassan az ország minden baját a cigányokra, és a zsidókra fogják, miközben olyan vezéreket éltetnek, akik régen egy csomó magyart küldtek a halálba, egyszerűen NEM LEHET MIT KEZDENI.(nem lehet velük egyezkedni, nem lehet velük előrehaladni, stb)
2012. jan. 2. 18:51
 36/44 bumbi02 ***** válasza:
90%
nem állítom hogy minden szélsőjobbos ilyen lenne, de elég sokan.. most olvasom Operánál mi a helyzet, szélsőjobbosok nem neki álltak Gyurcsány takarodjozni? pedig már Gyurcsány óta kb 3 év telt el?
2012. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
66%
talán eltakarodott a közéletből?
2012. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 bumbi02 ***** válasza:
90%
Esetleg levegőt vehet? Elöször mondjon le, lemondott.. akkor tünjön el...Jó lenne kicsit aktualizálódni, és rájönni hogy jelenleg Gyurcsány a legkisebb probléma.. És nem odamenni a másik tüntetéséhez és köpködni az ott lévőkre...
2012. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Amikor leírtad, hogy a cigányság jó ha 50%-a bűnöző, már akkor láttam, hogy ez a vita csak személyeskedés lesz a következő oldalon. A cigányságnak tényleg jó lenne, ha 5a%a lenne bűnöző, de nem annyi. Rengeteg ilyen emberrel beszélgettem már, aki azt hiszi, hogy a cigányok ugyan olyan emberek, mint te, vagy én vagyunk, de életében ha látott hármat. A legjobbak, még hozzáteszik, hogy "van cigány barátom, és tök jó fej" aki maximum egy rappert takar, aki viccből vallja magát cigánynak. Aki viszont rendszeresen találkozik cigánnyal, az tudja, hogy teljesen más a helyzet. A te szemszögedből Borsod-megye teljes fehér lakossága szélsőjobboldali, mert ott hiszed vagy sem, még az is nyíltan cigányozik, aki liberálisnak, vagy baloldalinak vallja magát, mert tudják, hogy ha a faluban 2 gyerek fellökött egy öregasszonyt, és elvették a szatyrát, akkor mind a 2 cigány volt, és biztos, hogy cigány. A cigány-magyar ellentétet nem lehet a számítógép előtt vagy újságokban megérteni, abból legfeljebb egy tévhit lesz, mely szerint a cigányság jó ha 50%-a bűnöző. Engem például a cigányok által ért atrocitások tettek jobboldalivá, vagy legalább indítottak el ezen az úton. Ha nem lett volna velük konfliktusom, a mai napig nem érdekelne a politika. Ezért mondom, nem várom tőled, hogy megértsed ezt az álláspontot, mert az interneten soha nem fogod, legfeljebb megtapasztalni tudod. De ha esetleg te is ilyen helyzetbe kerülsz, hidd el, meg fogsz érteni mindent.
2012. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
ma 21:23: Képzeld, volt már összetűzésem cigányokkal, és láttam olyat is, hogy egy aluljáróban kirabolnak valakit. Hogy ezek után miért nem vagyok rasszista? Mert igen is, találkoztam nem egy rendes cigánnyal is, aki dolgozik (vagy iskolába jár) és nem bántja a többi embert. és pontosan értek mindent. A szélsőjobb magasról tesz rá, hogy azzal hogy ,,büdöscigányozik" nem kevés tisztességes embert is megsért. A megoldás a közbiztonság javítása, (pl.: több rendőrt vidékre) és a munkahelyteremtés lenne.
2012. jan. 2. 21:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!