Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még egyáltalán olyan...

Van még egyáltalán olyan fiatal, aki nem akar kivándorolni?

Figyelt kérdés
Nemet és kort is legyetek szívesek írni
2012. jún. 3. 17:26
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
78%

27-es válaszoló vagyok.

28-as, biztosan ismered a mondást: akinek nem inge, ne vegye magára. Én mint mondtam, nem akarok senkiről rosszat mondani, ugyanis ez egy olyan oldal, ahol nem sok mindent tudsz meg arról, aki a monitor túloldalán van. Ezért kérem azokat, akik olvassák a kommentemet, hogy nézzék el az általánosításomat. Egyébként itthon nem nagy bűn ha valaki általánosít, mert kevesebben vannak azok akik az átlagból kilógnak (ők a normálisabb emberek). Szóval ha mondok egy rossz tulajdonságot az mondjuk 8 magyarra illik, 2-re nem. Én így gondolom. Lehet megkövezni.

Egész életemben senkinek semmi rosszat direkt, nem csináltam, ha véletlen mégis, akkor mindig tisztáztam a dolgokat. (Például a múltkor nekimentem valakinek kocsival egy kicsit, egy padlógázzal simán megléphettem volna, de megálltam kiszálltam, és kulturáltan, normálisan elintéztem a dolgokat, amit ilyenkor el kell. Én megteszem ezt. Sajnos több embertől az utakon nem lehet ugyan ezt.) Azokkal az emberekkel, akiket ki nem állhatok, de ismerem őket, soha nem voltam bunkó, normálisan beszéltem velük is. Hiába nem szimpatikusak. És ez nem kétszínűség, hanem tisztelet! És ilyen dolgokat másoktól itthon, álmomba sem várhatok el.

És mint mondottam ez itt a baj. Amiért rossz az élet. Mert majdnem mindenki bunkó mindenkivel, és az ebből generált feszültségre épülnek a nagyobb gondok. Mert, ha nekimegyek valakinek, és lelépek azonnal, minden nélkül, akkor az az ember is ezt csinálja majd, ha ő okoz kárt. Mert más is ezt tette vele és ezért ő is. És ennyivel, egy ország közlekedés kultúráját meg lehet változtatni, és ugyan így az élet más területein.


Nem vagyok öreg, nem vagyok tapasztalt. Jöhet, hogy 20 évesen aztán biztosan átlátom a dolgokat. (nem) És csak összevissza beszélek. De én így látom, és ezen változtatni maximum úgy lehetne, ha a 10 emberre 8 normális ember jutna, és maximum 2 zokni. És nem fordítva. Ez meg nem fog megvalósulni pár éven belül. Megértem hogy valaki itthon akar maradni, nem mondom, hogy hülye aki itthon marad. Hogy nézne ki mindenki kimenne? Itt lenne egy csernobilhoz hasonló szellemváros? (Jelen esetben ország.) Gondoljatok bele. Hány magyar volt aki itthon maradt, és világszerte híres feltaláló lett, aki forradalmasította a világot, és nélküle nem ilyen lenne az ismert világ? Majdnem mindegyik híres magyar, kint lett híres. A Nyugaton. Ebben azért van valami ráció nem?


A kérdésre egyébként láthatóan az a válasz, hogy van. Van olyan fiatal, aki nem akar kivándorolni. De a magyar diplomások az első VH. óta özönlenek ki innen, és tárt karokkal várja őket az egész világ, kivéve Magyarország. Szóval ez nem új jelenség.

De most komolyan! Vegyük például az orvosokat! Egy félév az orvosi főiskolán másfél millió magyar forint is lehet! MÁSFÉL MILLIÓ EGY FÉLÉV! És a legolcsóbb sincs 700.000.- HuF alatt. És mennyi is a fizetése egy kezdő orvosnak? Mint külföldön a takarítónak? Egy fityiszt! A külföldi takarítónak jobb! Csak ő nem költött rengeteg milliót takarító sulira. Vicc! Tudom, mert egy barátom takarítónak ment ki Angliába, és kocsija van ott, félévente nyaral Ibizán, és MacBookja, iPhoneja, iPadja van. Lehet, hogy ezek gagyi túlárazott cuccok, de itthon kinek futja rá? Mert az orvosnak nem.

Büszke vagyok rá, hogy a szüleim több diplomás emberek, a legtisztesebbek akiket ismerek, több lábon állunk, és ezért én jó életkörülmények között nevelkedtem. És én ez alá nem akarom adni. Ezért megyek el innen.


Ui.: Sosem értettem ezt. Diplomás ember, hogyan nem tud minimálbérért munkát találni. Érettségim van, és nyelv vizsgám, és a tegnap vállaltam el egy munkát a nyárra (ami amúgy nem csak szezonális, egész évben megy) ami egy hónapra többet fizet, mint a minimálbér, és egy héten 3x kell dolgoznom. Semmi kritériuma nem volt a munkának, csak a betöltött 18. életév. És nem futball menedzser leszek, sem bank igazgató ezen a nyáron. Egy segédmunkás a futószalag mellett, egy gyárban. Semmi ismeretség, felmentem a netre, megnéztem a munkákat, és elvállaltam egyet. Lehet annyi mázlim van, hogy Budapesten több a munka. A nővéremnek sincs diplomája, 21 éves és a minimálbér háromszorosát keresi.

2012. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
50%

Az biztos, hogy nem mindegy hol laksz. Az ország keleti részén amúgy is kevesebb munka van (mintha egy másik ország lenne, a nyugati részhez képest.)

Pestre felmenni, egy minimálbérből élni az meg elég necces. Többe kerül az albérlet, mint amit keresel, mellette talán még futja üres kenyérre. Nah, erről ennyit.

2012. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
60%

"És mennyi is a fizetése egy kezdő orvosnak?"


Ha minden magyar (kezdő) orvos nyugati fizetést kapna, akkor totálisan csődbe benne a magyar egészségügy. Ebbe is bele kéne gondolni és nemcsak abba, hogy nyugaton milyen fizetések vannak. Ugyanígy van ez a szakemberekkel is. Ha a magyar szakembereknek nyugati fizetést kellene adni, akkor a cégek/vállalkozások nagyon nagy többsége csődbe menne, és ezzel együtt az ország is, ugyanis a cégek/vállalkozások nagy többsége nem képes kitermelni a nyugati fizetéseket.

2012. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
19%
Jó. Belegondoltam, hogy csődbe megy az ország, ha több lenne a fizetés. Most, hogy belegondoltam, már itthon akarok maradni. Irony/off
2012. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
18%
Nem kellene ellopni a pénzt meg hülyeségekbe fektetni(pl. 4-es metró) és akkor lenne. Nem kellene még jobban szívatni az embereket ha már fizetést nem tudunk adni nekik rendeset, és nem kellene hogy az országot az ~1/3 dolgozó ember adója lássa el.
2012. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
75%

Én sohasem akartam külföldre menni. Úgy gondoltam nehézségeket is vállalnák hogy itt maradjak.


A párommal sokat beszélgettünk, azt mondtuk, nem baj, ha örökre albérletben élünk. Bevállaltuk volna azt is, hogy veszünk egy kis fürdőszoba nélküli házat, és 1-2 év múlva csinálunk bele fürdőszobát.


Sokat tanultam környezetvédelmet, és megújuló energiát. A munka mégse sikerült vele. Most is csak épphogy dolgozgatok. Tehát már lemondtam, a fentebb említett álmaimról is.


Már dolgozni se igazán akarok, úgy érzem nem tudnák egy 8 órás munkában ellátni a feladataimat. Beleszoktam már a munkanélküliségbe, és belefásultam ebbe az egészbe.


Már megbántam, hogy az elején nem mentem külföldre,mostmár azért nem próbálkozok, mert ilyen mentális állapotban, amit a munkanélküliség okozott nem szabad menni.


Mondják, hogy sok fiatal elmegy, pedig az ország kitanította. És nemhogy az ország javára fordítaná a tudását, amire itthon is szükség van.


Ha ez így van, akkor sokan mégis miért érezzük magunkat itt feleslegesnek, nyűgnek, tehernek.


én most úgy érzem jelenleg a társadalomból megyek kifelé.

2012. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
68%

Nem tervezem az országot elhagyni.

Voltam a tapasztalatszerzésen nyugaton ,igaz hogy rengeteget kerestem ,de nem volt velem a párom ,a barátaim senki de senki akivel magyarul beszélhettem volna. Megértem teljesen aki elmegy de én véglegesen nem tudnék ,minden ide köt.


Valamint nem tudom hogy fiatal vagyok-e még,de nem probléma ha válaszoltam ugye? :-)


27/F

2012. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
50%
Én se akartam, mert kötődöm ide, előbb el kell intéznem ezt-azt, de utána... És tudjátok mit, nekem az is kivándorlásélmény lenne, ha Bp-re vagy az ország más részére kéne költöznöm, ugyanúgy honvágyam lenne, tehát akkor már mindegy.
2012. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
68%

Kivándoroltam, jó itt, de erősen hazavágyok, valami hazahúz.


Vannak problémák a magyarok mentalitásával? Vannak! De tudod mit mondok? Változtass először te, aztán majd a többi ember is változni fog magad körül! Mutass jó példát! Fő az optimizmus, a változás szinte mindig lassan történik!


L/26

2013. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!