Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még egyáltalán olyan...

Van még egyáltalán olyan fiatal, aki nem akar kivándorolni?

Figyelt kérdés
Nemet és kort is legyetek szívesek írni
2012. jún. 3. 17:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%
Van még olyan. Én sem akarok kivándorolni.
2012. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
50%

Amennyiben lesz új magyar légitársaság, vagy egy bizonyos másik telepít Pestre bázist, akkor maradok. Ha semmi érdemleges nem történik, akkor vagy a Celebihez jelentkezek, vagy külföldön egy légitársasághoz.


22/L

2012. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
7%
Végleg semmiképp nem fogom elhagyni a hazámat. Van még itt tennivalóm. És így legalább megszabadulunk a sok álmagyartól akinek semmit sem jelent a nemzet.
2012. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
24%

19/f

semmiképpen.

2012. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
41%

10:14!

És miért nem akarsz kimenni? (nem kötözködés akar lenni, tényleg érdekel, hogy mit csinálsz most, hogy képzeled el itt a jövődet mondjuk 25 éves korodra, stb…)

2012. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Na, örülök, hogy a végére megjöttek azok, akik hozzám hasonlóan maradni akarnak.
2012. jún. 4. 10:58
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

Én ki akarok menni mindenképpen. Erős az angol nyelvtudásom, és villamosmérnöknek tanulok. Bár tényleg a minimálbérhez képest, versenyképes a mérnöki fizetés, de ennyit megkeresnek a takarítók is külföldön. Persze nyugatra gondolok, mert valaki itt írta, hogy Magyarország középmezőnyben van. De könyörgöm, kik vannak alattunk?! Magyarország szép lassan beleolvad a balkáni országok, koszos, szegény sűrűjébe.

Nem vagyok álmagyar. Magyar vagyok. Budapest gyönyörű város (már amelyik része, mert ugye vannak olyan kerületek, ahova normális ember nagyon ritkán megy önszántából). A Kárpát-medence egy nagyon kényelmes hely. Itt él a családom generációk óta, itt nőttem fel. DE! Nem fogom tönkretenni az életemet, és a jövőbeli családom életét, azzal, hogy nem hagyom el ezt a süllyedő hajót, mikor megtehetem, mert van nyelvtudásom, és majd lesz mérnöki diplomám, és tárt karokkal várnak, már most olyan kezdőfizetéssel, ami kenterbe veri azt amit itthon elérhetnék 30 év alatt! Nem fogok itthon állni nyakig a s**rban, (mert már amúgy is derékig ér) és azt mondogatni, hogy én akkor is igazi magyar vagyok, mert itt vagyok az éhhalál szélén nyakig a s**rban! Mert valljuk be ma is ez megy. Mindenki mondogatja, hogy ő az igazi magyar, mer így meg úgy. És mégsem történik semmi. Ezek az igazi magyarok, arra nem képesek a Honért, hogy szelektíven gyűjtsék a hulladékot, (sőt inkább szemetelnek, rongálnak, és utána meg kiakadnak, hogy a szép Budapestet tele szemeteli és grafitizi a zsidó kormány) és még csak egy kicsit sem törekednek arra, hogy a boltban magyar termékeket vegyenek! Pedig ezzel százszor annyira segítenék az országot, mint azzal, hogy elmennek az xy rockkoncertre, és jól megállapítják, hogy mindenki zsidó, mindenki cigány, és senki se magyar, csak ők. Közbe meg isszák a külföldi sört mert az csak 89Ft/ üveg, és a magyar meg 100Ft. Szerintem ezek az IGAZI álmagyarok! S**rt se tesznek, csak hőbörögnek, mert nem száll a szájukba a sült galamb! Lehet, hogy nem teheti meg mindenki, hogy a 89 forintos külföldi sör helyett a 100 forintos magyart vegye, de a legtöbben megtehetnék és s**rnak rá!

Én kiveszem a részem az ország jobbá tételében, mindig törekszem arra, hogy magyar terméket vegyek, soha senkivel nem vagyok paraszt! És ez a legfontosabb! Mert a magyar mindenkivel paraszt! Mert dögöljön meg a szomszéd tehene is ugye?! Ez a legeslegnagyobb bűne a magyarnak! A mentalitás, mert b*zi az aki más zenét hallgat, mert bűnöző az akinek, több a keresete, cigány, léhűtő az akinek kevesebb. Zsidó tolvaj, aki fent tud tartani egy drágább kocsit. Álmagyar az aki nem megy el a Jobbik tüntetésre.


Elkanyarodtam. Szeretem a szép hazánkat. A magyar nyelv messze a legszebb, legbonyolultabb, nyelv amit valaha alkottak. Egy mestermunka. De mit ér a szépség, ha rossz itt élni? Mert én nem ezt a sorsot szánom a családomnak! Hogy mindenki utálja a másikat mert az egy kicsit más. Mit ér a kétkezi munkám, ha úgy is kizsákmányolnak?


Nem szívesen hagyom itt eddigi szeretett családomat, de csak rossz dolgok várnak ránk itthon a jövőben. És nem iszom meg másnak a levét!


20/F

2012. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Pro Patria ***** válasza:
70%

Kedves utolsó!


Létező jelenség, amit leírsz, de ne általánosíts.


"Ezek az igazi magyarok, arra nem képesek a Honért, hogy szelektíven gyűjtsék a hulladékot, (sőt inkább szemetelnek, rongálnak, és utána meg kiakadnak, hogy a szép Budapestet tele szemeteli és grafitizi a zsidó kormány)"

- Én is elítélem, amikor valaki ennyire nem képes, és úgy adja a szentet. Én például soha nem szemetelek, semmit nem rongálok.


"és még csak egy kicsit sem törekednek arra, hogy a boltban magyar termékeket vegyenek! Pedig ezzel százszor annyira segítenék az országot, mint azzal, hogy elmennek az xy rockkoncertre"

- Egyetlen "nemzeti rockkoncertre" sem mentem el soha, ellenben MINDIG magyar termékeket fogyasztok, magyar húsokat, borokat, gyümölcsleveket, mézet, felvágottakat, sajtokat, tejet, zöldségeket. Ez - azt hiszem - a minimum.

Önmagammal szemben vagyok ennyire igényes, hogy ne a hivatalosan is kiderülten sokkal rosszabb minőségű külföldi szemetet veszem, hanem a megbízható, és jobb minőségű magyart.


[link]

[link]

[link]

[link]


És bunkó sem vagyok. Ezt itt gyk-n néha nehéz tartani, de amennyire tudom, tartom.


És büszke vagyok rá, hogy nem veszek részt olyan pénzkereseti lehetőségben, amit mások rovására végezhetnék. Miattam senkinek nem volt soha egy forint vesztesége sem.


Szóval a leírásod rám pont nem igaz. Ennek ellenére tartom: "Áldjon vagy verjen sors keze: Itt élned, halnod kell."

2012. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
54%
Csatlakoznék a kivándorolni kívánók táborába. Igazából a 27-es válaszoló leírta a lényeget. Az itthoni légkör egyszerűen borzasztó: mindenki hátba szúrja akár a legjobb ismerősét is, hogy előrébb jusson, semmi segítőkészség, semmi empátia, a becsületes munkát kb. senki nem értékeli. Köszönöm szépen, én inkább megkímélem a gyerekemet ettől a légkörtől. Szerencsére nekem is erős az angolom, egyetemen is angolt tanulok. Mondhatja nekem bárki, hogy "hehe idióta okostojás bölcsész, szarra se megy a diplomájával". Köszönöm, én is tudom, hogy ez így van, de inkább dolgozok külföldön pincérként, árufeltöltőként, mint itt fordítóként, vagy nyelvtanárként. Megkeresek ugyanannyi pénzt, ha nem többet, és jobbak a körülmények is. Akkor meg miről beszélünk?
2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
50%

Nem szívesen mennék ki. Sok hülye van itt is.

Amúgy nem tudom miről beszéltek, hogy így meg úgy a diplomások mennyi pénzt akarnak.

Diplomásként még csak munkát sem kapok, pedig már a minimálbérrel is beérném.

2012. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!