Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan hihetetlen sokakna...

Miért olyan hihetetlen sokaknak, hogy becsületes munkával is lehet több százezret keresni? (4-800ezer)

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 09:36
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/203 A kérdező kommentje:
És amúgy ki hol él? Senki nem válaszolt erre még. Mert az se mindegy, hogy az ország melyik pontján élünk. Ahol én élek ott ez hihető átlagfizetés. Pesten terméseztesen magasabb az átlag. akár 60-70 ezer forint eltérés is lehet az átlag az ország 2 pontja között.
2012. aug. 7. 22:59
 122/203 A kérdező kommentje:

Sőt. A legjobb átlag és a legrosszabb átlag között 100 ezer forint eltérés is lehet. ennyit számít, hogy Pest vagy a vidék közül rosszabb egy megye.


A legjobb átlagfizetés a nyugati és északi megyékben található. A legrosszabb a keleti.

2012. aug. 7. 23:03
 123/203 A kérdező kommentje:

ÉS a bérkülönbségekre erősen ajánlom ezt a cikket:


[link]

2012. aug. 7. 23:05
 124/203 A kérdező kommentje:
De amúgy várom a témával kapcsolatos cikkeket, felméréseket, adatokat. Mert én már millió egy linkel alátámasztottam az állításomat, de senki más a sajátját nem.
2012. aug. 7. 23:10
 125/203 A kérdező kommentje:

Amúgy hol volt az a pont, ahol elfogadtuk azt a tényt, hgyo lehet tisztességesen több száz ezret keresni informatikusként? (illetve még 1-2 szakma)


Mert az elején itt jó páran mondták, hogy az "fizikai" képtelenség. Mostanra meg már eljutottunk addig, hogy elfogadjuk, hogy vannak akik jól keresnek.

2012. aug. 7. 23:21
 126/203 A kérdező kommentje:
De amúgy meg bárki mutasson egy olyan cikket ahol leírják, hogy nem annyi az átlag. Magyarországon 7 millió munkavállaló van. Nem élhet mindenki nettó 100 ezer alatt. Végigmegyünk az utcán azért nem a nyomor képét látjuk.
2012. aug. 7. 23:23
 127/203 A kérdező kommentje:
Ha a népszabadságos cikket nézzük akkor a saját rokoni/ismerősi rétegemnél teljes mértékben helytálló az átlagfizetés a megyében. Nettóban alig több mint 100 ezer forint. EZ meg azért nem egy olyan hú de hihetetlen átlag.
2012. aug. 7. 23:34
 128/203 A kérdező kommentje:
Meg ha azt nézzük, hogy 1,2-1,5 millió minimálbéres van az országban (amiben szép számmal van adócsaló) és 6-7 miliő munkavállaló, akkor mégse tűnik olyan hihetetlennek az a nettó 100. Tudom persze itt mindenki átver minket. Az adóhivatal is, mert valójában 5 millió minimálbéres van és a statisztikai hivatal is. Sőt még a hr portálok által készített felmérések is.
2012. aug. 7. 23:40
 129/203 A kérdező kommentje:

ÉS egy fontos kérdés. Kinek állna érdekében meghamisítani az összes felmérést? Egyáltalán mit nyernének vele? Jobb lesz valakinek tőle? Mindannyian tudjuk a választ, hogy senkinek se.


A fizetések gondolatbeli eltérése erősen függ attól, hogy hol élünk (mint írtam) és, hogy milyen rétegeket ismerünk.


Az ismertségi köröm a alsó-középosztály/közepes-középosztály adja. Azok akik képesek a gyereküknek azért egy diplomát a kezébe adni. (és ebben van tanár, pék, vasutas, stb). Persze mikor a kiugró informatikus fizetéseket nézzük, ne felejtsük, hogy ez a fővárosban van. HA ma valaki jóval az átlag fölött akar keresni annak erősen ajánlom Pestet.

2012. aug. 7. 23:47
 130/203 anonim ***** válasza:
100%

Miért a görögök szerintem miért kamuztak be az EU-nak fals adatokat, beszámolókat. Jobb lett valakinek? Nem. És akkor most a sza@ros statisztikai adatoknál súlyosabb dolgokról beszélünk.


Azért hamisítanak, ha hamisítanak, mert jól hangzik és kifelé is kutatni kell valamit. De már lassan többet írsz a topikodba mint a kérdezők, szerintem írjál inkább könyvet.

2012. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!