Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan hihetetlen sokakna...

Miért olyan hihetetlen sokaknak, hogy becsületes munkával is lehet több százezret keresni? (4-800ezer)

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 09:36
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/203 A kérdező kommentje:

ma 08:09



Tudod mi a dühítő? Hogy én millió dologgal alátámasztottam a saját igazamat. Millió statisztikát, felmérést, adatot mutattam. Ti meg csak mondjátok, hogy nem lehet annyit keresni és akkor az az igaz? EZt ti is csak onnan gondoljátok, hogy a saját ismeretségi körötöket vesztek figyelembe. Ha én a sajátomat veszem, akkor az átlag már teljesen megállja a helyét.


EZt az összeget egy tanár, egy orvos, egy pék, egy biztonsági őr, egy ügyintéző, egy mentős, egy tűzoltós, egy rendőr, egy önkormányzati dolgozó is megkapja. Nem egy olyan hú de nagy összeg. ÉS ilyenkor felmerül az emberben a kérdés, hogy milyen az ismeretségi köröd. Mindenki egy minimálbéren dolgozó szalagmunkás vagy egy kis faluban élő ember?


EZ az átlag fizetés. Azért mert valakinek nem tetszik a tények még tények maradnak. Had ne legyek már én a hülye mert a tényekre és a valóságra hagyatkozok és nem arra, hogy "hát én nem ismerek ilyet". Ha azt mondanám, hogy nekem minden ismerősöm 300 ezer felett keres akkor annyi lenne az átlag?

Most komolyan az a vita, hogy haza lehet e vinni 100-130E forintot. Ez nem nagy összeg. Ennyit azért nem művészet keresni. AZ emberek többsége azért ezt az összeget megkeresi.

2012. aug. 8. 09:21
 132/203 A kérdező kommentje:

"Miért a görögök szerintem miért kamuztak be az EU-nak fals adatokat, beszámolókat. Jobb lett valakinek? Nem. És akkor most a sza@ros statisztikai adatoknál súlyosabb dolgokról beszélünk. "


Azért nem mindegy mit hamisítunk meg. Pl a fizetéseket nem hamisították meg. Ami a görögöknél volt az egy vicc volt.


ÉS amúgy ha kormányváltás volt miért nem derült ki az igazi adat? Ki az aki kihagyna egy ilyen ziccert? A fidesz nagy bőszen kerete a sötét dolgokat az adatokban, mert szerintük mindet meghamisították, majd kiderült, hogy minden rendbe volt.

2012. aug. 8. 09:23
 133/203 A kérdező kommentje:

ÉS most komolyan olyanon kezdtetek el vitázni, hogy a nettó 100-120E forint milyen nagy összeg és, hogy ennyit képtelenség megkeresni. KEvés embert ismerek aki ezt nem keresi meg. És itt megismétlem, hogy egy normális gyárban is megadják ezt az összeget.

Ott van a merci. Van ismerősöm aki dolgozik ott. Mind arra vártak, hogy majd jobban fognak fizetni mint a többi cég. Majd csalódtak mert ugyanolyan összegeket adnak. Ők is 110-120E körül visznek haza.


Ma csak a legszarabb szalagmunkáklnál, építkezéseknél és szemét helyeken fizetnek minimálbéren.

2012. aug. 8. 09:28
 134/203 anonim válasza:
diplomával kitörölhetem a seggem lekellet tagadnom hogy végre munkát találjak így érettségivel megy egy OKJ-val legalább megvan a havi nettó 160 ezer....
2012. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/203 anonim válasza:
*meg
2012. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/203 anonim ***** válasza:

A munkaidőm rovására eltöltöttem ezen a topicon vagy egy órát. Jó kis kabarét hoztatok itt össze.


A lényeget nem tisztáztátok. A kérdés, hogy lehet-e tisztességesen sokat keresni már régen nem kérdés.


Igen, persze lehet. De nem akárkinek, nem akárhol és nem akármivel.

A 13 évesen befuttatott győri fotómodell lány több tízezer eurót keres meg akár egy egy-két óra alatt.


Becsületes munka az is, miért ne lenne. De vajon ugyanez elérhető minden 13 éves lány számára is?

Természetesen nem. A többiek nem keresnek semmit, vagy csak aprópénzt. Vagy ha mégis kicsit többet keresnek, akkor tuti, hogy nem csak fényképezik, hanem du.ják is őket...


Ugyanezt le lehet fordítani a nagyok világára. Van, akinek megadatik a nagy fizetés, de a többség számára hiába tesz meg ugyanannyit érte, nem jut csak nagyon kevés.


Értelmetlen a vita.

2012. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/203 A kérdező kommentje:

"diplomával kitörölhetem a seggem lekellet tagadnom hogy végre munkát találjak így érettségivel megy egy OKJ-val legalább megvan a havi nettó 160 ezer...."


Ugye ez igaz is meg nem is. Nagyban függ, hogy milyen diploma és milyen okj. Mert ha egy magyar akkor az nem sokat ér. Úgy mint ha egy műkörömépítő.



De az előzőkhöz:

Az se mindegy, hogy milyen boltban dolgozol. Tescóban jó ha 80-at kapsz. Lidlben 100-at.

2012. aug. 8. 09:45
 138/203 anonim ***** válasza:
0%
Olyan jókedvem lett :)
2012. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/203 anonim ***** válasza:

"diplomával kitörölhetem a seggem lekellet tagadnom hogy végre munkát találjak így érettségivel megy egy OKJ-val legalább megvan a havi nettó 160 ezer...."



Így van egy jó OKJ többet ér egy szaros diplománál.

2012. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/203 anonim ***** válasza:
"Egy szakmunkás előbb ülhet saját autóba mint egy diplomás"
2012. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!