Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért godolják azok akik még...

Miért godolják azok akik még mostis jól élnek, hogy akik nem, azok nem akarnak dolgozni, vagy nem akarnak tenni semmit, azért, hogy jóbb legyen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 22:18
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy azért pattogtathatnak titeket össze-vissza a vállalkozók, mert nem rendelkeztek olyan tudással, amit ne tudna az utánatok sorban álló 30 másik.


Egyrészt ha van különleges tudásod, másfelől pedig együttműködő és korrekt vagy a főnököddel, akkor ő is az lesz veled. Legalábbis velem még mindig azok voltak, dolgozzak akárhol. Tudjátok, "ki mint vet, úgy arat."


Az a baj, hogy ti aratni akartok egyből vetés nélkül.


A különleges tudáshoz pedig nem feltétel a diploma (bár nagy előny, de abból is inkább már a mester), ami fontos az a naprakészség, mert az oktatás nem követi a tudomány fejlődését, ezért autodidakta módon kell képezni magad.


A lényeg, hogyha én normális voltam, akkor velem is mindig azok voltak, jó légkör, normális fizetés. Nem volt olyan munkahely, ahol ne szerettem volna dolgozni, illetve ne szerettek volna.


Na további jó dühöngést, meg mindenki más okolását magatokon kívül így fél 1 fele.

2012. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
56%

Biztosan vannak, akik azt gondolják, amit a kérdező állít. De a dolog ennél azért egy kicsit bonyolultabb. A mai állapotoknak hosszú előzménye volt, a többféle ok fokozatosan alakult ki. Akkor lehet vagdalkozni, ha csak a mát nézzük.


Vannak olyanok is, akik nem akarnak dolgozni. Döntő többségében még ez sem róható fel nekik, aki ismeri valamennyire az emberi viselkedés kialakulását, megérti, miért mondom.

Vannak olyanok, akik szeretnének dolgozni, de esélyük sincs munkát kapni. Ők két fontos tulajdonsággal rendelkeznek. Vagy olyan helyen laknak, ahol semmiféle munka sincs, vagy nincs megfelelő képzettségük, esetleg semmilyen sincs.

Vannak olyanok, akik rendelkeznek valamilyen képesítéssel, de vagy túl sokan vannak, vagy kevés ilyenre van szükség. Például sok bolti eladó van, és kevés bányászra van szükség.

Van egy csomó olyan betöltetlen állás, amelyre vagy azért nincs jelentkező, mert méltatlanul keveset fizet, vagy azért, mert nincs hozzáértő. Jó néhány minimálbért se fizető hely ilyen, továbbá rengeteg magas kvalifikációt igénylő álláshely van, szakmunkában, informatikában, mérnöki helyeken.


A gazdaság olyan mértékben szétesett, a tervezhetőség annyira lehetetlen, hogy ez ezer ellentmondást hoz. Van vállalkozó, aki ezért vált mohó harácsolóvá. Csak így él meg. Van, aki alkalmazna embert, de nem mer, mert nem tudja, egy hónap múlva lesz e megrendelése. És van vállalkozó, akinek azért nem megy, mert nem ért hozzá.

A politikus viszont, akinek a gazdaság megszervezése, a stabilitás megteremtése a feladata (nem pedig az, hogy mindenbe beleüsse a hozz nem értő orrát), mindössze hatalmának megtartásán fáradozik. Így aztán a társadalom kínjában szabadon gondol a másikról, amit akar. Csak azt nem gondolja, hogy neki kell rendet rakni.

2012. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a munkanélküli, kevés a meghirdetett állás, így akinek nincs valamilyen speciális szaktudása, tapasztalata, jó nyelvismerete, az nagyon nehezen talál magának állást. Sajnos azonban az is hozzátesz a dolgokhoz, hogy sokan csak a sült galambot várják, de kimozdulni nem akarnak a munkáért. Ha valaki olyan helyen lakik, ahol nincsen munka, de messzebb van, az sem akar menni, mert jönnek a kifogások mint pl: "messze van", "de hát mi lesz a lakással", stb. Nekem is van egy vidéki kisvárosban lakásom, de mégis az ország másik felében dolgozom, a lakásom pedig ki van adva, így amit itt albérletre költök, annyi, mint otthon, így jól jövök ki. Mindössze egy kis szervezettséget igényel, de elhiszem hogy könnyebb otthon a kényelmes fotel, csak abból nem lehet megélni. Rengeteg a munkanélküli, aki dolgozni akar, mindenáron, még nekik is nehéz, de aki csak otthon ül és síránkozik, azzal nem lehet mit kezdeni.
2012. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"Mindenhol előadja, hogy itt senki nem akar dolgozni, és nála rengeteg betöltetlen álláshely van. Múltkor még 120 000 nettóra hivatkozott egy különösebb képességet nem igénylő munkánál, most már úgy látszik emelte 170 000 -re a kamu állítását. "



Ezt a nettó 170.000 nettós állás NEM ÉN KÍNÁLOM! Nálam továbbra is 120.000-ért lehet dolgozni! Ne keverj össze mással és hazudtolj meg! Az állás, amit az előző fórumban írtam, még mindig nyitott pozició, de csak Zala megyeiek és legalább 3 hónapja regisztrált munkanélküliek jelentkezését várom. Tegnap kiküldott hozzám a munkaügyi központ 2 embert, ebből az egyik nem jött el, a másik pedig kritikán aluli volt. Ha valaki egy minimálbér 2-szeresét elutasítja, az vessen magára.

2012. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

"„Ezt a nettó 170.000 nettós állás NEM ÉN KÍNÁLOM!”


Ja,.... igen! Akkor miért is írtad ide? "


Mégegyszer mondom, hogy a 170.000 Ft-os állást és azt, hogy 18 betöltetlen hely van, azt NEM ÉN ÍRTAM!

2012. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Mellesleg kihasználni, csak azt lehet aki hagyja! Ha az emberek nem állnának sorban egy 60.000 Ft-os állásért, akkor előb-utóbb kénytelenek lennének többet adni! De nem, a legtöbb ember még kevesebbért is vállalná! Utána meg panaszkodik, hogy rabszolgaként tekintenek rá! Így persze! Ha kiállnának magukért a dolgozók, akkor a vállalkozó is kénytelen lenne béreket emelni, mert ellenkező esetben becsődöl. De amíg van olyan hülye, aki 12 órázik minimálbérért, addig nem változik semmi. Mert én, mint vállalkozónak, az csak jó, hogy találok egy jó munkaerőt, olcsón.
2012. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

36. v.! (62%-os)

„Ha az emberek nem állnának sorban egy 60.000 Ft-os állásért, akkor előb-utóbb kénytelenek lennének többet adni!”


Persze, de TE mint „szent vállalkozó” továbbra is állítod, hogy százezerszámra állnak az állások üresen, és a lumpen, rest emberek nem akarnak dolgozni. Akinek gyermeke, családja van, és muszály megvenni az élelmiszert az még el fogja vállalni 200 Ft- os órabérért is.

Ha meg mégsem vállalja rabszolgabérért akkor meg szemét munkakerülő!

Nem véletlenül mennek el az emberek tanár, közgazdász diplomával utcát seperni, szemetet szedni.

Látod –látod azért kezdesz fejlődni a realitás irányába. 


„Mert én, mint vállalkozónak, az csak jó, hogy találok egy jó munkaerőt, olcsón.”


Igen ezt használjátok ki ócsmány módon, sajnos. De azért továbbra is állítod, hogy 120 000 „bejelentett” állásra nincs jelentkező hónapok óta. Meg 18 álláshely.

Képzelem milyen becsületes vállalkozó lehetsz, ha itt igy adod elő magad.

2012. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

36. v.! (62%-os)


Ennyire becsületes vagy, hogy sunyi módon töröltetted a korrekt válaszokat miután lebuktál? Nem egyszerűbb lenne beismerni az igazságot, hogy valótlant állítottál? A válaszokban egyetlen trágár szó sincs.

Képzelem milyen rabszolgaként bánhatsz az embereiddel, ha itt így nyilatkozol meg. A magyar vállalkozó prototípusa vagy.

2012. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Látom a "kedves" 62% -os válaszoló töröltette az igazságot feltáró válaszomat miután lebukott, az álláskeresőket és szegény embereket mocskoló hozzászolósaival.

Könnyebb töröltetni mint válaszolni.


A 62% -os 1,5,9, 12,16,21,25,26,-os válaszoló egy H.... EGYÉN.

A stílusa alapján egyből felísmertem.


Mindenhol előadja, hogy itt senki nem akar dolgozni, és nála rengeteg betöltetlen álláshely van. Múltkor még 120 000 nettóra hivatkozott egy különösebb képességet nem igénylő munkánál, most már úgy látszik emelte 170 000 -re a kamu állítását.


A múltkori kérdésnél is eljátszotta ezt a hazugságát, de amikor konkrétumokról kellett írni az álláshirdetésével kapcsolatban akkor "csöndben maradt"!!!


Itt a korábbi kérdés:



http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


A PROVOKATÍV válaszai pedig a 1,6,11,17, számúak, majd mikor lebukott akkor egyszerűen eltűnt.


Aki ma Mo.-on álláskereső az tudja, hogy egy álláshelyre 500 -1000 pályázat is beérkezik.

Nem hogy 18 üres álláshely lenne. ( Bár lehet legközelebb már 25 -öt fog "állítani".)


Ezt csak azért írtam le ennyire részletesen, hogy lássátok, hogy milyen „személyek” járnak ide.

Nem értem, hogy mi a haszna abból, hogy a kiszolgáltatott embereket még jól meg is akarja alázni hazugságokkal

„Mégegyszer mondom, hogy a 170.000 Ft-os állást és azt, hogy 18 betöltetlen hely van, azt NEM ÉN ÍRTAM!”

Ja ….persze!

Akkor csak „véletlen”egybeesés, , ugyanazon fórumba, hogy ugyanazzal a 62% -os pontozással, ugyanolyan ócsároló stílusban íródott a válasz!


Tessék itt van, bemásolom:


Mert ezt látom. Lehetőség sok van, most is van csak az én kis cégemnél 18 betöltetlen pozíció... szóltam róla ismerősömnek, aki nyavalyog, hogy soha nincs pénze, dehát az sok munka, inkább 4 órában szeretne dolgozni, meg be kellene járni.. hát igen, ez sok és be is kell járni. Ilyen egy munka.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad



Éhbér havi 170 nettó + cafe?

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad



Akkor dögölj éhen! Ilyen finnyás egy emberek egy országban sincsenek. A hozzád hasonló "emberek" semmit sem becsülnek meg. Sok dolgozó ott tesz keresztbe a vállalkozónak, ahol tud, még ha normális, akkor is, csak hogy neki rossz legyen! De arra nem gondol a parasztja, hogy ha a vállalkozó nem adna munkát, akkor a földet kaparhatnád!

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat



AKKOR HOL IS VAN A 18 ÜRES ÁLLÁSHELY, VAGY LEGALÁBBIS A 120 000 –ES MELÓ? KONKRÉTUMOK!!!!

2012. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Pro Patria ***** válasza:

Az írásképedből azt látom, hogy te sem a kifejezetten tanult réteghez tartozol.

Itt, az én környékemen igenis van munka, méghozzá jól fizető, gyárüzemi. Azonban a munkanélküli hivatal csupa 8-10 osztályt végzett, szakma nélküli, középiskolát ki nem járt, büdös szájú és ruhájú, borotválatlan, koszos huszonévessel van megtöltve. Még egy érettségire sem futotta nekik, de legalább szakmájuk lenne, ám kibuktak/otthagyták/meghúzták stb őket. Tömegével vannak.

Csapongnak a pincérszakmából a kőművesbe, mert vagy kibuknak, vagy "nehéz" és otthagyják. Nyári munkán, segédmunkán pár hetet töltöttek csak maximum, mert "fárasztó". Közben némelyiknek már gyereke is van, sőt, több is, bár nem vérszerint, mert "a párom előző élettársától van egy gyereke, meg most tőlem", mert cserébe dugnak, mint a nyulak...

Aki akar munkát, most is talál. Én is rég dolgozhatnék már abban a gyárüzemben, ha akartam volna, érettségim van, középfokú nyelvvizsgám folyamatban, de más célom van, ezért nem mentem be oda.

A munkanélküliek - nekem ez a tapasztalatom - tetemes hányada önmaga trehánysága, hanyagsága okán az. Egyszerűen nem életképesek.

2012. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!