Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik azok az indokok amik...

Mik azok az indokok amik miatt elkötelezett jobb illetve baloldaliak vagytok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 21:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

roma kisebbségvédelem , többletjogok és pozitív diszkrimináció támogatása.Ez az alapvető.

A melegházasság támogatása ,fű legalizálás támogatása.A vallás , kultúra , tradíció ,erkölcs üldözése és eltörlésének támogatása.


Ha magadra ismersz akkor baloldali vagy , ha nem akkor jobboldali.

2013. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Váci Fegyház ***** válasza:
40%

Ez kész :D

Mondjuk igaz.

2013. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 MolotovPunk ***** válasza:
63%

Nem mint ha bal oldal nagyon lenne Magyarországon,de jobb oldal egyáltalán van?Csak mert attól,hogy a nemzetről vakerolnak és kiabálnak,hogy ők a nép mellett állnak meg államosítanak pár dolgot (haveri társaságba)az attól még nem lesz jobb oldali se nemzeti.

Magyarországon a jobb oldal a legálszentebb.Főleg egy 2/3 os párt,aki visszaél hatalmával.

2013. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kedves első, akkor én kőkemény jobbos vagyok.
2013. máj. 9. 21:51
 5/28 MolotovPunk ***** válasza:
54%

Kedves első író.Amit te le írtál az maximum a liberális gondolkodásra megfelelő inkább.

El hiszem,hogy van pár ország,ahol voltak bal liberális kormányok,de nem ez a jellemző.

(Mellesleg megjegyzem,hogy amikor liberálisok legalizálni akarták a füvet,bal oldal csóválta a fejét egyből.)

Az igazi bal oldal az inkább a munkásosztályról és az elnyomottak és szegények meg segítéséről szólna eredetileg meg hasonlókról.

2013. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

"Az igazi bal oldal az inkább a munkásosztályról és az elnyomottak és szegények meg segítéséről szólna eredetileg meg hasonlókról."


Az eredeti , klasszikus baloldal erről szólna , de tudod manapság , a gyakorlatban már másként működik.

A magyar baloldali pártoknál meg különösen....

2013. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nemigazán van Magyarországon jobboldal, már ha a klasszikus értelmet vesszük.
2013. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
A bal és jobb oldal között a legnagyobb különbség az, hogy mennyire bíznak az emberekben, A baloldal szerint az állam jobb döntéseket hoz ak közösség számára, mint az egyének, ezért magas adókat és erős szabályzást szeretne(nagy és erős államot). A jobboldal inkább a gyengébb irányítást kedveli, bár a mo-n jelenleg nincs kimondottan jobboldali párt
2013. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%

Én büszke vagyok a magyarságomra, a keresztény értékrendre, támogatom a nemzeti érzelmű pártokat. A globalizációt, multikulturalizmust nem szeretem. Hiszek benne, hogy a piacgazdaság jobbá teszi az életünket, de szükség van az állami felügyeletre is.

Nem haragszok a gazdagokra (kivéve ha valamilyen sunyi privatizációs vagy illegális ügyből származik), tisztelem a tehetséges, becsületes vállalkozókat.

Elutasítom, hogy a szegényeknek is ugyan annyi jár, mint másoknak, mivel a kapitalista vállalatok, a társadalom és a politika a hibás a szegénységért.

Abban hiszek, hogy támogatni kell őket, hogy előbbre juthassanak, de csak ha maguk is hajlandók tenni ezért (Hilfe zur Selbsthilfe).

Nem hiszek az integrált oktatásban, hogy csak a megfelelő környezet szükséges és bárkiből lehet, akár orvos, ügyvéd, mérnök is. Az emberek képességei, érdeklődése, értékrendje nagyon különbözők.


üdv,

egy jobboldali

2013. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Jobboldali és liberális vagyok a két szó legeredetibb értelmében. Házi feladatként mindenki nézzen utána ezeknek a fogalmaknak, aztán tessék elfelejteni ezt az eltorzult magyar látásmódot, ami kialakult a politikai spektrumról az elmúlt években.
2013. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!