Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik azok az indokok amik...

Mik azok az indokok amik miatt elkötelezett jobb illetve baloldaliak vagytok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 21:25
1 2 3
 21/28 Pro Patria ***** válasza:

A konzervativizmus eredetileg a királyi hatalom és a feudális rendszer megőrzését jelentette, a status quo-t, bármilyen változással szemben, amely azt csorbítaná. Ma már - a királyi hatalom megszűnte és a feudális viszonyokat képviselő réteg hatalmilag súlytalanná válása óta - azt, amit megfogalmaztam.

A liberalizmus pedig eredetileg az emberi jogok kiterjesztését, a polgári fejlődést, az alkotmányosság és jogállam követelését, az előjogok és a jobbágyi függés eltörlését tartalmazta.

A mai neoliberalizmus már nem ez, hiszen ezen célokért ma már nem kell "küzdeni".

2013. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ez az öszes tőri kőnyvben a hivatalos megfogalmazás . De neked mit jelentenek jelenleg ? És ball és jobb oldal?

Én beérem a hivatalos magyárazatall.

2013. máj. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Pro Patria ***** válasza:

Mint mondtam: a történelmi jelentésük ez volt. A mai viszonyok között pedig az, amit az első hozzászólásomban írtam.

Itt részletesebben ki lett fejtve:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__321..

2013. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

És ezek a kifejtések küzül mejik a te válaszod vagy ami szerinted le irja mik ezek.

azt csak a nagyon hüjék nem tudják hogy a pártok az eszméket kőzel se szószerint tartjákba és sokszor más oldalnak mondják magukat mint ami a politikát csinálnaak.

De a te értelmezésed ben mik ezek az eszmék mert ez emberenként eltér és ara vagyok iváncsi neked mit jelent?

2013. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Pro Patria ***** válasza:
Mint mondtam, az első hozzászólásom az. A tegnapelőtt (05.12.-i) 13:43-as válaszom. Ennél konkrétabban nem tudok rámutatni.
2013. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Végig olvastam egy kicsit hoszúra sikeredet ezért nem olvasák ell sokan.

Egy királynak aminek csak szimbólikus funcióji és jogai enének nem jó semire. Ere van a miniszter elnők.

az abortsu az a nő joga igyis ugyis megoldják egyesek igy a tiltásának egészségügyi problémái lenének nem beszélve az árvaházak és a cigány telepek túl zsúfoltságáróll.

A kőnyű drogok legalizálása nem okozna problémákat mivel az alkohol legális és aki folyton iszik és ugyokoz gondot itas vezetés agyonveri a családját azok roszabak mint a füvesek ezel a szintetikus drogokat és akeményeket visza lehetne szoritani mert nem ugyananál lehetne meg kapni mint az ártalmatlan szereket nagy adóbevétel lene.

Az emos bulizos szexelős 14évesekmeg az ő dolguk énis egésznap szórakoznák ha tehetném.

A gyerekválláshoz szerintem is stabil alapok kelenek viszont egy jó kapcsolat is fontos nem csak az erkőlcsők miat legyenek együt mikor már egymást megutálták és ne igy vállaljanak gyereket hanam ha nem érzki jolmagukat egy kapcsolatba hagyák ott ne erőltesék az a legroszab mikor egy erőltetet kapcsolatbol lesz gyerek.

A vármegye rendszer visza álitáása pusztán hagyományi okokbol pénz pazarlás csak.

A liberalizmus sajnos csak eszmei szinten nem engedi hogy a hagyományokhoz való ragaszkodás a jővőt hátráltasaés ne korlátozák az egyéneket főlőslegesen ne nehiztsékedésekel(szerintem ebe beletartozna hogy bármijen jelképet szabadon viselhsunk akár horogkeresztet sarló kalapácsal is) . És van még egy fontos dolog a liberalizmusba amit a kiritizálók kihagynak amig nem árt vele másoknak . Tehát a nigger nem áldozhat embereket mert a benszülőt afrikai vallás megkőveteli. És nem szabad olyan állapotba vezetni amikor nem vagyunk képesrá viszont az tők mindegy hogy ezt 2000Ft értékű fűtől vagy 2L tescos vodkátol .A melleg házaság az az egyházdolga mivel vallási szertartás az ép elég ha aonos jogokat az őrőklési jogra viszonyitva. A gyerek őrőkbe fogadásukat azért elenzem mert szétszivatnák a gyereket a tőbiek.

Ha az Egyik rosz szülő tőbet árt a gyereknek mintha egy szülője van.

2013. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Pro Patria ***** válasza:

"Egy királynak aminek csak szimbólikus funcióji és jogai enének nem jó semire. Ere van a miniszter elnők."

- Angliában működik a rendszer. És Európa számos más monarchiájában is.


"az abortsu az a nő joga igyis ugyis megoldják egyesek igy a tiltásának egészségügyi problémái lenének nem beszélve az árvaházak és a cigány telepek túl zsúfoltságáróll."

- Azért "házilag" nem olyan könnyű az elhajtás. És igen, egészségügyi kockázattal jár, ez még akár lehet is megfontolandó érv, hogy akkor inkább lehessen.

Én azonban mégis azt mondom: ha valakinek annyira fontos, hogy ne szülessen meg a gyereke, akkor az képes kockáztatni akár érte az egészségét is. Ha pusztán "kényelmi" szempontból nem akarja megszülni, akkor nyilván nem akarja azért kockára tenni az életét vagy egészségét ezért - így tehát ez egy jó szűrő. Ha valaki tényleg el akarja vetetni, megfogja tenni, ha pedig valaki csak lusta gyereket nevelni, az kétszer is meggondolja, hogy esetleg magát is bajba sodorja-e egy elvetéléssel, vagy mégis inkább felneveli.


"A kőnyű drogok legalizálása nem okozna problémákat"

- Aki könnyűdrogokkal kezdi, sosem azzal fejezi be.


"mivel az alkohol legális és aki folyton iszik és ugyokoz gondot itas vezetés agyonveri a családját azok roszabak mint a füvesek"

- Az, hogy rosszabb, nem ok arra, hogy a másik engedélyezve legyen.


"ezel a szintetikus drogokat és akeményeket visza lehetne szoritani"

- Ezt sokszor sokmilyen illegális dologgal kapcsolatban mondták, és általában nem lett valóság.


"mert nem ugyananál lehetne meg kapni mint az ártalmatlan szereket nagy adóbevétel lene."

- A kérdés az: megér ennyit az adóbevétel...?


"Az emos bulizos szexelős 14évesekmeg az ő dolguk énis egésznap szórakoznák ha tehetném."

- Én máshogy gondolom.


"A gyerekválláshoz szerintem is stabil alapok kelenek viszont egy jó kapcsolat is fontos nem csak az erkőlcsők miat legyenek együt mikor már egymást megutálták és ne igy vállaljanak gyereket hanam ha nem érzki jolmagukat egy kapcsolatba hagyák ott ne erőltesék az a legroszab mikor egy erőltetet kapcsolatbol lesz gyerek."

- Ezzel egyetértek.


"A vármegye rendszer visza álitáása pusztán hagyományi okokbol pénz pazarlás csak."

- Sokminden van, ami pénzbe kerül, és csak szimbolikus, nem hajt hasznot. A múzeumok fenntartása is hasonló. A tűzijáték, amit minden évben megrendeznek. Az ilyenekre is kell áldozni pénzt.

2013. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

- Sokminden van, ami pénzbe kerül, és csak szimbolikus, nem hajt hasznot. A múzeumok fenntartása is hasonló. A tűzijáték, amit minden évben megrendeznek. Az ilyenekre is kell áldozni pénzt.


Ezek is tők feleslegesek.

Nemsok füveset ismerek (aki elmonta nekem hogy az) de nekik van rends munkájúk és nem kocsmai harcosok.

A szintetikus megjelenésének a fő oka amig nem tiltjákbe legális igy nem kotyvasztanának ujab és ujab hejetsitőket.

És elenőtozhetőb lenne .

2013. máj. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!