Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért nem elégszenek...

Sokan miért nem elégszenek meg a melegek és más ehhez hasonló csoportok tolerálásával, miért várják el, hogy tapsoljanak is nekik?

Figyelt kérdés

Van egy hangos kisebbség, aki nem elégszik meg a melegek és társaik tolerálásával, már azt is elvárják, hogy heterok tapsoljanak és szórakozznak velük a meneteiken. Vagy hogy ha valami illetlen dolgot csinálnak, azt ne devianciaként fogják fel, hanem merész, dicső önmagvalósításként.


Ez a dolog nem valami fantasztikus börleszk regény kiragadott fejezete, hanem ez "égető problémává" emelve a magyarországi és európai politikának szerves részeként jelenik meg, komolynak hitt emberek is vitatkoznak erről, hogy ez így legyen-e vagy sem.


Itt a gyakorin ill. a komoly híroldalak hozzászólásai között is látok olyanokat, akik ilyesmik mellett ágálnak. Az ilyenek a lenéző stílusú jobberezéséről, "harmincasévekbeli dolgok, középkori" szó"kincsről" ismerhetőek meg.


Ezt az egészet legjobban a South Park "A tolerancia haláltábora" rész írja le, amiben az volt, hogy Mr. Garrison és partnere extrém dolgokkal botránkoztatott meg mindenkit, és aki a dolgait betegesnek hívta, azt küldték "tolerancia táborba".



[link]


2015. jan. 21. 23:45
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
49%
Én is kiegyeznék a toleranciával. :) Az ilyen radikális csoportokat a melegek nagy része is elítéli. A prideot pedig nem érdemes egy kalap alá venni, mert annak komoly történeti háttere van, nem csak magamutogatás.
2015. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
75%

Azért a tolerancia és az elfogadás közt is nagy a különbség. A tolerancia azt jelenti, hogy utállak, de erőt veszek magamon és eltűrlek. Az elfogadás pedig azt, hogy felfogom, hogy te is ugyanolyan ember vagy mint én, és attól még mert valamiben különbözöl tőlem (és/vagy a többségtől), még nem érsz semmivel sem kevesebbet, és ehhez tartva magam egyenlőként kezellek a többiekkel.


Na már most Magyarországon még a tolerancia sincs meg az átlag emberben. Ha szóba jön a homoszexualitás, kapásból jön a fújjogás meg a b*zizás. Úgyhogy nem tudom, honnan veszed, hogy azt várja el bárki is, hogy tapsoljál a melegeknek. Mert inkább csak azt várják el, hogy ne legyél tapló és tartsd meg a negatív véleményed magadnak - ha neked ilyened van róluk.

2015. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
49%
Én meg elégednék a toleranciával, ha az létezne Magyarországon. :D
2015. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:

16:01


A hozzászólásod félig jó. Tolerancia és elfogadás lényeget jól leírtad, de a példáid besorolása rossz.


Nem utálom a melegeket és más LMBT-seket, tolerálom őket, de egyébként tőlük és házasságuk gondolatától borsózik a hátam, kényelmetlenül érzem magamat a társaságukban. Most akkor én intoleráns vagyok ?



Magyarország jobban áll, mint az USA. Amíg az USA-ban a gyereket verik, netán kitagadják a szülei, mert a gyerekük homár vagy transznemülni akar, és elkeseredettségében öngyilkos lesz a gyerekük, addig nálunk nincs ilyesmi.


Conchita Wurst produkcióa jó erre az egyetértéses dologra. Amikor kérdezték Conchita Wurst produkciójáról a politikusokat, közjogi méltóságokat, és nálunk undorítónak, minősíthetetlennek találták az egészet, felháborodásában brüsszeli politikusokkal karöltve levelet írt Orbánéknak, hogy "mit képzel már ő, hát nézze már meg, h micsodát nyilatkozik".

2015. jan. 22. 16:55
 15/58 anonim ***** válasza:
Még az USA-ban beismeri a gyerek a szüleinek hogy meleg, transznemű, addig egy magyar gyerek be se meri vallani a szüleinek. Ezért vészeli át a verést, öngyilkosságot.
2015. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:

dehogy verik meg az USA-ban a meleget ... az igaz h ny-e-ban nagyobb a felvilágosultság, de azért ennyire ne legyünk szélsőségesek. abszolút jól elvannak az amerikai melegek a heteró társaikkal, akár suliban, akár máshol.


Másrészt h Maon ne létezne ilyesmi? Ne viccelj már, még olyanról is tudok h a srácot pszichiáterhez járatják h megváltozzon.... szal ennél sötétebb helyet sztem csak keletebbre találsz. Persze mindig van mihez viszonyítani... az iráni helyzethez határozottan jó az itteni állapotok :D

2015. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 Sertés ***** válasza:

Hát igen, lassan de biztosan közelítjük az említett South Park részt. A liberálisok szerint ez egy üdvös tendencia, ha másként gondolod, egyből kapsz cifra jelzőket, vagy moderációt (megjegyzem: csodálom, hogy még nem jelentették a kérdésedet) a nyakadba...

Sebaj, ha elég fiatal vagy még megéred, hogy az -liberális bevándorlási szabályok által előidézett- Európai Kalifátus hogyan kezeli majd ezt és a "másik csoporttal" kapcsolatos kérdést is...

2015. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
dehogy, ehhez nem kell liberálisnak lenni. elég csak szimplán gondolkodni, és máris lőn világosság. south park se kell ide, csupán józan ész. csak ugye ez nálunk eléggé híján van ....:(
2015. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
Alföldi Roberta meg csomóan mások nyíltan melegek, mégsem akarják őket az emberek, meg én sem megégetni. Az már más dolog, hogy többen nem találják helyesnek, amit tesznek, de mégsem oktatják ki ezekről őket, magukban tartják a véleményüket. Mi ez, ha nem tolerancia ?
2015. jan. 23. 00:23
 20/58 anonim ***** válasza:
71%

De mit nem tartanak benne helyesnek?:D


Te olvasod mikor írsz?


Miért?Szerinted mi lenne a helyes?Ha valaki meleg létére,heteróként élne,kamu módra?


Felvilágosult emberek tisztában vannak azzal,hogy ez nem egy olyan dolog,amiről döntünk.

A döntések felett lehet ítélkezni.Bár kérdés van e jogunk hozzá?


Sajnos vannak olyan emberek is,akik nem tudják elfogadni a másságot.Itt nem csak a melegségről van szó,hanem semmiféle másságot.

Ha valakinek más a véleménye valamiről,mint nekik már az is rossz érzéssel tölti őket el.

Megakarnak felelni másoknak.


De minek?


Minden embernek egy élete van,és mindenkinek joga van a vágyai szerint élni.


Az ilyen homofób heterók egy álomképet alkotnak a világról.Azt hiszik minden idilli benne.

Nem tudják elfogadni a körülöttük lévő világot,és a változásokat sem.


Attól,hogy elhiteted magaddal,hogy mindenki heteró,ez még nem lesz igaz.

Attól,hogy elhiteted magaddal,hogy ha sokat tanulsz,nem lesz gondod az életben,még nem igaz.

Attól,hogy elhiteted magaddal,hogy az igazság mindig nyer,még nem igaz.

2015. jan. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!