Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért nem elégszenek...

Sokan miért nem elégszenek meg a melegek és más ehhez hasonló csoportok tolerálásával, miért várják el, hogy tapsoljanak is nekik?

Figyelt kérdés

Van egy hangos kisebbség, aki nem elégszik meg a melegek és társaik tolerálásával, már azt is elvárják, hogy heterok tapsoljanak és szórakozznak velük a meneteiken. Vagy hogy ha valami illetlen dolgot csinálnak, azt ne devianciaként fogják fel, hanem merész, dicső önmagvalósításként.


Ez a dolog nem valami fantasztikus börleszk regény kiragadott fejezete, hanem ez "égető problémává" emelve a magyarországi és európai politikának szerves részeként jelenik meg, komolynak hitt emberek is vitatkoznak erről, hogy ez így legyen-e vagy sem.


Itt a gyakorin ill. a komoly híroldalak hozzászólásai között is látok olyanokat, akik ilyesmik mellett ágálnak. Az ilyenek a lenéző stílusú jobberezéséről, "harmincasévekbeli dolgok, középkori" szó"kincsről" ismerhetőek meg.


Ezt az egészet legjobban a South Park "A tolerancia haláltábora" rész írja le, amiben az volt, hogy Mr. Garrison és partnere extrém dolgokkal botránkoztatott meg mindenkit, és aki a dolgait betegesnek hívta, azt küldték "tolerancia táborba".



[link]


2015. jan. 21. 23:45
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

nekem is tetszik ez a "nem tartják helyesnek ..." fordulat :D és mi lenne a helyes? ja gondolom, a pszichiátria útján megváltozni gondoltad, igaz? vagy úgy érted, hogy az illetőnek jól át kéne gondolnia a dolgokat, és egy nap felkelni és új életet kezdeni, heteróként, a régi bűnös életet pedig örökre elfelejteni és élni az örök boldogságban az asszonnyal? Végül is, ezek a felfogások is jelen vannak kis hazánkban, de pont erről beszélek, hogy valaki hozzon már ide egy kis fényt, mert egyre borzalmasabb a sötétség. és azért ez elég elszomorító :(

Nem kell liberalizmus, csak józan ész!

2015. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy te kérdező meg akik hasonló véleményen vannak, miért foglalkoztok egyáltalán a dologgal, miért frusztráljátok magatokat vele? Azért jó dolog az elfogadás (elhatárolódva az álbaloldal által szított konfliktusok, az nem liberalizmus, amit ők képviselnek) mert legbelül nem vagy tele felesleges stresszel. Az embernek ott van a munka, magánélet ami miatt görcsölni kell, ha érdekli az ország helyzete, akkor a gazdaság, politika miatt, miért foglalkoztok azzal, hogy egy kisebbség mit csinál, amivel nem árt a többségnek. (Még ha házasodnának, utcán nyilvánosan vállalnák csak annyira amennyire a heterók azzal sem ártanának - mielőtt szóba hozod a gyerekeket, senki sem lesz meleg attól, hogy látja).

De ugyanez a véleményem a szélsőjobb miatt görcsölő álliberálisokról is. Abba kéne hagyni a gumicsont rágcsálását és valós problémákkal foglalkozni.

2015. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
0%

ez tetszik: "senki sem lesz meleg attól, hogy látja). "


--- igen, egyetértek, de ha hiszed, ha nem, találkoztam már nem egy olyannal, aki teljes meggyőződéssel állította h márpedig akkor lett homó a fia, amikor haverkodott egy homó sráccal meg amikor látta az utcán a felvonulást, merthogy ezáltal felfordult az értékrendje és a gondolkodása :D


Na most ennek magyarázd meg észérvekkel a helyzetet!

2015. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
Az apjától hallottad, aki lehet hogy ezzel nyugtatja/igazolja magát, lehet, hogy a fiú mondta neki, hogy lerázza vagy valami magyarázatot adjon. Te gondolom heteró vagy, akkor az elméleted szerint téged is meg lehetne változtatni, csak elég meleggel kéne ismerkedni (vagy fiatalabb korban, tudom ti úgy gondoljátok, hogy a gyerekek orientációja befolyásolható a felnőtteké nem). Ez nem így működik, akiben benne van, annál előbb vagy utóbb előjön, amikor már nem tudja elnyomni magában. Lehet, hogy a fiúnak tényleg ez volt a felismerés, de ha nem akkor történt volna, megtörtént volna 1-2 év múlva.
2015. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
76%
Annál rosszabb emberi tulajdonság nincs,amikor az ember nem magáért, a saját boldogságáért él,hanem azért,hogy megfeleljen másoknak,akik kb telibesz-rják őt:)
2015. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:

jaja ez igaz, de úgy utálom ezt a liberális meg állibetális meg a jó isten tudja milyen magyarázatokat, hát semmi más nem kell ennek a kérdésnek a megértéséhez se, mint némi IQ és némi józan ész, gondolkodásra való képesség, csak ugye ez sajnos igen nagy %-ban hiányzik a népességből. így aztán nem lehet csodálkozni az ehhez hasonló, igen buta, ám annál vehemensebb véleményeken :(


Egyébként csak egy "érdekesség" (ami pszichológiailag vizsgálva nem is érdekesség, de a magyar átlagnak mindenképp némileg felfoghatatlan, és én is leginkább csak civilizáltabb országbeli fiataloknál találkozok ezzel a felfogással): egy valódi heteró srácot ugyan nem tudsz se megingatni se elcsábítani se "megfertőzni" se semmi hasonló, sőt, se undort se utálatot se semmi ellenségeskedést nem vált ki belőle maga a téma vagy maga a meleg ember, egy meleg haver és stb, és tudjátok, miért? Mert 100%-ban semleges neki a téma. Nem érinti egy cseppet se a tudatalattiját, nem érinti az ő nagy férfiúi büszkeségét, nem él tévhitekben, és nem is rég egy magyar szemmel már meglepő jelenségre láttam példát, amikor is egy atombiztosan heteró (de persze végletesen nyitott gondolkodású, értelmes srác) "védelmezte" a legjobban a meleg társait. És vajon miért is merte megtenni, anélkül h ő is gyanúba keveredne? Mert annyira magabiztosan heteró, hogy egyszerűen nem érzi magára nézve kényesnek a témát, és láss csodát, a legjobb haverkája is egy meleg srác volt. Na ez ám a csoda, igaz? Magyar körülmények között sajnos ez majdnem elképzelhetetlen, vagy inkább azt mondanám, hogy alig pár %-ot jelent a népességből, akik képesek ennyire értelmesen gondolkodni, de ami még sokkal szomorúbb: nálunk csak egyre negatívabb tendenciát tapasztalok a fiatalok körében, azaz pont akiktől várnánk a haladást és a világosságot, nos sajnos csak hátramenetet látok. Persze az más kérdés, h jelen felfogásbeli környezetben ez nem is akkora csoda, de mindenképp szomorú.

2015. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

#20, 21



Igen, helyesnek azt tartanám, ha heteroként élne, de nem kényszerítem rá. Nem csak a homokosokról vagyok ilyesfajta véleménnyel, hanem más szexuális kisebbségekről, csak azokat vettetném alá pszichiátriai kezelésnek/kényszerítésnek, amelyek tényleges okoznak károkat másoknak, így a pedókat, a gerontofileket és erőszakszex-et szeretőknek. Nem lehetek így toleráns ?


#22


És különben is, mit túrtam fel? Néztem a híreket és belenyomták a Szakállas nő akcióját pofámba. Vagy a Gyakori Kérdéseken és más weboldalakon is láttam olyan kérdést, melyben az egyetértés / elfogadás mellett őrjöngött az elmebetegje. Szerinted én ezeket direkt kerestem?

2015. jan. 25. 01:15
 28/58 anonim ***** válasza:
55%

Nem, így nem lehetsz toleráns.


mi az h heteróként élni? tudod te, mit beszélsz? eddig 3 olyan srácot ismertem, aki ezt megkísérelte, na az egyik pár hétig bírta, majd felakasztotta magát (kis faluban élt, és a környezet nyomása ugye), a másik kettő egészen jól húzta, mert csak pár hónap után nyírták ki magukat, mikor rájöttek h na ez így mégse megy. Értsd meg h vkit nem lehet bele kényszeríteni olyan életformába, ami nem az övé ... ennyi. Egy olyat ismerek, aki az karrierje miatt bele kényszerítette magát még házasságba is egy agyanincs tyúkkal, aki nem veszi észre a dolgot, mellette meg ugyanúgy fiúzik gőzerővel. na neki még egész jól működik ez a kapcsolat így, ki tudja meddig, de végül is legalább utat enged a valódi vágyainak, szal nincs veszélyben.


De kezd gyanússág válni h itt a gond nem is annyira a többiekkel van, mert ilyen vad ötleteket olvasni azért az már felveti bennem a kérdést, mit mennyire fojtasz el. Egy egészségesen heteró srácban ugyan nem kelt semmiféle utálatot és fel se merül az elfogadás kérdése számára, ugyanis nem érinti őt a kérdés, kvázi ez számára semleges téma. Evidens h elfogadja ugyanúgy, de mint írtam, az se lehetetlen h aztán pont a legjobb haverja lesz egy meleg srác. Mindez csakis nyitottság és őszinteség, egyenesség kérdése.


Te tudod egyáltalán, mi az a pszichiátriai kezelés? És hogy gondoltad? Nap 2x200 mg carbamazepine és majd heteró lesz? Vagy hogy? A pedóság oké, én elfogadom h nem a legnormálisabb, csak az a nagy helyzet h nem lehet rajta változtatni. Büntetni meg utálkozni lehet, de "gyógyítani" nem, ugyanis az adott ember lényegéhez tartozó személyiségjegyről van szó. Természetesen én is félteném a fiamat tőlük, de tudományos tény, h nem lehet mit kezdeni velük. Kár illúziókban ringatni magunkat, na meg extra nagy sületlenségekben. A többi meg ugyan nem okoz kárt másnak, tehát nem értem, hogy gondoltad.

2015. jan. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

Általában 2 fajta homofób van.


Az egyik,aki maga is meleg,és nem tudja elfogadni.

A másik a heteró,aki nem kaphatja meg a vele ellentétes neműeket,ezért valakit gyűlölni kell miatta.

2015. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
hát én a második típusnál nem vettem mág észre homofóbiát. az első viszont nagyon kemény tud lenni, hajajjj. volt már olyan esetem h azért hagyta ott a terápiát ordibálva, mert csak finoman mertem célozni arra h a projektív tesztjeiben nagyon jól kirajzolódik a hajlam, na aztán olyan dühkitörése lett a srácnak, h talán jobb is h elment :) megtanultam, ezt nem szabad felemlegetni még közvetetten se, mert pont az elfojtottsága miatt, hihetetlen rohamokat képes kiváltani.
2015. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!