Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy mégis...

Mit szóltok ahhoz, hogy mégis mekkora különbség van a magyar és az angliai minimálbér között? Egy ismerősöm kint dolgozik és ezt postolta.

Figyelt kérdés

"Szeretném szemléltetni, hogy mi a különbség az otthoni megélhetés és az itteni között. Sokan akiknek fogalmunk sincs milyen idekint élni azt hozzák fel, hogy "jajj hiába keresel olyan sok pénzt de mennyivel drágább az élet ", hát itt a bizonyiték a hitetleneknek, hogy nem. Ma Magyarországon nettó 450 forint a minimálbér, vagy ha nem is pontosan ennyi, én mielőtt kijöttem ennyiért dolgoztam bejelentett munkásként ( de szerintem megegyezhetünk ebben az összegben, mivel ismerek olyanokat akik még ennyit sem keresnek sajnos.. ). Angliában a minimálbér nettó 6.5 font vagyis 2925 Forint 420 forintos árfolyamon ( inkább kevesebbel számolok, hiába nagyobb a jelenlegi árfolyam ). A képen baloldalt az otthon megvásárolt áru látható 450 forintos összegért a Tescóban ( nem tartalmaz akciós terméket illetve a post alatt mellékelve megtalálható a blokk is ). A kép jobb oldalán pedig itt angliában megvásárolt termékek 6.5 fontért ( elnézést kicsit csaltam összesen 6.68 fizettem, de csak mert nem volt zsömle ezért hamburger zsömlét vettem ami kicsit drágább volt, és amúgyis hamarosan emelni fogják a minimálbért, mivel itt ugye évente emelik... ) Lássuk akkor a termékeket


Magyarország


- 4 Zsömle ( 60 Forint )

- 150 gramm tesco lapka sajt ( 215 Forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 85 forint )

- 1 sport szelet ( 89 Forint )

- Összesen : 449 Forint


Anglia


- 4 hamburger zsemle ( 0.65 font, 273 forint )

- 200 gramm sajtkrém ( 0.49 font, 206 forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 0.50 font, 210 forint )

- 24 darab narancsos piskótatallér (300 gramm ) ( 0.95 font, 399 forint )

- 227 gramm csirkemell sonka ( 0.55 font, 231 forint )

- 1 kiló müzli ( 1.99 font, 836 forint )

- 1.13 liter tej ( 0.75 font, 315 forint )

- 0.5 kg baconszalonna ( 0.80 font, 336 forint )

- Összesen: 6.68 Font ( 2806 forint )"


A kép hozzá:

[link]


A blokkok:

[link]

[link]


2015. júl. 11. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez egy kicsit nagyon sántít. Itt vannak a teljes adatok amik a 2 várost megélhetésben összehasonlítják:

[link]


Az albérlet 234%-al drágább, az élelmiszer 137%-al drágább, stb.

Azért ezek hatalmas különbségek.


Az meg a legnagyobb baromság hogy megélhetésben UK a lista elején van Európában. Pont az iszonyat drágaság miatt nincs.

Hasonlítsuk össze pl Béccsel:

[link]


Bécs mindenben veri, az albérlet 171%-al alacsonyabb, az élelmiszer 27%-al, a fizetések pedig havi lebontásban igaz hogy 43%-al jobbak Londonban, viszont Ausztriában van 13-14 havi fizu, ami UK-ben nincs.

2015. júl. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
90%

Ez egész egyszerűen azért van, mert az angolok nem várják el, hogy alájuk tegye a mindenkori kormány a jólétet, hanem tesznek érte.

Angliában sokkal kevesebb a szakképzetten, minimálbérre berendezkedett ember, szakmával pedig itthon sem keresel minimálbért. Ezért tehetik meg, hogy többet kapjon egy ilyen ember is.

2015. júl. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
36%

"Nyilván jobb hely Anglia mint Mo, ezen senki se vitatkozik. Kb a világ TOP3 legjobb országa közt van."


Top3? miben? Élhetőségben, egy före eső GDP-ben vagy napsütéses órák számában van a Top-ban? Egyikben sincs, söt..

2015. júl. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:

Amúgy csalóka pestet és londont összehasonltani. AZ egyik 4x nagyobb város.


Inkább ajánlatos hasonló méretű városokat összehasonlítani.

[link]


Itt is kijön az hogy bizonyos dolog 2-3x drágább... Viszont a fizetés nem ezzel arányosan több. Hanem 6X több. (bár még midngi sokkal nagyobb az angliai város)

2015. júl. 11. 01:50
 15/61 anonim ***** válasza:
100%
12#, az angol kormány pont az utóbbi években kezdte megvágni és nehezebben elérhetővé tenni a szociális juttatásokat. Pont amiatt mert iszonyat sokan kapaszkodtak az angol szociális hálóba, főleg 3. világból érkezett bevándorlók, akikkel fullon van UK, föleg a nagyvárosok.
2015. júl. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Persze attól még nem változik az hogy jobban megéri kint dolgozni mint itthon. Az ottani fizetésedből több dolgot engedhetsz meg magadnak mint az itthoniból. Persze ott sincs kolbászból a kerítés, de sokkal jobban megéri mint itthon.
2015. júl. 11. 01:52
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

"Rent Prices in Coventry are 491.10% higher than in Szeged"


Ez szerintem mindent elmond, hiába 6x akkora a fizetésed.

2015. júl. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

Akkor olyan várost keres az ember ahol jpbban megéri. PL amit te linkeltél ott csak 2,5x. Az általánosságban jobban elterjedt.


A kérdés az hogy jobban megéri e kint? Igen. Ha nem így lenne akkor nem mi mennénk ki hanem ők jönnének ide. Egyébként te is valamiért kimentél. Ergó neked is valamiért megérte.

2015. júl. 11. 01:56
 19/61 A kérdező kommentje:

""Rent Prices in Coventry are 491.10% higher than in Szeged"


Ez szerintem mindent elmond, hiába 6x akkora a fizetésed."


Egyébként eszerint megéri inkább hiába 491%-al drágább. Arányokat tekintve még így is többmaradna.

2015. júl. 11. 01:57
 20/61 anonim ***** válasza:
43%
nagykár, hogy a fizetés nem 6* akkora...
2015. júl. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!