Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy mégis...

Mit szóltok ahhoz, hogy mégis mekkora különbség van a magyar és az angliai minimálbér között? Egy ismerősöm kint dolgozik és ezt postolta.

Figyelt kérdés

"Szeretném szemléltetni, hogy mi a különbség az otthoni megélhetés és az itteni között. Sokan akiknek fogalmunk sincs milyen idekint élni azt hozzák fel, hogy "jajj hiába keresel olyan sok pénzt de mennyivel drágább az élet ", hát itt a bizonyiték a hitetleneknek, hogy nem. Ma Magyarországon nettó 450 forint a minimálbér, vagy ha nem is pontosan ennyi, én mielőtt kijöttem ennyiért dolgoztam bejelentett munkásként ( de szerintem megegyezhetünk ebben az összegben, mivel ismerek olyanokat akik még ennyit sem keresnek sajnos.. ). Angliában a minimálbér nettó 6.5 font vagyis 2925 Forint 420 forintos árfolyamon ( inkább kevesebbel számolok, hiába nagyobb a jelenlegi árfolyam ). A képen baloldalt az otthon megvásárolt áru látható 450 forintos összegért a Tescóban ( nem tartalmaz akciós terméket illetve a post alatt mellékelve megtalálható a blokk is ). A kép jobb oldalán pedig itt angliában megvásárolt termékek 6.5 fontért ( elnézést kicsit csaltam összesen 6.68 fizettem, de csak mert nem volt zsömle ezért hamburger zsömlét vettem ami kicsit drágább volt, és amúgyis hamarosan emelni fogják a minimálbért, mivel itt ugye évente emelik... ) Lássuk akkor a termékeket


Magyarország


- 4 Zsömle ( 60 Forint )

- 150 gramm tesco lapka sajt ( 215 Forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 85 forint )

- 1 sport szelet ( 89 Forint )

- Összesen : 449 Forint


Anglia


- 4 hamburger zsemle ( 0.65 font, 273 forint )

- 200 gramm sajtkrém ( 0.49 font, 206 forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 0.50 font, 210 forint )

- 24 darab narancsos piskótatallér (300 gramm ) ( 0.95 font, 399 forint )

- 227 gramm csirkemell sonka ( 0.55 font, 231 forint )

- 1 kiló müzli ( 1.99 font, 836 forint )

- 1.13 liter tej ( 0.75 font, 315 forint )

- 0.5 kg baconszalonna ( 0.80 font, 336 forint )

- Összesen: 6.68 Font ( 2806 forint )"


A kép hozzá:

[link]


A blokkok:

[link]

[link]


2015. júl. 11. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
Na közben jött egy csomó válasz, én a Digo nevű felhasználóra reagáltam elsősorban, de amúgy a többire is releváns.
2015. júl. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:

"Az összes nagy angliai ismerősöm munkásszállón vagy +7 emberrel lakik együtt, a legszarabb, minősíthetetlen ételt eszi és haza kell jönnie, ha fogat akar tömetni."


Képzettségük, nyelvtudások, munkakörük, ha szabad érdeklődni? Csak úgy kb.

2015. júl. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

30#, UK-t 13 Eu ország előzi meg 1 főre eső GDP-ben..

[link]


Egyébként a mosogatással mellé löttél, a szakmámban dolgoztam mind a 3 évben, a londoni átlag felett keresve.

2015. júl. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
500 forintot marha nagy pazarlás ám így elkölteni...
2015. júl. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, csak 12 Eu ország, Svájc nem uniós.
2015. júl. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Magyarországot meg 25. Na és? Nem az egy főre eső GDP-re utaltam, mégcsak nem is az életszínvonalra. Te írtad, hogy Anglia csúszik le, miközben ez nem igaz, erre reagáltam. Azzal nem lehet vitatkozni, hogy több nyugati országban is magasabb az életszínvonal, mint az Egyesült Királyságban, mert ez tény, de azért még nem kell úgy beállítani a dolgot, mintha valami harmadik világbeli putri lenne. Kb akkora különbség lehet pl Németország és Nagy-Britannia között életszínvonalban, mint Magyarország és Románia között.
2015. júl. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 Carragher_x ***** válasza:
Mit szólnánk hozzá? Teljesen természetes, a brit gazdaság sokkal nagyobb hozzáadott értéket hoz létre, mint a magyar.
2015. júl. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsétek, hogy Magyarországon "legális" torrentezni, ami havi szinten egy nagyobb családnak súlyos százezreket spórol, főleg ha van közte torrentpistike is. Kint meg leszedsz egy torrentet, és fizeted a büntetést, ha leszedsz egy torrentet. És lássuk be, hogy ha képesek megnézni hogy torrentezel akkor minden internetes forgalmad megnézhetik, ami elég súlyos megsértése a magánszférádnak
2015. júl. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 Carragher_x ***** válasza:

"És lássuk be, hogy ha képesek megnézni hogy torrentezel akkor minden internetes forgalmad megnézhetik, ami elég súlyos megsértése a magánszférádnak"

Bár nem egészen értem, hogy miként kapcsolódik a torrent ehhez a kérdéshez ebben a formájában, de speciel ezek felgöngyölítése pont fordított metódus szerint kell, hogy menjen. Magyarul a torrentoldal információi alapján lehet visszafejteni a felhasználókat, nem pedig sokmillió emberből válogatják ki a torrentezőket.

2015. júl. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan, szolgaltatas, energia?


Ezek mind sokkal dragabbak Angliaban is.


A kedves ismerosod egyszeruen nem tudja mirol beszel.

2015. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!