Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy mégis...

Mit szóltok ahhoz, hogy mégis mekkora különbség van a magyar és az angliai minimálbér között? Egy ismerősöm kint dolgozik és ezt postolta.

Figyelt kérdés

"Szeretném szemléltetni, hogy mi a különbség az otthoni megélhetés és az itteni között. Sokan akiknek fogalmunk sincs milyen idekint élni azt hozzák fel, hogy "jajj hiába keresel olyan sok pénzt de mennyivel drágább az élet ", hát itt a bizonyiték a hitetleneknek, hogy nem. Ma Magyarországon nettó 450 forint a minimálbér, vagy ha nem is pontosan ennyi, én mielőtt kijöttem ennyiért dolgoztam bejelentett munkásként ( de szerintem megegyezhetünk ebben az összegben, mivel ismerek olyanokat akik még ennyit sem keresnek sajnos.. ). Angliában a minimálbér nettó 6.5 font vagyis 2925 Forint 420 forintos árfolyamon ( inkább kevesebbel számolok, hiába nagyobb a jelenlegi árfolyam ). A képen baloldalt az otthon megvásárolt áru látható 450 forintos összegért a Tescóban ( nem tartalmaz akciós terméket illetve a post alatt mellékelve megtalálható a blokk is ). A kép jobb oldalán pedig itt angliában megvásárolt termékek 6.5 fontért ( elnézést kicsit csaltam összesen 6.68 fizettem, de csak mert nem volt zsömle ezért hamburger zsömlét vettem ami kicsit drágább volt, és amúgyis hamarosan emelni fogják a minimálbért, mivel itt ugye évente emelik... ) Lássuk akkor a termékeket


Magyarország


- 4 Zsömle ( 60 Forint )

- 150 gramm tesco lapka sajt ( 215 Forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 85 forint )

- 1 sport szelet ( 89 Forint )

- Összesen : 449 Forint


Anglia


- 4 hamburger zsemle ( 0.65 font, 273 forint )

- 200 gramm sajtkrém ( 0.49 font, 206 forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 0.50 font, 210 forint )

- 24 darab narancsos piskótatallér (300 gramm ) ( 0.95 font, 399 forint )

- 227 gramm csirkemell sonka ( 0.55 font, 231 forint )

- 1 kiló müzli ( 1.99 font, 836 forint )

- 1.13 liter tej ( 0.75 font, 315 forint )

- 0.5 kg baconszalonna ( 0.80 font, 336 forint )

- Összesen: 6.68 Font ( 2806 forint )"


A kép hozzá:

[link]


A blokkok:

[link]

[link]


2015. júl. 11. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Amúgy a % számláló kicsit shit. Sok helyen nem is annyi ha valaki kiszámolja.
2015. júl. 11. 02:00
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
UK egyre jobban csúszik le, Londonba meg egyre kevésbé éri meg kimenni. Mégis az a magyarok kedvelt célállomása ha minimálbéres mosogató, takarító melókról van szó. Azaz az EU legdrágább városába megyünk tömegesen minimálbérért dolgozni.
2015. júl. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

"nagykár, hogy a fizetés nem 6* akkora..."


Igaz. Most kiszámoltam a minimálbér közötti különbséget, jelenlegi árfolyamon. Úgy 5.5X

2015. júl. 11. 02:02
 24/61 A kérdező kommentje:

ma 02:00


Amúgy többször is kiemeltem, hogy London nem éri meg. Sokan direkt nem oda mennek. Egyébként max turistaként szép sé annyi. Gazdaságilag a "kis" városok jobban megérik, ahol egyébként van pár ismerősöm.

2015. júl. 11. 02:03
 25/61 anonim ***** válasza:
100%
3 évet húztam le UK-ben, szerintem ha minimálbéres melót csinál az ember, mint a kérdésben is szerepel akkor sokkal jobban jobban megéri egy másik EU ország. szinte minden Ny.EU országban magasabb életszínvonalon lehet élni minimálbérből mint UK-ban, főleg ha nem fővárosban lakunk.
2015. júl. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
89%

Ööö kérdező már az elején leírhattad volna, hogy telibe leszarod más véleményét, csakis a saját meg a haverod véleményét fogadod el.

Mert ez tisztán látszik.

De nyugi, én is leszarom a tiédet, hagyatkozok arra, amit látok.

Az összes nagy angliai ismerősöm munkásszállón vagy +7 emberrel lakik együtt, a legszarabb, minősíthetetlen ételt eszi és haza kell jönnie, ha fogat akar tömetni.

Szal nyugodtan told tovább a dumát, hogy Londoban élni milyen huuuuu de jó, csak a hülyék eszik meg.;)

2015. júl. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%

Most én pont nagyon aktuálisan benne vagyok a dolgokban szóval nemrég vagyok kinn ezért jól tudok magyar dolgokhoz hasonlítani.

Amit írok az személyes tapasztalat, ha valakinek nem tetszik ne olvassa velem ez történt attól hogy valakinek jobb rosszabb Angliában/Magyarországon az nem az én hibám én csak a tényeket közlöm ami velem történt remélem hasznos lesz :)


Most úgy írom mint egy mesét mert így jobban hangzik


Adott egy család Apa anya két kis gyerek, Magyarországon tengődtek, az apa alig kapott állást, a főiskolai végzettségét le se tojták egy gagyi minimálbéres melót kapott ahol szétmelózta magát hogy legyen mit enni, de persze a szülők támogatták őket szóval néha főztek ebédet stb. De pl nem tudták megengedni hogy totál egészséges életmódot folytassanak nem vehették meg az egészségesebb kaját, étterembe nem tudtak elmenni. Éppen, hogy tudtak kulturált jó életszínvonalon élni úgy hogy ne éhezzenek.


Kijöttek angliába, az apa kapott egy átlagos minimálbéres állást, itt is leszarták a végzettségét de legalább kapott munkát ahol nem csak tengődik hanem a munka ad neki egy itteni szakmát ami 1 év múlva lesz meg és ezután fölvehetik felsőbb pozícióba, azaz nem ragad le a ranglétra alján mint Magyarországon.


A kezdetek nehezek mint mindig, eleinte alig tudtak bármi jobbat is megengedni maguknak mert ugye azért drágábbak a dolgok.


De persze azóta az apa már jobb pozícióban van többet keres, elérték fél év alatt, hogy legyen egy használt autó, megveszik a minőségi drágább jobb ételeket, nem fogja el az embert a sírás ha valami drágább hanem csak leveszi a polcról már nem is gondol rá, hogy forintba mennyi is lenne. Simán raknak félre mindig marad még pénz.


Angliába is van családnak támogatás, pl családi pótlék ilyesmi ez is besegít azért de végül is ez kb olyan mintha az anya id dolgozna (végül is dolgozik mert 2 kisgyerek nevelése napi 0-24 órás kemény munka) Szóval ha nem lenne gyerek még jobban is élnének csak megemlítem mert sok hülye ilyenkor jön azzal, hogy fúúúj segélyen él, ami vicces mert családi pótlék, és az otthon se segély és itt se.


Néha átváltom a bolti vásárlási árakat amik hol drágábbak hol olcsóbbak, de egy nagy bevásárlás össz ára kb magyar szinten van ha spórolósabban akar az ember. Okosan kell venni pl ALDI, LIDL jó árai vannak és a termékek hasonlóak mint otthon. Pl paradicsom kilója akár 2 font fölött is lehet ami közel 1000ft ami jó drága, de pl a banán meg lehet 200ft körül kilója. Szóval összességében nem sokkal drágább.


Nézzünk egy párt akik dolgoznak mind ketten pl minimálbéres szinten, az havi 2000 font egy kisebb városban, mert nem csak london létezik.


Lakás 500 font 2 szoba kis nappali/ebédlő, konyha WC. Ez elég egy párnak bőven. A rezsi legyen 100 font áram fűtés gáz. Kommunikáció költsége mint telefon, internet, tv legyen havi 30 font. Havi kajálás 2 főre legyen 500 font. Azért annyiból már el lehet egy hónapban étkezni.

Ha azt nézem olcsóbb étteremben már 8 fontért kapni 2 főre kaját akkor is ha az ember minden nap reggelire ebédre vacsorára oda járna akkor az 8x3x30 az 720 font. Szóval 500 font bőven elég kajára ha nem étterembe jár az ember :)

Akkor így kicsivel 1000 font fölött járunk még pár dolog 1-2 adót rájöhet pl council tax, legyen 1300 és ebben benne van néha egy kis mozi meg ilyesmik. Ebből marad 700 fontod mindez havonta. Persze nem kell spártain élni lehet jobb kaját venni néha étterembe járni, venni dolgokat bútort elektronikai cikkeket ilyen olyan dolgokat de akkor is rossz esetben is néhány száz font megmaradhat az embernél havonta.


Ha egyedül van az ember és minimálbérezik akkor kicsit nehezebb dolga van hisz a lakbér akkor is annyi mint 2 embernél, persze vannak kis 1 szobás lakások de nem lesz jóval olcsóbb.


És mint mondtam ez személyes tapasztalat, ha szerintetek nem így van akkor én egy másik Angliában élek, lehet rossz repülőjegyet vettem :'(.



A végére én is írok egy kis bevásárló listát.

Az aldiban vásároltam

2l multivitamin lé ami nem a vizes gagyi hanem nagyon finom lágy. 450ft

1kg banán 300ft

900 gramm finom cheddar sajt 1600ft

2db nagy zacskó olcsóbb chips (2x akkor mint egy ciho 150gramm) 700ft

6db mars csoki utánzat 300ft

2l bubis ásványvíz 70ft

szatyor 13ft :D

Olcsóbb gumicukor 120ft

4db tölcséres fagyasztós fagyi 400ft

kenyérsütéshez való 1,5kg liszt 350ft

porélesztő kb 12 adagnyi van benne 300ft

Leárazott kenyér 160ft egyébként jobb minőségű 800g barnakenyeret szoktam venni az 450, de ez most mocskos olcsó volt ezért kipróbáltam. És itt a blokk


[link]


Ja és van a környéken egy legyen bolt ahol még túrórudi is van igaz kegyetlen drága de legalább van, meg sok magyar cucc pl kuki, chio chips májkrém stb.

2015. júl. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
42%

"Most úgy írom mint egy mesét mert így jobban hangzik"


Nem csak hogy jobban hangzik, de az is, mese.

Diploma meg minden, közben meg nem ismered a vesszőt, úgy fogalmazol, mint egy 15 éves.

Majd legközelebb talán sikerül hülyének nézned.

2015. júl. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok, igen sok dolog szar, az egészségügy roszabb mint otthon, de furcsa mód a Magyar egészségügyi rendszer elég jó, pl svájcban is roszabb mint Mo-n. Nem arról beszélek, hogy lepukkant a kórház, hanem az orvosok hozzáértése meg a nagymértékű TB támogatás.


Az oktatás szintén pénzesebb de fullosabb, óvodát csak napi 3 óra ingyenes államilag ha többet akar az ember már zsebbe kell nyúlni, az oktatás nagyon jó szerintem, alapból 5 évesen már kezdődik a suli, és sokkal jobban tanítanak, érdekesen, már rögtön az elején viszik a gyerekeket kirándulni, különböző vidékekre, akár külföldre is.


Itt se lehet királyként élni de jobb az átlag színvonal, van ami jobb van ami szarabb. Ha meg az ember nem csak minimálbéres hanem ért is valami hasznosabbhoz már is kényelmesebb élete lehet.

2015. júl. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
24%
Anglia egyre jobban csúszik le? Hagyjad már a hülyeségeidet, a legmagasabb gazdasági növekedése van nyugaton. Európa második legnagyobb gazdasága jelenleg, de 15 éven belül leelőzi Németországot is és akkor első lesz. 3 évet voltál az országban, készséggel elhiszem, gondolom minimálbérért mosogattál. Naja, hát elárulom, hogy Németországban, ahol most lakok, sem élnél valami fényesen a 8.5 eurós minimálbérből. Mondjuk kicsit magasabbra kéne tenni a lécet, és nem a minimálbéreket hasonlítgatni állandóan. Azzal ugyanis sehol a világon nem fog az ember kaviárt és pezsgőt vacsorázni minden este. Az a vicc, hogy Magyarországon lassan elterjed, hogy a világ leggazdagabb országában laknak, mert megy haza a sok mosogatófiú meg pizzafutár, és terjesztik, hogy nyugaton milyen szar az élet, mert munkaszállón nyomorogtak és száraz zsömlét ettek az éhbérükből. Persze, mivel az orvos vagy a mérnök nem megy haza másfél év után panaszkodni, mert hülye lenne, amikor 10-szer jobban él, mint otthon. És szerintem ez a lényeg, hogy a képzett emberek mennyivel jobban élnek nyugaton, nem a betanított munkások, akik sokszor a nyelvet is alig makogják.
2015. júl. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!