Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy mégis...

Mit szóltok ahhoz, hogy mégis mekkora különbség van a magyar és az angliai minimálbér között? Egy ismerősöm kint dolgozik és ezt postolta.

Figyelt kérdés

"Szeretném szemléltetni, hogy mi a különbség az otthoni megélhetés és az itteni között. Sokan akiknek fogalmunk sincs milyen idekint élni azt hozzák fel, hogy "jajj hiába keresel olyan sok pénzt de mennyivel drágább az élet ", hát itt a bizonyiték a hitetleneknek, hogy nem. Ma Magyarországon nettó 450 forint a minimálbér, vagy ha nem is pontosan ennyi, én mielőtt kijöttem ennyiért dolgoztam bejelentett munkásként ( de szerintem megegyezhetünk ebben az összegben, mivel ismerek olyanokat akik még ennyit sem keresnek sajnos.. ). Angliában a minimálbér nettó 6.5 font vagyis 2925 Forint 420 forintos árfolyamon ( inkább kevesebbel számolok, hiába nagyobb a jelenlegi árfolyam ). A képen baloldalt az otthon megvásárolt áru látható 450 forintos összegért a Tescóban ( nem tartalmaz akciós terméket illetve a post alatt mellékelve megtalálható a blokk is ). A kép jobb oldalán pedig itt angliában megvásárolt termékek 6.5 fontért ( elnézést kicsit csaltam összesen 6.68 fizettem, de csak mert nem volt zsömle ezért hamburger zsömlét vettem ami kicsit drágább volt, és amúgyis hamarosan emelni fogják a minimálbért, mivel itt ugye évente emelik... ) Lássuk akkor a termékeket


Magyarország


- 4 Zsömle ( 60 Forint )

- 150 gramm tesco lapka sajt ( 215 Forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 85 forint )

- 1 sport szelet ( 89 Forint )

- Összesen : 449 Forint


Anglia


- 4 hamburger zsemle ( 0.65 font, 273 forint )

- 200 gramm sajtkrém ( 0.49 font, 206 forint )

- 0.5 liter szénsavmentes ásványvíz ( 0.50 font, 210 forint )

- 24 darab narancsos piskótatallér (300 gramm ) ( 0.95 font, 399 forint )

- 227 gramm csirkemell sonka ( 0.55 font, 231 forint )

- 1 kiló müzli ( 1.99 font, 836 forint )

- 1.13 liter tej ( 0.75 font, 315 forint )

- 0.5 kg baconszalonna ( 0.80 font, 336 forint )

- Összesen: 6.68 Font ( 2806 forint )"


A kép hozzá:

[link]


A blokkok:

[link]

[link]


2015. júl. 11. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:

"Élhetőség? Mindenki londonba megy, akkor london miért csak a 35. a különböző élhetőséget vizsgáló listákon? "


Mert a klasszikus élhetőségi szempontok között nincs olyan szempont hogy angol legyen a használt nyelv. Ez ugyanis erősen diszkriminatív lenne. Márpedig ha valaki célországot választ, ez kb az első helyen van. Ugyanez igaz a munkára.

Viszont ami az élhetőségi listákon előkelő helyen van, a légszennyezettség, fekvés, sugárutak mennyisége, szélessége, na azt pont leszarja a munkakereső. Érted a különbséget?

2015. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
0%
Helyi adók, bűnözés, infrastruktúra, zöld területek és hasonló szempontok is vannak. Azért aki élni megy, nem csak dolgozni annak számít.
2015. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
Azért megy mindenki Londonba, mert azt hiszik beszélnek angolul :)... Aztán koppannak a jó kis akcentusokon, meg hogy még sem elég mindenre, hogy yes meg hogy no.
2015. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
63%
Digo! Menj ès nyalj be tövig az ajnàrozott Bécsednek. Tudod, nem mindenkinek jönnek be a rideg osztrákok.3.5 évig éltem köztük, most 3 éve már Angliában vagyok. Ég ès föld a különbség számomra Anglia javàra.
2015. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
24%

Na igen, az angol nyelv az a legnagyobb mágnes. :) minden volt gyarmaton második államnyelv.


Utolsó, nyalja be? De kemény vagy így arc nélkül. 😉

2015. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Kemény vagyok-e vagy sem, de nagyon unom hogy minden külfölddel kapcsolatos kérdésnél odaírogatod a baromságaidat hogy Bécs ilyen meg olyan listàt vezet. Ès? Van, akinek az nem jön be. Neked nem jött be Anglia, szíved joga, de hogy àllandóan szapulod, az már zavarò.
2015. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
24%

Tényeket írtam le. Vitatkozhatsz velük...ja hogy azt nem tudsz?

Azokat a listákat sem hasraütésre készítették.

2015. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
24%
Még valami: ha úgy tartja kedvem akkor az összes létező kérdéshez leírom...pont telibe sz@rom hogy te unod-e. 😉
2015. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a listán top10-ben szereplő városok amolyan "nyugdíjas" városok, fiatalabbaknak szinte 0 program. Még Budapestnek is jobb a programkínálata mint mondjuk Bécsnek. Melbourne meg olyan mint egy nagy falu.
2015. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

"Viszont ami az élhetőségi listákon előkelő helyen van, a légszennyezettség, fekvés, sugárutak mennyisége, szélessége, na azt pont leszarja a munkakereső. Érted a különbséget?"


Nem, nem értem.

Ennyi erővel Sierra Leone is nagyon jó hely, mert akit nem érdekel a közbiztonság meg a többi, az tök jól el lehet ott....

A Digo gyereknek (hiába rinyáltok), akkor is igaza van.

London meg Anglia is egy rakás szar.

Millió élhetőbb hely van a világon.

2015. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!