Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz, ha normális...

Miért rossz, ha normális országban szeretnék élni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, az értékrendemet szoclibkonnak lehetne nevezni.


Olyan országban szeretnék élni, ami alapvetően konzervatív, őrzi és ápolja a magyar kultúrát, és továbbadja az utódoknak, hiszen az ősidőktől fogva így működik az emberiség, enélkül elvesznek az olyan alapelvek, erkölcsi értékek, amik hosszú fejlődés alatt alakultak ki. Egy őseinek kultúrájától megfosztott ember nem ember. Ha kiraksz egy gyereket az őserdőbe, és életben marad, akkor az állati törvényeket fogja követni.


Aztán, emellett legyen szempont, hogy az alsóbb rétegek fizetése is elfogadható legyen, munkahelyük biztos, életet lehessen rá alapozni, munkakörülményeik emberiek. Tehát szociálisan érzékeny legyen a rendszer, és ne külföldi cégek érdekeitől függjön, mert akkor már eleve kiszolgáltatott a kisemberek helyzete.


Harmadrészt pedig szeretném, ha az állam, amennyire csak lehet, nem szólna bele az emberek magánéletébe. Viszont kiegészíteném ezt azzal, hogy más se szóljon bele. Nincs bajom a melegekkel, kisebbségekkel, csináljanak, amit akarnak, amíg nem zavarnak másokat, de ne reklámozza őket a média. Nem vagyok kíváncsi a melegfelvonulásra, nem akarom, hogy legyen melegházasság, nem akarom, hogy olyasmi elfogadásának az irányába terelgessenek, amivel nincs amúgy bajom, de amit nem tartok normálisnak, és követendőnek. Nem tartom jónak, ha a gyerekek és a társadalom ezt látja. Szintén szerencsésnek tartanám, ha nem az anyagi javak fogyasztására buzdítana a média, vagy a karrierépítésre, a bulizós, piálós, drogozós, k*rválkodós életvitelre, mert ezeket nem tartom se tartalmas, se értelmes életvitelnek. Helyette örülnék, ha a média a magyar kultúrát, történelmet, értékeket erőteljesebben képviselné. Ez miért rossz, és miért nem tetszik a liberálisoknak?



2016. febr. 4. 21:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

tegnap 23:11


Nem tudom milyen hírportálokat olvasol vagy hol tájékozódsz, de legalább 3 hírportálon is leírták, hogy a meleg lámpákat a dalfesztivál idejére rakták ki, majd beszedték és végül a városi népszerűségének köszönhetően döntöttek az ismételt kihelyezés mellett.

Szerintem nem kell ebben semmi hátsó szándékot belelátni, gondolom a város vezetés nem a markát dörzsölve helyezte ki a meleg lámpákat, hogy "na majd most jó megszívatjuk ezeket a városlakókat"... Elhiszem, hogy magyar ember már eljutott sajnos arra a szintre, hogy már nem tud a másik emberben megbízni, köszönhető az országos-helyi politikának, a korrupciónak..stb a magyar ember mérhetetlenül bizalmatlan lett már és mindenbe bele lát valami összeesküvést, mondjuk az nem is igényel összetett gondolkozást.


Hmm, az a vicc, hogy az SZDSZ olyan volt mint ma a KDNP egy kis törpe párt a nagy főkormányzó párt meg a szocdem MSZP...és még is amikor olyanokat olvasok folyton, hogy az SZDSZ 8 éven át milyen szarul kormányzott(félre ne értsd nem akarom védeni őket, mert ők is egy korrupt gerinctelen párt volt..) miközben 2008-ig voltak kormányon, meg amikor azt gondolják, hogy Gyurcsány az SZDSZ tagja volt, és ezek az emberek osztják az észt....ilyenkor elgondolkozom, hogy tényleg itt járunk értelmi szintileg vagy tudás szintileg? Csak tud 2002-2008 között nem az SZDSZ, hanem az MSZP a szocdemek csinálták a politikát, az SZDSZ csak asszisztált hozzá...van különbség.

2016. febr. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

tegnap 23:29


Nem akarok személyeskedni, de ha már sorozatban nem tudod miről beszélek, akkor tanuld meg újra az értőolvasást ismét csak most rendesen lógás nélkül.


A technológiát példának hoztam fel, olvasd el újra, hát ha most már összeáll így a kép.


"Az hogy a fejlődés tombol, nem jelenti azt, hogy jó dolog, vagy hogy támogatni kell. "

Erre a mondatodra csak egy valamit kérdeznék, tudod, hogy a magyar mezőgazdaság, miért versenyképtelen az európai piacokon? kettőt találj.


RTL lehet neked liberális nekem nem, pedig nem is vagyok liberális, az RTL piacon alapuló csatorna, mint írtam a fogyasztó igényeket elégítik ki, és erre van igény az Éjjel-nappal meg a többi idiótaság, de mindenki ezt nézi.... nem tehetsz ezzel semmit, mert ha meg levennék, akkor az emberek felháborodnak, mint pl. a Szulejmánon, mikor úgy volt, hogy köv. évadot nem vetítik. De miért csak az RTL-t hoztad példának? ott van Vajna-féle TV2 ami konzervatív vagy a köztévék, ami ehte konzervatív...tömegeket érnek el, igaz, hogy a termékeikre negyed annyian kíváncsiak.

2016. febr. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

tegnap 23:39


Ezt írd már le nekem, hogy miből gondolod, hogy nyugaton ha Európát nézzük, liberálisak és csak liberálisok vannak pozícióban?

Németországban vagy Nagy-Britanniában milyen kormány van hatalmon? segítek konzervatívok... bocs de ez a hazai birkítás meg az irányított gondolkodás az oka, amióta Orbán kiejtette a száján, hogy nyugat hanyatlik és Oroszország a mennyország és, hogy a liberalizmus= az oda égetett vacsorához ez az ész nélküli birkítás, példa migránsok, ha picit is tudsz gondolkodni és látod az összefüggéseket, akkor tudod, hogy vannak olyan konzervatív nézeteket való politikus, aki befogadná a migránsokat(Németország), és fordítva is vannak olyan liberális politikusok, akik meg nem fogadná be őket (Dánia) magyar ember ezt nem tudja felfogni vagy elhinni, mert amit Orbán mondott az ellentétes ezzel, ez a tipikus fekete-fehér gondolkodás effektus...de az élet nem ilyen, hanem szürke.

2016. febr. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

ma 02:10


"Jelzőlámpák, melegfelvonulás, tévésorozatok, mozifilmek, kertévés műsorok, celebek, médiaszereplők"


Már megint nem sikerült az értőolvasást begyakorolni...


Hozzáteszem a jelzőlámpát még megértem, ha mondjuk a lakóutcádban lenne...de a melegfelvonulást nem, ha tudod hogy 1 évben 1x lesz, akkor nem mész oda ennyire egyszerű, vagy te olyan vagy, hogy már annyira zavar, hogy csak azért elmész rá ?:)

Mozifilm...???? valaki fegyverrel kényszerít, hogy beülj a moziba egy filmre ? eddig komolyan vettelek, de ez már kezd vicc felé elmenni.

2016. febr. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Csak pár dologra reagálnék, a többihez már nincs kedvem, úgyis felesleges.


"Nem tudom milyen hírportálokat olvasol vagy hol tájékozódsz, de legalább 3 hírportálon is leírták, hogy a meleg lámpákat a dalfesztivál idejére rakták ki, majd beszedték és végül a városi népszerűségének köszönhetően döntöttek az ismételt kihelyezés mellett."


Mért csúsztatsz megint? Már egyszer leírtam. A szélsőjobbos képviselő leszedette a lámpákat, a városi tanács visszaszavazta. Nem az emberek, nem a többség, érted? Őket nem kérdezték meg. Bécsben volt annyi, hogy egy 20 000 like-os Facebook oldal "győzte meg" a városvezetést, hogy maradjanak a lámpák. Ez aztán a szavazás egy majdnem kétmilliós városban. Az meg nyilvánvaló, hogy a tanácsban liberális beállítottságú emberek ülnek, hiszen mást nem érdekelt volna az egész ügy. Nincs összeesküvés, egyszerűen arról van szó, hogy ma ilyen emberek vannak mindenhol pozícióban '68-nak (bár inkább annak elárulásának) köszönhetően. Remélhetőleg már nem sokáig.


"RTL lehet neked liberális nekem nem, pedig nem is vagyok liberális, az RTL piacon alapuló csatorna, mint írtam a fogyasztó igényeket elégítik ki"


Persze, persze, amíg ezeket az igényeket nem alakította ki, valahogy senkinek nem jutott eszébe, hogy kéne egy olyan műsor, mint az Éjjel nappal vagy a Való világ. Talán az igényeket formálják is, nem csak kiszolgálják, nem?


"ott van Vajna-féle TV2 ami konzervatv vagy a köztévék, ami ehte konzervatív...tömegeket érnek el, igaz, hogy a termékeikre negyed annyian kíváncsiak."


Talán mert már több mint egy évtized agymosás elérte, hogy az emberek a k*rválkodó, b*zuló celebek életére legyenek kíváncsiak, másra ne nagyon. Egyébként már kezdem érteni a problémádat. Te azt hiszed, fideszes vagy jobbikos vagyok, azért mész neki mindennek, amit mondok. Elfelejtettem, hogy ebben az országban két fanatikus oldal létezik, ami mindent el kell hogy fogadjon, amit a saját oldala elfogad, és semmit, amit a saját oldala nem fogad el.


"Németországban vagy Nagy-Britanniában milyen kormány van hatalmon? segítek konzervatívok..."


Persze, és sokat érnek vele, ha mindenhol a '68-as nemzedék, és az általa nevelt generációk vannak pozícióban. Fel kéne fogni, hogy történt egy erőteljes balratolódás a nyugati világban, ami viszont a többség szerint már feltehetően egészségtelen mértékű, csak éppen őket senki nem kérdezi meg, mert ahogy már mondtam, a pozícióban lévő liberálisok annyira, de annyira hisznek a szabadságban, hogy nem bízzák a népre, hogy szabadon dönthessen, átnevelni viszont évtizedek óta igyekeznek.


"Mozifilm...???? valaki fegyverrel kényszerít, hogy beülj a moziba egy filmre ? eddig komolyan vettelek, de ez már kezd vicc felé elmenni."


Szomorú, hogy nem fogod fel, hogy ezek a jelenségek újra és újra ott vannak. Bekapcsolod a tévét, és belefutsz egy olyan sorozatba vagy filmbe, amiben homár szereplők vannak. Egyre gyakoribb. Nem akarod látni, nem akarod, hogy a gyereked lássa, vagy hogy olyan osztályban nőjön fel, aminek a tagjai már így szocializálódtak, de mégis ez történik. Nem tudom, érted-e igazából, miről beszélek. Én elkerülhetem a dolgot, de attól még a társadalom formálódik, és szerintem egyáltalán nem jó irányba. Már ha lehet még önálló véleményem. Fel kéne fogni, hogy a szabadság nem mindenki számára jelenti azt, hogy hagyjuk szétrohadni a társadalmat, sőt, még rakjunk is rá egy lapáttal, hanem esetleg valaki felelősnek érzi magát másokért, és nem akar olyan világban élni, ahol mindenki sz*rik mindenre és midenkire, csak a saját örömeit hajszolja.


"Csak tud 2002-2008 között nem az SZDSZ, hanem az MSZP a szocdemek csinálták a politikát, az SZDSZ csak asszisztált hozzá...van különbség."


Ezzel nem tudom, mért jössz, de egyébként köztudott, hogy az SZDSZ erőteljesen zsarolta az MSZP-t, és aránytalanul nagy beleszólása volt az ország irányításába, ráadásul stratégiai fontosságú kérdésekben. Mondjuk az SZDSZ is pont annyira volt liberális, mint az osztrák lámpakirakók.


Az eurovíziós dalfesztiválról jut eszembe, sajnos, az a szakállas rém. Milyen szinten van az a társadalom, ami ilyet elfogad? Persze mindenre, erre is lehet mondani, hogy joga van ehhez, mert itt joga mindenkinek mindenhez k*rvára van, kötelességei persze senkinek, és persze mi olyan szabadelvűek vagyunk, hogy már lassan semmilyen értéket nem tartunk értéknek. Na, ez az a nihil, amit te is támogatsz a nemtörődömségeddel, aztán majd meglepődsz, ha egy napon a gyereked mondjuk a drogozásban fogja megtalálni élete értelmét.


Egyébként az az elképesztően bámulatos, hogy ezek a vélemények, amiket itt előadtál, miszerint "a kertévé mocskát nem kötelező nézni", vagy hogy "az emberek ezt igénylik, azért van ez", vagy hogy "a melegeknek joga van parádézni, mért zavar ez bárkit", szóval ezek olyan vélemények, amiket már kb. milliószor hallottam szinte szóról szóra ugyanilyen formában. Mintha egy csomó ember teljesen ugyanazt gondolná. Mi lehet ennek az oka? Talán csak nem egy véleménydivatot vesznek át egymástól? Mindenesetre egy Erich Fromm-idézet ugrik be: "Saját gondolataink kifejezésének joga csak akkor ér bármit is, ha képesek vagyunk arra, hogy saját gondolataink legyenek."

2016. febr. 7. 07:09
 36/38 anonim ***** válasza:

ma 07:09


Jó büdös életbe tanuld már meg rendesen az értőolvasást...mert ez már gáz, hogy azt sem tudod mi írnak neked, de pattogsz tovább a semmin!


Leírtam 2x nem fogom újra leírni a lámpákról, hogy mi alapján döntött a városvezetés visszarakásukról..le van írva feketén-fehéren...hülye gyerek csak értelmezni kellene a szöveget. Anyád is liberális volt, mert neki köszönheted, hogy megtanulhattad, hogy van véleményed na meg a liberalizmusnak is köszönheted, hogy itt a véleményedet leírhatod büntetlenül..liberalizmuson pattogsz mint valami hülye gyerek a brokkolin. Nacionalizmus kell meg a központosított fegyelem, rohadj otthon és fogd be a pofád.


Ha az igény arra tendál, hogy valóvilág meg éjjel-nappal kell, akkor a népnek az kell. nem kell ezen sem hisztizni, attól, hogy te rüheled, attól még nem kell mindenkinek rühellnie nácikám.


Engem nem zavar, ha fideszes vagy jobbikos vagy, én fideszes voltam anno, és nem megyek mindennek neki amit mondasz, ha menne normálisan az értőolvasás, akkor elolvastad volna, hogy volt 1-2 dolog amiben egyet értettem veled, le is írtam, de hát akinél 1-es az értelmezési készség az így jár. Próbáltam normálisan vitatkozni veled, de nálad nem lehet, egyszerűen szöveget nem tudod értelmezni és ezért mindent ismételgetsz, ezért is adom most már fel.


Milyen 68-as nemzedék? ezt most nem értem, hogy lehet 1 kalap alá venni több országot. De gondolom ez is valami idióta Szaniszló-féle összeesküvés elmélet, a hülyeség szórására fogékonyak vagytok, de a tanulásra már kevésbé megy. Nagy-Britanniában és Németországban is a konzervatívok a liberálisokkal voltak 1 szövetségben, hoppá ez most kiütötte a biztosítékot, s képzeld vannak konzervatív liberálisok is hoppá most már futsz Oroszországba?


Ez a melegek iránti beteges rögeszméd, már tényleg nagyon beteges, remélem ha apád véletlenül arcon puszil mikor találkoztok, nem köpöd le és nézed melegnek...

A helyzet az, mint írtam az ember formálódik és szerencsére jó fele...olyan értelemben, hogy nézd meg a négerek helyzetét, 50-60-as években szinte senki sem fogadta el őket, legtöbb fehér ember úgy gondolkozott mint te, nem akarták látni őket, ahogy tudtak elszigetelték őket maguktól... és ma már a négerek egyenlők lettek a fehérekkel, ma már néger elnökjelölt van a republikánus pártban... ugyan ez a helyzet a melegekkel, attól hogy eltérően viselkednek, mint a többség miért kellene gyűlölni őket? meg egyáltalán kérdezem tőled...mire jó a folytonos gyűlölködés? miért utáltok mindenkit, aki egy kicsit is másképp gondolkozik, mint ti? A moziban vannak meleg szereplők, ahogy vannak négerek is, hisztizhetnél azért is hogy a négereket reklámozzák, mert sok néger színész van...vicc. Kezdj el kicsit a társadalommal fejlődni agyilag.


Az a baj, hogy ezt sem érted hogy mire írtam, de már nem lepődök meg, hogy semmit nem értesz...még jó hogy nem kezded el mondani, hogy Gyurcsány fideszes volt.


Eurovízión a szakállas nő, fellépet, mert felléphetett, nincs olyan szabály kiírva, hogy szakállas nő nem vehet részt.. te is bohóc sapkában meg egy száll bugyogóban elmehetsz... mi köze van itt bárminek a kötelességnek ebben az esetben? milyen kötelességének kellene lennie egy énekesnek, azon kívül, hogy jól énekeljen és képviselje az országát?


Haha, vicces, mert én is írni akartam, hogy nagyon nincs önálló gondolatod, amit itt leírtál az, hogy 2 mondatonként a liberális szó ismétlődik, az hogy számodra a főbb problémák csak azok amiket Szaniszló vagy Orbán kiejtett a száján életedben nem hallottál vagy hallottatok arról a szóról, hogy multikulturalizmus, de ahogy orbán kiejtette a száján azóta fujjátok ti is, hát ezt hogy is nevezik? birkításnak? vagy mások helyett gondolkozásnak? szerintem ezt nevezik gondolkodás nélküli közös bégetésnek, de nálad ezen sem lepődök meg, mert sorozatban írtad le, hogy nem érted amit írok, ilyen embereknél könnyebb is gondolkodni, de ha már így felhoztad ezt a témát, hagyj másoljak be egy remek nem önálló gondolatodat:

"tehetséges konzervatív művészek nem kapnak lehetőséget, mert a magukat liberálisnak tartó emberek vannak mindenhol pozícióban, és gyűlölnek mindenkit, aki nem "liberális"."

Ezt még Fekete Györgytől hallottam volna :)

Szóval, máskor legyenek önálló gondolataid. Ja és az értőolvasást gyakorlod, hát ha ezután már érteni is fogod mit mire írok vagy ha példát hozok valamire, akkor megérted, hogy mire hoztam.

2016. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Súlyos.
2016. febr. 7. 16:01
 38/38 A kérdező kommentje:
Ja, a lámpás dolgot már kétszer elmagyaráztam, de még mindig nem fogod fel, csak vagdalkozol. Fájdalmas.
2016. febr. 7. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!