Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Brit Orvosi Kamara betiltott...

A Brit Orvosi Kamara betiltotta az "anya" szó használatát, mert az diszkriminatív és ódivatú. Támogatnátok Magyarországon is egy ilyen javaslatot?

Figyelt kérdés
A Brit Orvosi Kamara egyik új útmutatása szerint nem szabad a jövőben kismama, az anya, a várandós anyuka, édesanya, vagy nevelőanya kifejezések használni, mert az sértheti a gyereket szülő férfiak jóérzését. Ehelyett az állapotos személy vagy terhes személy kifejezéseket ajánlják.
2017. febr. 9. 13:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%

Továbbra sem tiltásról, hanem ajánlásról van szó.

Tudod mi ennek az eredménye? Hogy a szülő nőket továbbra is kismamának fogják szólítani, de ha betéved egy transznemű, akkor őt nem kismamának vagy anyukának fogják hívni, hanem szülő személynek. Ennyi.

2017. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem igazán értem, hogy ezen mi a diszkriminatív és miért sérti bárkinek a jóérzését, de szerintem ezt az se tudja, aki kitalálta. Nem baj, legalább röhögtünk egy jót.
2017. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Pro Patria ***** válasza:
62%

"A 21. században a nemeket már nem csak biológiai alapon nézik :)"

- Akarod így gondolni. De vannak megváltoztathatatlan dolgok a világban. A nemek kérdése nem politika, társadalom, korszakfüggő. Sosem lesz az.

Én mindig akartam repülni. De sosem fogok, mert ember vagyok. Rakhatok sárkányrepülőt a hátamra, elhitethetem magammal, de nem _én_ repülök. Hanem csak viszi valami a testemet, ami képes rá.

Én pedig ember vagyok, így nem tudok repülni.

Szülni csak nő tud, férfi nem.


U.i.:

Először a hitelességét kérdőjeleztétek meg, majd mikor igazolást nyert, hirtelen kiálltok mellette. Nem érzitek magatokat nevetségesnek ebben az egészben, hogy amúgy tényleg hová csúszik el ez az egész, ami már nektek is hiteltelennek tűnik első olvasatra?

Nem az a lényeg, hogy tiltják-e, vagy csak ajánlják. Hanem hogy ilyen hülye torzulás valakiben megfogalmazódhatott.

2017. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
33%

Patria, Conchita Wurst, (vagy akárhogy írják) férfi, vagy nő?

Egy ember, akinek mindkét nemre jellemző nemi szerve van, férfi, vagy nő?

Akinek több az ösztrogén a testében, mint a tesztoszteron, az most férfi, vagy nő?

2017. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Pro Patria ***** válasza:
51%
A bilógiai nem pontosan és egyszerűen megállapítható. Ez nem okoz olyan nagy dilemmát, mint ami a mondataidból kiolvasható.
2017. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
33%
Gondolod? Akkor válaszolj a második és a harmadik kérdésemre. Mindkettő abszolút biológiai megközelítésű.
2017. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%

A természet örök törvénye, hogy a fejlettebb élő szervezetek két nemre ágaznak, egyazon fajon belül hím és nőivarú egyedekre.

Minden, ami ettől eltér, az természetellenes. Nekünk, embereknek, mint civilizált lényeknek természetesen nem szabad üldöznünk, és kiközösítenünk az ilyen szomorú sorsú embertársainkat, de itt kb véget is kell érjen a tolerancia, mert a házasságuk engedélyezése, a gyermekvállalásuk engedélyezése, a felvonulgatásuk, és a médiában történő túlsúlyos szerepeltetésük már veszélyezteti a többség egészséges társadalomhoz való alapvető jogait!

2017. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%
17, mit nézel te, ahol túlysúlyban vannak a melegekről szóló hírek?:DD
2017. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
17: a biológiában nincsenek fejlettebb vagy fejletlenebb fajok.
2017. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
56%
Nem a többi hírhez képest vannak túlsúlyban, hanem a jelentőségükhöz képest. Néha úgy érzem, mintha reklámot csinálnak ennek a dolognak. Én nem bántom őket, és ha szeretnének szervezzenek rendezvényt is maguknak, de tegyék ezt olyan módon, hogy ne zavarjanak vele másokat. A Sziget Fesztivált sem az Andrássy úton szervezik, pedig ennyi erővel az is lehetne ott.
2017. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!