Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Brit Orvosi Kamara betiltott...

A Brit Orvosi Kamara betiltotta az "anya" szó használatát, mert az diszkriminatív és ódivatú. Támogatnátok Magyarországon is egy ilyen javaslatot?

Figyelt kérdés
A Brit Orvosi Kamara egyik új útmutatása szerint nem szabad a jövőben kismama, az anya, a várandós anyuka, édesanya, vagy nevelőanya kifejezések használni, mert az sértheti a gyereket szülő férfiak jóérzését. Ehelyett az állapotos személy vagy terhes személy kifejezéseket ajánlják.
2017. febr. 9. 13:12
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%

És tessenek már mondani, ennek az 58-féle nemiség meghatározásnak tulajdonképpen mi értelme van?

Véleményem szerint ezen az agyal a legtöbbet, aki jó dolgában annyira unatkozik, h már nem tud mihez kezdeni magával :P

2017. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
90%
Ja borzasztó. Régen bezzeg mindent lehetett szekérnek hívni. Aztán jöttek ezek a libsik a műszavaikkal, mint az autó, meg a repülő.
2017. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a facebookosat köszi, amikor én regisztráltam, még csak férfi meg nő lehetett, és amikor beállítottam, hogy nő, akkor elárasztottak a fogyókúrareklámok (ha férfinak jelöltem magam, akkor érdekes reklámokat kaptam, viszont hímneműként utalt rám). Ezzel el fogok most szórakozni :)
2017. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Pro Patria ***** válasza:
69%

"Ja borzasztó. Régen bezzeg mindent lehetett szekérnek hívni. Aztán jöttek ezek a libsik a műszavaikkal, mint az autó, meg a repülő."

- Egyfelől már az alaptétel sem igaz, akkor is volt különbségtételként szekér, ami tehert, kocsi, ami személyt szállít, hintó, ami fedett - és azért ezek, mert ennyivel le lehetett írni a tapasztalt világ ezen témakörét érintő tárgyakból mindet.

Ahogyan új dolgok jelentek meg, új megnevezések is születtek melléjük, így az automobil, nem a libsik, hanem az emberek praktikus használatában.

Nemekben viszont nincs ma sem több, mint régen. Annyi van, amennyit az evolúció az ember fajára nézve megalkotott, kettő, nőivarú (az embereknél nő), és hímivarú (az embereknél férfi). Ez ma sem változott a régihez képest.

Vannak hermafroditák, de az nem különálló nemiség, hanem fejlődési rendellenesség, mint a végtagok nélkül születés, vagy a sziámi ikerpár.


Lenyesheti valaki a golyókat, akkor is csak szőrös csimbókos férfi hátsója marad. A külső nemi jegyek megváltoztathatóak, de a nemiség maga nem. Ekképpen szülni csak egy nő tud, férfi nem - akármilyen műtéten esik át -, és látható itt is, a csajszi még azelőtt vállalt be gyereket, mielőtt dudort növesztett magának odalent, mivel szülni csak nő tud, ha pedig már útjában áll a frissen kapott pöcke, akkor ez nem kivitelezhető.

A látható, másodlagos nemi jelleg, a külsőség hiába megváltoztatható, elfedhető, te biológiailag az maradsz, amilyen nemben születtél, és ezt a boncasztalon ugyanúgy megállapítják, mint a régészek a sírban a csontok alapján. Miért? Mert a nem az nem megváltoztatható. Kromoszomálisan, antropológiailag az ember nem alakítható. Illetve utóbbiban minimálisan.

2017. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!