Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs alkotmányosan...

Miért nincs alkotmányosan tiltva a kétharmados többség?

Figyelt kérdés
Majdnem 50 éven keresztül volt egypártrendszer, nem volt elég? Kétharmadnál szinte felesleges az országgyűlés, úgyis az lesz amit a kormánypárt akar. Szerintem már-már demokrácia ellenes ez a kétharmados többség és rettenetesen veszelyes.

2017. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
9%
A 2/3-os többség jó kormányzat eredménye, mosta ha te ezt tíltanád, akkor büntetéd a társadalomon segíteni akaró politikai szándékot, ez mennyire hiteles? :XD
2017. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Én az egy elv mentén, "egypártrendszeri" formát elleneznem. Kitalál valamit a kormánypárt, akkor az meg lesz hozva. Ennek mentén bármilyen törvény atmehet a szitán ami nem alkotmányellenes, ha meg az, akkor semmi baj, módosítják az alkotmányt. Ez aztan a parlamentáris demokrácia. Ezt tiltanám.
2017. ápr. 13. 16:32
 13/35 anonim ***** válasza:
22%
Tehàt szerintef akkor a szavazàson rèsztvevők 2/3 anak a velemenyet nem kell figyelembe venni? Mielőtt jönne a szokàsos a szöveg az uj valasztasi torveny, meg a 44 szazalek mar Most leirom,hogy egyeni korzeti kepviseloket is valasztunk,ahol 90 szazalekban a fideszes jelolt nyert 2014ben es ehhez Jött hozza az orszagos listan a 44 szazalek.akarrmelyik mas part is hozhatta volna ezt az eredmenyt
2017. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%
13! Ha bármely más párt nyerne ilyen rendszerben az sem lenne igazságos! 2010-ben a Fidesz 2/3-ad még reális volt, 2014-ben már nem lett volna meg, ezért kellett a nekik tetsző választási rendszer.
2017. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ezt Magyarországon talán tiltani kellene. Legalábbis a Fidesz példája azt mutatja, hogy a magyar politikusok kezébe, nem való ekkora hatalom. Csak visszaélni tudnak vele.
2017. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a magyarok most jó leckét kaptak 2/3-ból, ahogy vissza lehet vele élni úgy élt vele vissza a Fidesz minden gátlás nélkül. Nem csak Magyarországnak az egész világ haladó társadalmainak intő példa kellene legyen. Demokráciában egypárti önkénynek nincs helye. Kizárólag akkor tartanám valamelyest elfogadhatónak ha azt egy nagyon magas, mondjuk minimum 85%-os részvételi arány is alátámasztaná. Egyébiránt egyetlen párt se használhassa így ki egy ország választópolgárainak a nálunk is kialakult kiábrándultságát és a passzivitásba fordulását.
2017. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
17%

"_SAJÁT MAGUNKRA_ szabott választási törvények "


Hátha mégis menthető vagyok, te vagy az utolsó reményem: mutasd már be a választási törvény azon módosítását, ami _SAJÁT MAGUKRA_ - mármint konkrétan a Fideszre vonatkozik.

Az nem ér, hogy a nagyobb támogatottságú párt az addiginál nagyobb felhatalmazást kap, mert bármelyik ellenzéki párt elnyerheti a választók kegyeit, és akkor ő nyeri túl magát. A külhoni választók szavazati joga sem ér, nem tudok róla, hogy parancsba lenne adva számukra a Fideszre szavazás.

Szóval ments meg, kérlek.


"Ez meg mondjuk hazugság (bocsánat, akarom mondani alternatív valóság), de az sosem zavart téged."


[link]


Mondjuk úgy, hogy léteznek olyan közvéleménykutatások, ami szerint mégsem. De szerintem téged ezek közül egyik sem tesz felhőtlenül boldoggá.

2017. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

# 17/17 Időpont ma 19:08


Amit hoztál bizonyítékot abból 5-ből 3-nál nekem van igazam, 1 meg olyan mélyen van a fidesz seggében, hogy Cousteau sem vállalna oda expedíciót.


Innentől kezdve megint csak annyit sikerült bizonyítanod, hogy nem, nem vagy menthető, de még csak nem is fogod fel, hogy miről beszélek. Nem véletlenül mondtam, hogy nem neked, hanem feléd mondom. Hátha valaki itt felfogja.

2017. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
6%

Szétszórt vagy, a lényeg lemaradt, pedig még mindig bízom a bölcsességedben.

Mi van a _SAJÁT MAGUKRA_ szabott választási törvényekkel?

2017. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

# 19/19 Időpont ma 19:48


Te se reagáltál a felére amit én mondtam, gondoltam így fair ;-)

2017. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!