Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs alkotmányosan...

Miért nincs alkotmányosan tiltva a kétharmados többség?

Figyelt kérdés
Majdnem 50 éven keresztül volt egypártrendszer, nem volt elég? Kétharmadnál szinte felesleges az országgyűlés, úgyis az lesz amit a kormánypárt akar. Szerintem már-már demokrácia ellenes ez a kétharmados többség és rettenetesen veszelyes.

2017. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%

"Az nem ér, hogy a nagyobb támogatottságú párt az addiginál nagyobb felhatalmazást kap, mert bármelyik ellenzéki párt elnyerheti a választók kegyeit, és akkor ő nyeri túl magát. A külhoni választók szavazati joga sem ér, nem tudok róla, hogy parancsba lenne adva számukra a Fideszre szavazás."


Félkegyelműség vagy cinizmus amire hivatkozol. Még jó, hogy magára szabja a fidesz ha az perpillanat amikor a törvényt megalkotja csakis neki kedvez. A Fidesz tökéletesen tisztában van azzal is, hogy az odanyomott milliárdokért cserébe a külhoni magyarok is az ő szavazóik. Süketség ezt azzal hárítani, hogy persze ez bármelyik hasonló pozícióba kerülő kormányra is érvényes lesz.


Akkor a te fényes logikádnak megfelelően ha én alkotok egy olyan törvényt, hogy a 180 magas 80kg-os augusztus-ban született Balog Bélának (aki én vagyok amúgy) járjon havi 1.000.000 forint akkor én nem magamra törvénykezek, mert biztosan van vagy születik még a világra olyan aki ezeknek a paramétereknek majd megfelel. Áááá nem magamra alkottam a törvényt ez rágalom.

2017. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Nem lenne fair, mert viszafogná & büntetné azokat a pártokat akinek jók a teljesítményük !!
2017. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

"Még jó, hogy magára szabja a fidesz ha az perpillanat amikor a törvényt megalkotja csakis neki kedvez."


Jó tíz éve töretlenül tart az a perpillanat, vótidőtök megváltoztatni, akkor most örülhetnétek.

Ahogy örültetek a népszavazási érvényességi küszöb 50%-ra emelésének is, miután a Fidesz beszopta a maga által kezdeményezett népszavazást a maga által módosított törvénnyel.

Nem olyan misztikus dolog ezt, meg kell nyerni a választást, és kis öröm helyett nagy öröm lesz a jutalmatok.


"A Fidesz tökéletesen tisztában van azzal is, hogy az odanyomott milliárdokért cserébe a külhoni magyarok is az ő szavazóik"


Aszondom, inkább nyomják rájuk a milliárdokat, mint nyomjátok szegény szír háborús menekültekre.

2017. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
93%

# 23/23 Időpont ma 20:48


Tíz éve? Értem én, hogy az idő relatív, de Einstein nem így értette...

2017. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%
Jah és igen, innen legalább értem, hogy neked az a bajod, hogy a baloldal nem volt elég autoriter... az emberi hülyeség tényleg csak felülről korlátos.
2017. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

"Tíz éve? Értem én, hogy az idő relatív, de Einstein nem így értette..."


Kivételesen igazad van, nagyvonalúan kerekítettem. 11.

2017. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

# 26/26 Időpont ma 21:05


11 éve törvényt hozott a fidesz? :-O Te valamit aztán nagyon tudsz. Úgy semmit se leginkább, de az már valami!

2017. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Ne csinálj már hülyét magadból. Azt írta elvtársad, olyan törvényt hozott a Fidesz, ami /pillanat neki kedvez. Erre válaszoltam, hogy 10 (tizenegyedik) éve tart a /pillanat.

A törvényt évekkel később hozta, amikor még mindig tartott a /pillanat, sőt, azóta szüntelenül, napjainkban is tart.

Hogy értsd (bár úgyse fogod, mert nem szeretnéd, amit megértek):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nyilván ez is hazugság, meg én is tudom, hogy a wiki amúgy se mindig hiteles. Mondd, hogy nem igaz. :)

2017. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Jó tíz éve töretlenül tart az a perpillanat, vótidőtök megváltoztatni, akkor most örülhetnétek.

Ahogy örültetek a népszavazási érvényességi küszöb 50%-ra emelésének is, miután a Fidesz beszopta a maga által kezdeményezett népszavazást a maga által módosított törvénnyel."


Rendben van, de ez mind nem cáfolja meg a tényt a legtávolabbról sem, hogy a Fidesz magának törvénykezett.


"Aszondom, inkább nyomják rájuk a milliárdokat, mint nyomjátok szegény szír háborús menekültekre."


Jó ez is oké, szintén nem változtat a tényen amit vitatni próbáltál igen bután hogy a Fidesz magának szabta e a választási törvényeket. Egy ovis szintű odamondogatós feleselgetés az egész amit itt produkciózol.

2017. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Kétélű fegyver ez, mint ahogy a népszavazásosdinál utaltam is erre. Hogy nincs életképes ellenzéki politikai erő, aki élni tud ezzel, az leginkább a saját kudarcuk.

Hidd el, nem vágnék magamon eret, ha törni kellene a fejem, hova is húzhatnám az ikszet, volt ilyen is, régen.

De nekem így is jó, egyszerűbb.

2017. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!