Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs alkotmányosan...

Miért nincs alkotmányosan tiltva a kétharmados többség?

Figyelt kérdés
Majdnem 50 éven keresztül volt egypártrendszer, nem volt elég? Kétharmadnál szinte felesleges az országgyűlés, úgyis az lesz amit a kormánypárt akar. Szerintem már-már demokrácia ellenes ez a kétharmados többség és rettenetesen veszelyes.

2017. ápr. 13. 13:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

# 28/30 Időpont ma 21:27


Elvtársak nálatok vannak neokomcsikám. ;-)

2017. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már írták:

Akkor azzal kezdték volna a demokrácia meghekkelését, hogy a Fidesz és a KDNP külön van, és úgy szavazzák le ezt a kétharmadost, aztán már látszatra se kell ügyelni, ahogy most sem. Ezt csak önmérséklettel lehet, ahogy az MSZP-SZDSZ annak idején tette.

2017. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Alkotmány nem attól alkotmány, hogy nem változtathatják meg kénye-kedve szerint bármelyik jött-ment párt?
2017. ápr. 27. 15:30
 34/35 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés, nekem is eszembe jutott már ez.


A kétharmaddal Orbán kb. legálisan meghekkelte a harmadik köztársaságot. Szerintem más párt is megtette volna ugyanezt

jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Volt olyan MSZP-SZDSZ kormány, amelyiknek megvolt a kétharmadjuk, de még a gyanúját is el akarták kerülni annak, hogy ezzel visszaélnének, ezért 4/5-re emelték a határt, és hogy később ne okozzon gondot, ciklus végén visszacsökkentették kétharmadra. Arra gondolok, hogy ott kellett volna eljátszani, hogy milyen esetekben kell négyötödös és milyen esetekben kétharmados szabályt alkalmazni.
jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!