Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik Magyarországon?

Mi folyik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt vagy talán lehettet már egy hete is, hogy élőben néztem a CEU-s tüntetést. Olyan mondatok hangoztak el amiket nehezen tudok felfogni pedig nem tartom magam full kreténnek, de rá is térnék a lényegre: olyan mondatok hangoztak el mint például, hogy Orbán takarodj! vagy hogy demokráciát akarnak sőt a neten olyat is hallottam, hogy demokráciát akar mert a mai fiatalok nem is sejtik mi is a valódi demokrácia!? és akkor most kérdem én (18 éves vagyok tehát még nem szavaztam soha) nem ez az ország szavazta meg 4 évvel ezelőtt ezt a kormányt? Ha valaki szidja a miniszterelnököt akkor van helyette jobb jelölt? valaki azt mondta hogy szabad egyetemre akarnak járni és azt akarják tanulni amit akarnak hát erre csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy rengeteg magyar egyetem van lehet válogatni... a CEU-nak megközelítőleg 60 magyar hallgatója van/volt.

Demokrácia ez egy igen érdekes szó és szerintem nem sok ember van tisztába a fogalom jelentésével... Magyarországon demokrácia van, hogy miért? Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. Ammennyiben a hatalom mind3 ága egy ember kezébe kerül na akkor beszélhetünk valami másról.

Véleményem szerint amire sok ember gondol az az anarchia Olyan ország tudomásom szerint nincs amiben pedig ez a politikai irányzat van életben.

(Ha végig olvastad és megírnád a kérdéseimre a választ, ebben az esetben nagyon szépen köszönöm, ezenkívül elnézést szeretnék kérni minden olyan személytől aki szerint ez a gondolat menet sértő, de ezen embereke válaszát is várom.) Köszönettel: ÉN



2017. ápr. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%

"Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. "


Ha jobban megnézzük: Orbán mindent megtesz, hogy egyedül ő irányítson és egyre jobban megy neki.


Van parlament, de ahogy írták felettem is, maga a választási rendszer is hagy kívánni valót maga után. A szavazatok kevesebb mint a felével kb. kétharmadot szerzett a Fidesz 2014-ben. Mondanom sem kell, hogy ezt a töevényt ők írták előtte két évvel.


De oké, mondjuk elfogadjuk, hogy ilyen a rendszer, az erősebbnek kedvez. Akkor nézzük, hogy folyik a "munka" a parlamentben. Ha megnézel egy átlag Fideszes képviselőt, csak megmondják neki mire szavazzon és megszavazza. Gőze sincs, nem is érdekli. Normális esetben a parlamentben érdemi vita folyna. Kérdezem hogy lehetne érdemi vita mondjuk egy gyorsított eljárásban 2 nap alatt tárgyalt törvényjavaslattal kapcsolatban, amit a zárószavazás előtt közvetlen pár órával még megváltoztatnak. Az ellenzék reagálni sek tud, de ez így persze szabályos újabban.


Aztán még nem beszéltünk a független média ellenőrző szerepéről egy egézséges demokráciában. Jelenleg a közpénzből fenntartott TV fideszpropagandát tol. Bezáratták a Népszabadságot. Mészárosék megvettek egy sor megyei lapot. Övék az Origo, a Lokál (én szégyelem hogy leírom a nevét), az atv, a tv2, az országos rádiók, sorolhatnám...


Korrupciós és egyéb mocskos ügyekről is érdemes tájékozódni. Questor, Spéder meg az FHB, Simicska, Matolcsi dolgai, az említett Mészáros, Orbán Ráhel férje, itt-ott állami tulajdonból áron alul megszerzett ingatlanok, cégek, stb. Közbeszerzésekkel való bűvészkedés. Kicsit utána olvasol pár dolognak, agyad megáll mekkora hatalmi harcok vannak és micsoda pénzek forognak. Teljesen tisztességesen és a kormanyhoz kicsit se köthetően persze.


A CEU egy külön ügy, de van itt miért tüntetni anélkük is, amint látod.

2017. ápr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
77%

Kedves TE!


A nyugati kultúrákban az egyetemeknek rendkívül nagy autonómiát hagynak. Itt most ezt a tradíciót sértették meg - ráadásuk normális indok nélkül. Nagyjából ez az alapja a dolgoknak. S ezek ellen nem csak néhány fiatal hőbörög: értelmiségiek, egyetemen oktatók is nemtetszésüket fejezik ki.

2017. ápr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
0%

8: majdnem tökéletesen egyetértek. Egyedül az nincs a helyén a fejemben, hogy OV miért ment neki a CEU-nak ennyire hirtelen. Még akkor is, ha nyilvánvalóan a ballib oldal egyik bástyája. Mondjuk, ha direkt ki akarta ugrasztani a nyulat a bokorból, hát arra jó volt! (De egyfelől ennyire jó stratégának azért nem tartom, másfelől nem teljesen egyértelmű, hogy mit nyer ezzel.)


A képviseleti demokrácia sz.r, ezzel egyetértek. Attól még manapság ezt nevezik demokráciának.

2017. ápr. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én értem azthiszem, hogy miről beszéltek sőt még ezt az összeesküvés elméletes cuccot is hallottam csak kicsit más formájában. Sőt azzal is egyet értek, hogy a parlamenti 2/3 valóban lehet sok de nem sokszor gondolkodom rajta ha más lenne "uralmon" akkor jobb lenne?
2017. ápr. 28. 07:03
 15/42 anonim ***** válasza:
81%

"Egyedül az nincs a helyén a fejemben, hogy OV miért ment neki a CEU-nak ennyire hirtelen. Még akkor is, ha nyilvánvalóan a ballib oldal egyik bástyája. Mondjuk, ha direkt ki akarta ugrasztani a nyulat a bokorból, hát arra jó volt!"


Igen ennyi volt a célja. Meg főleg az, hogy minden bokorba sorost lássunk, ahol kicsit is kritizálni merik Orbánt. Ez a fő cél.


Lehetne-e jobb? B*zki 18 vagy! Ki legyen optimista, ha nem te? Szerintem van esély rá, hogy az emberek idővel kicsit jobban fognak érteni a politikához, és nem szavaznak meg, vagy ha igen, akkor nem tartanak hatalmon olyat, aki szembeköpi az érdekeiket. Az, hogy lehet-e jobb, szerintem jobban múlik a szavazókon, mint azon a pár emberen, aki éppen meg van választva. Ezért ez egy lassú, nehéz folyamat. Nincs sok értelme messiást várni. Elcsépelt duma, de itt igaz az, hogy legyél részese (akár okozója) a változásnak, amit látni szeretnél.

2017. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

A választópolgárok kb. negyede szavazott Orbánra, mégis teljhatalmú úrként viselkedik, aki azt csinál amit akar, azt pusztít el akit akar, és azt tesz gazdaggá akit akar. Utóbbira jó példa Mészáros disznófejű úr, aki a semmiből lett a 100 leggazdagabb magyar lista éllovasa (tavaly 30, idén már 120 milliárdos vagyonnal a 4. helyen). A demokrácia nem a parlamenti többség diktatúráját jelenti, kedves kérdező. Nem azt jelenti, hogy teljesen HAZUG propagandával teleszórsz mindent (Brüsszel, Soros-téma) és hergeled a népet az értelmiség ellen ("libsik"). Nem azt jelenti, hogy a közpénzen felhízlalt oligarcháiddal felvásárolod az összes magyar médiát, és propaganda szócsővé alakítod. A hatalom teljesen központosult magyarországon, menekülnek innen a fiatalok, már minden negyedik magyar gyerek külföldön születik. A választási rendszer Fideszes átalakítása miatt szinte lehetetlen leváltani Orbánt, amig van 2 millió hívője, akik ignorálják a valóságot, és szép lassan visszasüllyedünk a középkorba. Szó szerint az összes szomszédos ország lehagy minket.


A CEU-nak lehet, hogy csak 60 magyar hallgatója van éppen, de ez a 60 is elment volna, a 60 világszinten elismert kutatónkkal és professzorunkkal aki a CEU-n dolgozik, és nem működhetne itt az ország legnagyobb ingyenesen hozzáférhető akadémiai könyvtára, kiadója, történelmi archívuma, stb stb...

2017. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
A demokrácia nem azt jelenti, hogy akit megválasztanak, az 4 évig diktátor lehet, ahogy azt a magyarok képzelik.
2017. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
14%

"De, de csak a szavazásra jogosultak 26%-a, a szavazók 43%-a szavazott rájuk, mégis kis híján ( 2 ember ) 2/3-uk van a parlamentben. Igazságtalan a választási rendszer."


Nosza, legközelebb el lehet menni szavazni, ha nem tetszik a 2/3! De van egy rossz hírem, azok a törvények, amik most nem tetszenek neked, simán átmentek volna FIDESZ+JOBBIK szavazatok által (valószínűleg még brutálisabb formában, ha a jobbikon múlik). Tehát a 2/3 miatt csak az rinyál, aki nem lát tovább az orránál.


"Az ideális demokráciában nem csak a többség akarata van képviselve,hanem a "kisebbségé" is."


Az MSZP-SZDSZ ideje alatt pont fordítva volt, a degenerált kisebbség akarata érvényesült a többség felett, ugyanis az SZDSZ folyamatosan zsarolta az MSZP-t és ezáltal bizonyos kulcsfontosságú pozíciókat kapott a mai napig nyögjük ennek a következményeit). Nyilván ez volt az "ideális demokrácia" a jelenleg rikácsolók számára.


Számos szervezet képviseli ma is a kisebbségek érdekeit és hangot is adnak nekik. A különbség az, hogy most nincs egy SZDSZ, aki azzal zsarolja az aktuális kormányt, hogy ha nem felel meg ezeknek az igényeknek, akkor határozatképtelenné teszi a őket.


Továbbra is azt mondom, hogy el lehet menni szépen szavazni legközelebb, és akkor beleszólhatnak a rendszer működésébe, ha nem tetszik.

2017. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Továbbra is köszönöm a válaszokat és örülök neki, hogy különböző nézőpontokból is betekintést nyerhetek. Én a 3évvel ezelőtt zajló választásokra úgy emlékszem vissza, hogy a környezetemben mindenki azt mondta:"Mind1 kire fog szavazni csak a Fideszre ne" aztán végül megnyerték amit nem értett sok ember (körülöttem) de ha más szemszögből nézem a dolgokat, akkor Mészáros? (nem vagyok benne biztos hogy ez a neve) vagyona Mo-on marad nem? És ezáltal valamilyen szinten fellendítheti a magyar gazdaságot... Segítheti az ipar fejlődését, persze lehet olyan is, hogy ebből ő baromi nagy hasznot húz, de most miért baj az? Mármint persze gáz, hogy egy ember kezében ekkora vagyon van, de én például nem sajnálnám senkitől.
2017. ápr. 28. 09:27
 20/42 A kérdező kommentje:
A fiatalok pedig valóban kimennek külföldre, de ez nem feltétlenül a kormány hibája. Ez a helyzet az 1700as években is fent állt.
2017. ápr. 28. 09:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!