Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik Magyarországon?

Mi folyik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt vagy talán lehettet már egy hete is, hogy élőben néztem a CEU-s tüntetést. Olyan mondatok hangoztak el amiket nehezen tudok felfogni pedig nem tartom magam full kreténnek, de rá is térnék a lényegre: olyan mondatok hangoztak el mint például, hogy Orbán takarodj! vagy hogy demokráciát akarnak sőt a neten olyat is hallottam, hogy demokráciát akar mert a mai fiatalok nem is sejtik mi is a valódi demokrácia!? és akkor most kérdem én (18 éves vagyok tehát még nem szavaztam soha) nem ez az ország szavazta meg 4 évvel ezelőtt ezt a kormányt? Ha valaki szidja a miniszterelnököt akkor van helyette jobb jelölt? valaki azt mondta hogy szabad egyetemre akarnak járni és azt akarják tanulni amit akarnak hát erre csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy rengeteg magyar egyetem van lehet válogatni... a CEU-nak megközelítőleg 60 magyar hallgatója van/volt.

Demokrácia ez egy igen érdekes szó és szerintem nem sok ember van tisztába a fogalom jelentésével... Magyarországon demokrácia van, hogy miért? Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. Ammennyiben a hatalom mind3 ága egy ember kezébe kerül na akkor beszélhetünk valami másról.

Véleményem szerint amire sok ember gondol az az anarchia Olyan ország tudomásom szerint nincs amiben pedig ez a politikai irányzat van életben.

(Ha végig olvastad és megírnád a kérdéseimre a választ, ebben az esetben nagyon szépen köszönöm, ezenkívül elnézést szeretnék kérni minden olyan személytől aki szerint ez a gondolat menet sértő, de ezen embereke válaszát is várom.) Köszönettel: ÉN



2017. ápr. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

#29


Hazaszeretet?


Sajnos jelenleg csak a wikipedia oldalra tudok támaszkodni. Aszerint a CEU hallgatói létszáma 1600 Fő. Ebből az 1600-ból 60 a magyar.


60 magyar, akik még csak nem is magyar nyelven tanulnak! Ők aztán biztos, hogy Magyarországon képzelik/képzelétk el a jövőjüket!


Mégis, mi szükségünk van egy külföldi oktatási intézményre? Ami ráadásul egy olyan ember kezében van, akinek egyenes érdekeltsége keresztbe tenni a jelenlegi magyar kormánynak?


Mert ebben már megint igaza van a Viktornak. Ha itt akar oktatni, akkor oktasson ide!


Egyébként a hozzászólásaim alapján úgy tűnhet, hogy vérbeli Fideszes vagyok. Pedig ez nem igaz. Kivételesen egy olyan időszakot élünk, amikor egyetértek azzal az emberrel, aki a pártban van. És tovább látok a saját problémáimon.

2017. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy vérbeli jobbik fan, egyszerűen leakarom váltani a kormányt és isten őrizz, hogy az mszp vagy valameyik korcs oldalpártja jöjjön a helyébe. Nem értem miért írja le mindenki a jobbikot? Nem voltak még hatalmon, ahol vannak, nekem nem úgy tűnik, hogy problémák lennének. Egyedül a kormánynak tudom betudni, hogy az emberek leszavazzák a jobbikot mert ők nyomják rájuk a savat. Jobbik számtalanszor kérte vizsgálóbizottság felállítását amiben átvizsgálják a pártjukat, de a kormánypártot is. Nem ment bele a másik fél. Ez számomra elég erős érv, hogy igenis csak rágalom ez a külföldi érdekség, ahigy a simicskázás, sorosozás.
2017. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy a kommenteim alapján full hülye vagyok és van is benne valami mert nem látom át a helyzetet sosem érdekelt a politika nem is foglalkoztam vele, viszont jövőre lesznek választások amin már részt vehetek mint szavazó és érdekelne, hogy ki mit gondol és valójában nem arra gondoltam, hogy most valakinek a zsebét megtömjük és akkor én ezen hőbörgök, hanem a hangsúly azon akart lenni, hogy a magyar forint nem külföldi tőkévé válik
2017. ápr. 28. 15:30
 34/42 anonim ***** válasza:

#32


Szerintem a jobbik mostanában hitelét vesztette.


Általában amikor ezen az oldalon felhozom az arab bevándorlókat, mindig megkapom, hogy ez csak a kormány hülyesége, nem is olyan veszélyesek, stb. . .

Ha te is így állsz a dolgokhoz, ne olvasd tovább a kommentet!


Jelenleg elég közel állunk a 3. világháborúhoz. A világ több pontján egymásnak feszülnek a különböző érdekek. Viszont, Európára nézve a legveszélyesebb dolog nem is a 3. világháború, sokkal inkább a bevándorló "menekült tömeg". Ha ezek bejutnak Európába, az egyenlő a véggel. A bevándorolt arabok elkezdik szép lassan kicsinálni egész Európát. Ilyen állapotok között tehát a legfontosabb dolog a határaink védelme. Ezt kívánja a nemzeti érdek! Amikor volt a törvénymódosításról szóló népszavazás, mindenki leidiótázta az embereket, hogy csak a vérfideszesek mennek le szavazni, mert ez csak az Ő hülyeségük.


Ebben az időszakban azonban volt egy igen érdekes dolog. A Fidesz benyújtotta az alaptörvény módosítási javaslatot, amiből a Jobbik politikai kérdést faragott. Csak azzal a feltétellel támogatta volna a javaslatot, ha a Fidesz visszavonja a letelepedési kötvényeket.


Ezzel nem is lenne probléma, mert a kötvény ugyanakkora biztonsági kockázatot jelent, mint a nyitott határok. Viszont! Egy nemzeti érzelmű pártnak minden eszközt meg kell ragadnia, amivel megvédheti a határokat! Ebből kifolyólag, az alaptörvény módosítást csípőből alá kellett volna írnia, nem pedig kompromisszumokhoz kötni és politikai vitát csinálni belőle.


Valamint egy nemzeti érzelmű, jobb oldali pártnak nem az óraátállításnak kéne az első napirendi pontnak lenni. Ahol olyanokkal érvelnek, hogy az emberek így legalább többet tudnának a parkban lófrálni. Ez egy annyira baloldali, liberális kérdés, amit épp a Jobbiknak kéne körberöhögnie, hogy ilyenekkel foglalkoznak a nemzeti válságok közepette.


Innentől nálam annyira hitelét vesztette, hogy már azt sem hiszem el, amit kérdeznek. Régen a Jobbik egy igazán kemény, igazi hazafias párt volt (ha nem volt megjátszva). Ma pedig már csak egy doromboló kiscica.

2017. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
A határvédelem nagyon fontos, ebben egyetértünk. Jogos amit írsz, de a fidesznek sem volt annyira fontos a határvédelem, hogy lemondjon egy zsíros kis bevételiforrásról. Ebben szerintem ugyanannyi felelőssége volt mindkettőnek. Ha jól tudom az órás mese csak az ifjúsági tagozat programja és van azért egy béruniós kezdeményezés részükről, szóval nem az óráárállítás eltörlése az elsődleges. Közel sem. Én sem értek egyet a jobbikkal minden formában, a plakátkampányt kifejezetten visszataszítónak találtam, de per pillanat számomra jobbnak tűnik, mint a fidesz.
2017. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

#35


Jogos a meglátás. Amint írtam, sokszor a Fidesz is csinál ökörségeket. A letelepedési kötvény egy ökörség, amit elméletileg letudnak ellenőrizni, gyakorlatba viszont így is túl nagy kockázat. Ráadásul úgy tűnik, mintha saját magukkal mennének szembe.


Azonban, ez még mindig a Jobbiknak volt nagyobb szégyen! Mondjuk, azt mondják a fejétől bűzlik a hal! Fogják meg, küldjék el a Vonát! Akkor újra tárgyalhatunk a dologról. Amíg ő van az élen, túl nagy a kockázat! És ezzel szerintem sokan így vannak!


Amúgy, a teljes fideszes szavazóbázisnak szerintem minimum 60%-a leakarja váltani a jelenlegi kormányt, csak nincs náluk jobb alternatíva! Ha tippelnem kéne, a mostani választásokat is csípőből fogja hozni a Fidesz.

2017. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

#34 és amikor a Jobbik benyújtotta ugyanazt, csak a Rogán maffia pénzes letelepedési kötvény biznisze nélkül, azt miért szavazta le a Fidesz? Egy nemzeti pártnak nem kellene átengednie az ilyen fontos ügyet attól függetlenül, hogy mennyit tud belőle sikkasztani?:D Vagy mégiscsak fontosabb a lopás?


Egyébként a CEU ügynek és a bevándorlóknak gyakorlatilag semmi közük egymáshoz. Bevándorlótémában én is a határvédelemre szavazok, de még a középkori feudális sötétségben sem vetemedtek egyetemek kicsinálására az uraságok.

2017. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Akkor véget kellett volna vetni a lopásnak és nem mondhatnák el azt sem, hogy a jobbik már nem jobboldali meg csicskapárt lett, meg a hasonló nagyröptü érvek.
2017. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

#37


Na látod, erről nem tudok. És nem azért, mert nem akarok róla tudni, vagy fideszmindenekfelett, hanem tényleg nem tudom mikor történt az eset! Tudnál konkretizálni?


Amúgy itt egy kicsit tisztázok.

A fidesz elviekben nem nemzeti érzelmű párt, hanem keresztény demokrata. A Jobbiknak sokkal agresszívebben kéne fellépni bármilyen nemű külföldi kizsákmányolóval szemben.


A különbség ugyanis abban rejlene, hogy ameddig a Jobbiknak azért kéne segítenie az országon mert szereti. A Fidesz pedig azért segítene országon, mert az áll érdekében.


Am, a bevándorlásnak meg a CEU-nak csak annyi köze van, hogy ugyanazok az érdekek állnak mind a kettő mögött.

2017. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ha a jobbik így cselekedne, ahogy mondod akkor megkapnák azt a jelzőt (hozzáteszem némiképp jogosan), hogy elvakultak. Nem lehet úgy politizálni és nem is szabad, ezt a történelem során már többször láttuk, hogy egy gondolat mentén politizálunk és azért bármit megteszünk. Ez szerintem rossz megközelítés.
2017. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!