Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik Magyarországon?

Mi folyik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt vagy talán lehettet már egy hete is, hogy élőben néztem a CEU-s tüntetést. Olyan mondatok hangoztak el amiket nehezen tudok felfogni pedig nem tartom magam full kreténnek, de rá is térnék a lényegre: olyan mondatok hangoztak el mint például, hogy Orbán takarodj! vagy hogy demokráciát akarnak sőt a neten olyat is hallottam, hogy demokráciát akar mert a mai fiatalok nem is sejtik mi is a valódi demokrácia!? és akkor most kérdem én (18 éves vagyok tehát még nem szavaztam soha) nem ez az ország szavazta meg 4 évvel ezelőtt ezt a kormányt? Ha valaki szidja a miniszterelnököt akkor van helyette jobb jelölt? valaki azt mondta hogy szabad egyetemre akarnak járni és azt akarják tanulni amit akarnak hát erre csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy rengeteg magyar egyetem van lehet válogatni... a CEU-nak megközelítőleg 60 magyar hallgatója van/volt.

Demokrácia ez egy igen érdekes szó és szerintem nem sok ember van tisztába a fogalom jelentésével... Magyarországon demokrácia van, hogy miért? Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. Ammennyiben a hatalom mind3 ága egy ember kezébe kerül na akkor beszélhetünk valami másról.

Véleményem szerint amire sok ember gondol az az anarchia Olyan ország tudomásom szerint nincs amiben pedig ez a politikai irányzat van életben.

(Ha végig olvastad és megírnád a kérdéseimre a választ, ebben az esetben nagyon szépen köszönöm, ezenkívül elnézést szeretnék kérni minden olyan személytől aki szerint ez a gondolat menet sértő, de ezen embereke válaszát is várom.) Köszönettel: ÉN



2017. ápr. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

#40


Szerinted a jobbik miből lett népszerű? Mert a mostani pozíció el is kellett jutniuk.


Igaz, 2007-ben még csak 13 voltam, de tisztán emlékszem azokra az időkre. De gondolom kb. mindenki, mert azért az nem volt olyan régen! :D


Abban az időben a Jobbik olyan vérszemet kapott, hogy amikor megemlítetted egy cigány előtt a nevüket, már neked akart rontani! Rettegtek, hogy ők kerülnek hatalomra! Akkoriban volt olyan, hogy a magyar gárda masírozott mindenhol, a falvakban nekimentek a romáknak. Az összes hungarista mellettük volt! Szidták az EU-t ha kell, hanem.


És népszerűek voltak, mert ez kellett a népnek!

De ma? Ezek a bolondok már az EU-val is kibékültek!


A probléma soha nem azzal van, hogy valaki egy irányvonalon politizál. A probléma akkor kezdődik, amikor valaki már túltolja az adott irányvonalat.

2017. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

18: vicces, hogy az értelmes hozzászólások mindig 0%-ot kapnak.


24: "Fidesz amikor lop, akkor magyar zsebekbe pumpálja a pénzt, amikor az MSZP lop, akkor pedig a külföldiek zsebébe pumpálja a pénzt."

Nagyon jó meglátás!


25: Na ja. És amikor az _összes_ egyetem élére kinevezték a kancellárokat, semmi nem volt. Annyira őszintétlen ez az egész CEU mizéria.

Sokáig nem értettem, miért ment neki a Fidesz a CEU-nak (igen, 13-as vagyok), de pont ma láttam egy cikket erről. Lehet benne valami:

[link]

„az ügy felforrósodását a két bangladesi vagy pakisztáni ember ügye okozta”


32: A Jobbik lehetett volna befutó, de kicsinálták magukat, amikor nem szavazták meg az alkotmánymódosítást, ami megtiltotta volna idegenek betelepítését az országba a parlament jóváhagyása nélkül. (Más kérdés, hogy szerintem nem jártunk volna jól egy Jobbik kormánnyal.)


33: Dicséretes, hogy tájékozódni szeretnél a választások előtt. Ezek olyan kérdések, amiben kevesen látnak tisztán. így jobb híján maradnak a feltevések, médiából kapott elferdített információk, indulatok, vélt vagy valós sérelmek, hit, remény, vagy épp reménytelenség.


34: na igen, pont ezt írtam most én is.


36: én kiegyeznék egy olyan Fidesszel, amelyik kevesebbet lop.


39: az még a Fideszes javaslat előtt volt, ha jól tudom.


41: én sosem akartam, hogy a Jobbik kerüljön kormányra, mert ahhoz túlságosan szélsőségesek voltak. De örültem, hogy bekerültek a parlamentbe, mert akkoriban minden héten megöltek valami szerencsétlen idős embert vidéken a hátrányos helyzetűek, és a kormánypártok, meg az ellenzék nagy egyetértésben söpörték a szőnyeg alá a problémát, deklarálva, hogy nincs c. bűnözés.

Könnyű a Rózsadombról védeni a mélyszegényeket, de ha beköltöznek a szomszédba, vagy túl sok lesz belőlük a gyerek osztályában, akkor már más a helyzet.


A migránsokról is ugyanezt gondolom. "Szegény menekültek így meg úgy, most miért nem mehetnek békében nyugatra?"

Aztán majd amikor tízezrével telepíti be őket ide az EU, és megvernek az utcán, mert sört vettél a boltban, akkor majd más lesz a nézőpont, de addigra már késő lesz.


Nem rasszista vagyok, hanem gyáva. És előrelátó.

2017. ápr. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!