Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik Magyarországon?

Mi folyik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt vagy talán lehettet már egy hete is, hogy élőben néztem a CEU-s tüntetést. Olyan mondatok hangoztak el amiket nehezen tudok felfogni pedig nem tartom magam full kreténnek, de rá is térnék a lényegre: olyan mondatok hangoztak el mint például, hogy Orbán takarodj! vagy hogy demokráciát akarnak sőt a neten olyat is hallottam, hogy demokráciát akar mert a mai fiatalok nem is sejtik mi is a valódi demokrácia!? és akkor most kérdem én (18 éves vagyok tehát még nem szavaztam soha) nem ez az ország szavazta meg 4 évvel ezelőtt ezt a kormányt? Ha valaki szidja a miniszterelnököt akkor van helyette jobb jelölt? valaki azt mondta hogy szabad egyetemre akarnak járni és azt akarják tanulni amit akarnak hát erre csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy rengeteg magyar egyetem van lehet válogatni... a CEU-nak megközelítőleg 60 magyar hallgatója van/volt.

Demokrácia ez egy igen érdekes szó és szerintem nem sok ember van tisztába a fogalom jelentésével... Magyarországon demokrácia van, hogy miért? Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. Ammennyiben a hatalom mind3 ága egy ember kezébe kerül na akkor beszélhetünk valami másról.

Véleményem szerint amire sok ember gondol az az anarchia Olyan ország tudomásom szerint nincs amiben pedig ez a politikai irányzat van életben.

(Ha végig olvastad és megírnád a kérdéseimre a választ, ebben az esetben nagyon szépen köszönöm, ezenkívül elnézést szeretnék kérni minden olyan személytől aki szerint ez a gondolat menet sértő, de ezen embereke válaszát is várom.) Köszönettel: ÉN



2017. ápr. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

Duna, Tisza, Rába, Száva, Dráva, Ipoly, Körös stb..


Hülye kérdésre, hülye érvelésre, hülye válasz.


Üdvözlettel: ÉN

...vagy TE

...esetleg Ő

...na jó, akkor MI, TI és ŐK is

2017. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
11:05 köszönöm már vártam! És hülye kérdés? Vannak a magyar nyelvben azonos alakú szavak...
2017. ápr. 28. 11:51
 23/42 anonim ***** válasza:
Persze semmi baj azzal, hogy valaki a közpénzt sajátnak tekinti és abból elél mint marci hevesen, mert legalább itthon marad. Remélem ezt csak viccből írtad, mert ez nem azt mutatja, hogy nem vagy irigy ember, hanem annyit hogy egy dilettáns idióta vagy.
2017. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


#kérdező


1) 2/3-ad nélkül nincs értelme kormányozni. Nemes egyszerűséggel azért, mert gazdasági szempontból a "diktatúra" jobban működik, mint a rossz demokrácia.


A társadalmi felépítésnek és az emberi természetnek köszönhetően csak a leggányabb rendszerek működhetnek.

Pl.: Most fut ez a nemzeti konzultáció:

Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy részt vegyen a demokráciában. Azonban, nagyon kevés ember fogja visszaküldeni a papírt, mert ezt a "mocskos Fidesz csinálja", vagy "minek küldjem vissza, úgy sem ér semmit". Még aki a kormányra szavazott, az sem fogja visszaküldeni, mert "kit érdekel". Egy ilyen társadalomban fölösleges a többség véleményére várni.


Ha nem lenne meg a kormány 2/3-a, akkor mindenen aprócseprő dolgon vitatkoznának a parlamentben egy hónapig. Most a Fidesz azt csinál amit akar, nem kell hónapokat várni. Ez nem feltétlenül rossz dolog, csak amikor a Viktor kitalálja, hogy építünk 20 stadiont, akkor visszaütött a dolog.


A lopás részére nagyon jól rátapintottál. Az átlagembert ugyanis nem érdeklik a miértek, csak saját magával törődik. Nem érdekli, hogy pl.: a Fidesz amikor lop, akkor magyar zsebekbe pumpálja a pénzt, amikor az MSZP lop, akkor pedig a külföldiek zsebébe pumpálja a pénzt. Nem fogja fel ésszel a különbséget.


Csak szajkózza, hogy a Fidesz mekkora egy szemét, mert már megint lop, és már megint drágul a kenyér. Bezzeg az ellenzék! Ők aztán megmondják a tutit! Ők soha nem lopnak, becsületesek. Ők megoldják, hogy olcsóbb legyen a kenyér!


És az a vicces, hogy igazuk van! Mert tényleg olcsóbb lesz a kenyér beetetés gyanánt. Csak amikor már 3 év múlva romba van a gazdaság, és mindent eladtak külföldre, akkor döbben rá, hogy hoppá van! Ezek is ugyanúgy loptak végig, csak mellette a gazdaság is tropára ment. Valaki pedig még ezek után sem fogja fel a dolgot.

2017. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

És #23-as képében meg is kaptad az egyszerű embert.


Nem látja, hogy bárkire szavaz ugyanúgy lopni fog. Ami nagyon szomorú dolog, de ez a magyar valóság. Lopás, lopás. . . Nincs különbség!


Értelmes alternatívát pedig nem tud kínálni!


#13


A CEU nem Magyarországra képez. Külföldi érdekeltségű pénzemberek képezik ott az utánpótlást. Nem butaság nekimenni, mert erre nincs szükség!


Csak valamiért a Viktor is csinál néha érthetetlen ostobaságokat. Ilyen pl.: a stadion mániája, vagy anno volt az internetadó. Sokszor dönt elhamarkodottan.


Amúgy a népszabadság eltörlésekor emlékszel mi volt? Mert amúgy ugyan az az érdekeltségi kör. Ment a hiszti egy ideig, azt lecsendesedett. Ugyan ez lesz most is.

2017. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

13as vagyok


Egyik se jó könyörgöm. Ez a 2 opció van, hogy lőrinchez vándorol a pénz vagy külföldre? Én vagyok az egyszerű de ti gondolkoztok feketén-fehéren. MSZP vagy fidesz lop? Ezek a lehetőségek? Hát akkor tényleg hagyjuk ezt az országot a pics*ba :D Lop-lop, persze, "jobb" ha lőrinc félékhez vándorol a pénz de ennek akkor is örülni kell? Jajj, de jó, hogy ők lopnak és nema külföldiek. Ti normálisak vagytok? Szerintetek ez tök természetes? Itt a baj, hogy ez már teljesen elfogadott dolog, ott b*sznak titeket seggbe így, ahol akarnak. Szánalom

2017. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

26 vagyok


nem 13, 23 voltam

2017. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"...akkor Mészáros? (nem vagyok benne biztos hogy ez a neve) vagyona Mo-on marad nem? És ezáltal valamilyen szinten fellendítheti a magyar gazdaságot... Segítheti az ipar fejlődését, persze lehet olyan is, hogy ebből ő baromi nagy hasznot húz, de most miért baj az?"


Kicsit kezd gyanús lenni, hogy csak trollkodsz ezzel. Semmi értelme, hogy Mo-n marad, ha az a pénz nem vesz részt a gazdaság normál vérkeringésében, magyarul sose fogjuk látni. Ennyi erővel a Holdon is lehetne. Sőt, ami Németországba megy pénz, az meg végül is EU-n belül marad, ezt miért nem mondja senki? :D

Jah mert az EU-val még mindig nem divat közösséget vállalni.


Oké, ez elsőre kicsit magas. Kezdjük az elején. Miért káros, ha állami / EU-s pénzből kitömünk egy olyan magyar vállalkozót, aki normális szabad versenyben nem lenne sikeres? Azért, mert amint megszűnik a támogatás (bukik a Fidesz, vagy csak Orbán összeveszik Mészárossal, mint ahogy Simicskával is tette) abban a pillanatban Mészáros cégei sorra tönkre fognak menni. Ezzel együtt aki ott dolgozott bukja az állását. Mészáros pedig amit tud majd elad, és menekíti ki a pénzét a buliból.


Ezek a mesterségesen felpumpált haveri / rokoni vállalkozók, nem tudnak valós hasznot termelni az országnak, mert nem értenek ahhoz, amit csinálnak. Nem tudnak például külföldre terjeszkedni, mert ott nem kapják meg azokat a kiváltságokat, mint Orbántól. Ha olyan vállalkozásokat támogatnánk közpénzen, amiknél megvan az esély, hogy előbb-utóbb exportra is tudnak rendesen termelni, akkor belőlük később profitálhatna az ország. Például legyenek nagy magyar gyárak, magyar termékláncok, magyar multik ha úgy tetszik. Ami terjeszkedik külföldre, és onnan idehozza a hasznot. Mint ahogy az Audi viszi ki tőlünk.


Ezzel szemben mi nem az értékes magyar vállalkozásokat támogatjuk, hanem Mészárost, mert ő a hűséges haver. Meg támogatjuk az Audit is egyébként egy hegynyi adókedvezménnyel.


Ráadásul gazdasági kár mellett, az ilyen rendszer óriási morális károkat okoz. Arra tanít, hogy nem kell (sőt nem is érdemes) becsületesen dolgozni. Csak jóba kell lenni a megfelelő emberrel. Tényleg ilyen országban akarunk élni? Ahol egy szűk kiváltságos réteg bármikor a szájába pottyanthat mindenki másnak?

2017. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"Nem látja, hogy bárkire szavaz ugyanúgy lopni fog. Ami nagyon szomorú dolog, de ez a magyar valóság. Lopás, lopás. . . Nincs különbség! "

Ezt a mentalitást kellene kiírtani. Ez itt az élő példája, hogy mi a legnagyobb baj az országgal. Nem lehet természetesnek venni, hogy mindenki lop.


"A CEU nem Magyarországra képez. Külföldi érdekeltségű pénzemberek képezik ott az utánpótlást. Nem butaság nekimenni, mert erre nincs szükség! "


A szűklátókörűség netovábbja! Ennyi erővel zárjon be az orvosi egyetem, mert sok orvos kimegy külföldre. Találós kérdés, szerinted mitől fog erősebben élni valakiben a hazaszeretet, ha tanulhat a CEU-n Magyarországon, vagy ha kirúgod innen páros lábbal még az egyetemi évei alatt? :D

2017. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

# 26


Na, egy kis reménysugár.


Elsiklottál a lényegi mondanó fölött, igaz, én is elég felületes voltam, mert nem akartam annyit gépelni! :)


Ha figyelmesen elolvasod, ő sem azt írta, hogy jó és elfogadott, hogy valaki lop.


A hangsúly azon van, hogyha választani kell valakit aki lop, akkor inkább az lopjon, aki a magyar zsebekbe pumpálja a pénzt.


Az is lehetne opció, hogy előkerítünk valakit, aki teljesen becsületes, nem lop, és egyes egyedül az ország érdekeit nézi. Aki a saját érdekeinél is előbbre teszi az országot. Emellett még a politikához is ért.


De most elő tudsz teremteni ilyet? Szerintem ilyen ember még nem született! Ha pedig mégis megszületett, akkor sem fogod az ország élére rakni, mert úgyis egy olyan kis pártban van, akinek nincs akkora szavazó bázisa, amivel odakerülhet az ország élére. Legalábbis egyenlőre.


Egyenlőre viszont itt nem tartunk!


Jelenleg van 2-3 párt, aki szóba jöhet. Fidesz, MSZP, Jobbik. Ezeknek van meg a kellő szavazóbázisuk és ismertségük.


Az MSZP tudjuk hogy külföldi érdekeltségű. Ők is ugyanúgy lopnak, csak külföldre megy a pénz. A Jobbik lassan már inkább balabbik. Róluk is már lassan kiderül, hogy külföldi érdekeltségűek. Szóval ők is lopni fognak, és ők is viszik a manit külföldre. A Vona kezébe pedig nem adnám az országot. Marad opciónak a Fidesz, akiről legalább már annyit tudunk, hogy Magyar zsebbe küldi a pénzt. A három lehetséges opció közül ez tűnik a legbarátibbnak.


Legalább is szerintem.

2017. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!