Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik azt mondják...

Kik azok akik azt mondják hogy nem lehet itthon megélni, mikor minden gazdasági újság arról ír, hogy az átlagfizetés már nettó 300 ezer ft, Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Jó értem én, mindig vannak és lesznek szegények, de ne ezt vegye már alapul egy egészséges, dolgozni akaró ember.

Egy átlag mezei szakmunkás is ma már napi 10-15 ezret kap.

Igaz dolgozni is kell érte, kicsit mozogni, fizikai melót végezni,de értem ez sok manapság felnőni készülő, számítógépen szocializálódott, esetleg egyetemről kikerülő, de munkát nem találó fiatalnak nem tetszik.

Most már állami közintézményekben is intenzív béremelés kezdődik, ahogy a cikk írja, hogy az átlag ember tényleg az átlag körül keressen.

Még a nagyobb multigyárakban is elég jónak mondható a helyzet,mert a túlórapénzekkel, műszakpótlékokkal, kajapénzzel ott is emg vana 150-200 ezer ft.

És mindig keresnek munkásokat is, szóval aki dolgozni akar, meló van.

Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani, mikor már az emebr a környezetén is látja, hogy aki dolgozni akar, az tényleg gyarapszik, vesz új dolgokat.És most csak a dolgozó átlag magyar szakmunkásokra melósokra gondoltam.



#magyarbérezés
2017. júl. 1. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
55%

"Ha est nézzük ez 6x ár. "


De ha 12x a fizetés, akkor már más a történet. Alapvetően szerintem fals, ha az emberek csak árakat, vagy csak fizetéseket hasonlítanak össze. A vásárlóerőt kéne nézni, hogy az ember keresete mekkora jószágkosarat képes fedezni.


"Városban havonta meglehet keresni simán a 200-at."


Nem ellened szól, de az ilyen semmis "simán"-októl feláll a szőr a hátamon. Mert nem igaz önmagában. Azoknak van meg simán 200 ezer, akik egyrészt nem törődtek bele az érettségibe és legalább 1 szakmát elsajátítottak, illetve nem gyávák a munkahelyen, hogy ki lehessen használni őket.


Ezt csak azért írom, mert nagy családban nőttem fel és egy testvérem sem tette meg a fentieket, egyszóval nem is keresnek 200 ezret, hiába hogy Budapestről van szó.


Az eredeti kérdést egyébként meg végleg hagyjuk, üzenem mindenkinek. A kérdező még a saját linkjét se tudta végigolvasni, hogy ismerje a különbséget nettó és bruttó között (vagy direkt ferdített).

2017. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem az a lényeg hogy valaki mennyit bír elkölteni, hanem az hogy mennyit tud félretenni, és azt milyen áron. :)
2017. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
21%

"ki vagy te hogy megszabod hogy mások hogyan éljenek?mutatkozzál már be a gyik közönségének!"


Jaj hagyjuk már, látszik az egész hozzászólásodon, hogy életedben nem voltál külföldön.

Minimálbérből Németországban se élnek az emberek egyedül lakásban vagy ha igen, az is kb 15 m2.

Be kellene fejezni a csúsztatásokat és elmenni dolgozni.

Nem 8 általánossal hőbörögni, hogy miért nem kap igazgatói beosztást.

Németben is egyenes úton mész a szalagra, ha nincs papírod.

2017. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 szántóvető ***** válasza:
59%
maradjál már.csak vaktában lövöldözöl.szerintem te nem voltál még életedben,másképp nem írnál ilyeneket.a vendégmunkásokon kívül senki sem dolgozik minimálbérét nyugaton.kár is német példával jönni,elég szétnézni kicsit északabbra: [link]
2017. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:

"vendégmunkásokon kívül senki sem dolgozik minimálbérét nyugaton."

1.Szerinted.

2.Jah, értem, ha vendégmunkás, akkor már le lehet szarni. :D


310 ezer forint? :D

Ettől kell hasraesni? :D

Ez ugyan annyi, mint a fenti cikkben szereplő, mert ez is bruttó :D

2017. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:

Azért szeretem, hogy a kérdező, az ötezer forintos minimálbér, és a hatezer forintos közmunkásbér különbségen pattog.


Arról meg kussol, hogy a bruttót nettónak hazudja, ami egy cirka százezres hazugság.

2017. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
76%

"Arról meg kussol,"


Ahogy ti is kussoltok, mikor a nyugati fizetésekkel példálóztok :D

Ott is állandóan a bruttóból számfejtettetek, ahogy az albérletárakat is Budapest belvárosából veszitek.

Megnyugtatlak, Berlin belvárosában se jössz ki minimálbérből ;)

Sőt, a német takarító se él olyan színvonalon, mint egy magyar informatikus, csak szeretne.

Nem mindegy! ;)

Abba meg már bele se megyek, hogy az itteni fröcsögők 90%-a azt se tudja mennyi a magyar bruttó/nettó minimál.

Máig nem válaszolt senki a kérdésemre, hogy hol keresnek szalagon 80 ezret :)

2017. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
90%

Oké Kérdező, ennyi az átlagfizetés. És akinek nem jut munkahely, az honnét szedjen nettó 300 ezret (ami igazából bruttó)?

Nyomatjátok itt a süket dumát szakmányba, hogy "há' de mennyé' programátornak, azok havi félmillát keresnek", de annyi eszetek nincs, hogy felfogjátok, NINCS annyi munkahely. Az keres 300-zat, akinek jut. Akinek nem, az örülhet, ha közmunkához hozzájut...

Fideszes propaganda trollkérdés ahogy írták előttem.


"El vagy te tévedve, meg sokan akik ezt hangoztatják hogy ennyi a közmunkásbér."


Basszus, szerinted a levonások után mennyit kap kézhez az ember? Ja, hogy te azt nem kalkuláltad bele, tehát nincs :$


#22-nél a pont, Magyarországon a fizetés az egyik legalacsonyabb, az árak és az adó viszont nálunk a legmagasabb. Ezek után nem csoda, hogy még a nettó 300 ezer is kevés lenne, ha kapnának annyit az emberek (mint ahogy nem kapnak).


"Városban havonta meglehet keresni simán a 200-at."


És akkor ki fogja vidéken megtermelni az élelmiszert? Az Érmelléki Kuglófember?


"De ki a jó élet mondta hogy egyedül kell laknod?

Ha van barátod-barátnőd avval élj, élj baráttokkal, ismerősökkel.

Nem fogsz belehalni hogy 2-en laktok egy lakásban."


Hogyne, mindenki kezdjen el kötelező jelleggel ismerkedni, gazdasági okokból...

A logikád alapján akkor a panellakóknak csiliomosoknak kéne lenniük, hisz egy házban laknak akár ötvenen is. És ezt látjuk? Nem, nem ezt.


"De persze az USA-ban jó az élet, mert 2000 dollárt keresnek, de hogy abból 100-200 dolláron felül lószar se marad meg az nembaj."


A magyar átlagkeresethez képest 200 dollár azért elég nagy összeg, főleg ha beleszámítjuk, hogy a dollár cseppet többet ér a forintnál...


"Itthon végiglógod, végigpuskázod az iskolát."


Ezt annak is magyarázd meg pls, aki színötös diplomával végezte el az egyetemet, oszt a Jewbilban dolgozik napi 25 órát robotzombi munkában futószallag mellett, mert nem tud a szakmájában elhelyezkedni. Biztos ő volt a hülye, megérdemli, pusztuljon!!!4!!4!44NÉGYNÉGYNÉGY!


"De persze neked alap hogy kapsz egy igazgatói állást mert te vagy a f..a gyerek, nem? :D"


A csókosok és a kenőpénzesek valahogy nem zavarnak téged, gondolom. Amikor a teljesen alkalmatlan hülye idiótát felveszik, mert apucijaik együtt bratyiztak kiscsoportban? Ez valamiért nem szúrja annyira a szemed...

Tudod aranyapám, aki A-t mond, az mondjon B-t is.


"De siránkozol hogy napi 8 órát kell dolgoznod, sajnáljalak?"


Jó lesz az napi 12 órának is. Plusz túlóra, és menj be hétvégén is melózni, amit ki ugyan nem fizetnek, de ha nem mész be, páros lábbal rúgnak ki. És mindezt valami nevetséges könyöradományért, amit fizetésnek akarnak eladni...


"Mindenkinek olyan rosszul megy, de azért van pénzünk nyaralásra, ruházkodásra, gyereknek kirándulásra, új bútorra, autóra."


Magyarország nemcsak a Rózsadombból áll.


"De a 8 óra munka az megterhelő, mert az USA-ban 2 rongyot keresnek evvel."


USA-ban legalább még van értelme a valódi teremtő munkának, nem 2 millió értékteremtő adófizető tart el 8 millió parazita élősködőt, mint kishazánkban.


"Akkor menjetek nyugatra ha nem tetszik."


Nincsen semmi gond, aranyapám, nye problemá. Hamarosan az utolsó keresőképes ember is elhúz külföldre mint a vadliba, és marad majd egy rakás politikus, egy rakás rétinéger, egy rakás börtöntöltelék meg egy rakás nyugdíjas, és majd mutogathatnak egymásra, ki tartsa el a többit. Még körjátékot is játszhatnak: "én kis kertet kerteltem, bazsarózsát ültettem..."


A mínuszt pedig kaptad is, uramöcsém.

2017. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
53%

"Hogyne, mindenki kezdjen el kötelező jelleggel ismerkedni, gazdasági okokból...

A logikád alapján akkor a panellakóknak csiliomosoknak kéne lenniük, hisz egy házban laknak akár ötvenen is. És ezt látjuk? Nem, nem ezt."


Ki mondta hogy ötvenen?

Az előbbi válaszaidban azt említetted hogy rengetegen keresnek minimálbért, nincs pénzük lakásra.

Nahát ha ennyi ismerősödnek nincs pénze egyedül lakásra, akkor csak van egy olyan barátod-barátnőd (nem kapcsolat muszáj, hanem BARÁTSÁG) akivel együtt tudsz lakni. Így már megspóroltál több tíz ezer forintot.

Nincs igazam? :)



"Itthon végiglógod, végigpuskázod az iskolát.


Ezt annak is magyarázd meg pls, aki színötös diplomával végezte el az egyetemet, oszt a Jewbilban dolgozik napi 25 órát robotzombi munkában futószallag mellett, mert nem tud a szakmájában elhelyezkedni. Biztos ő volt a hülye, megérdemli, pusztuljon!!!4!!4!44NÉGYNÉGYNÉGY! "


Figyelj mindenkinek van saját élete, értékrendje.

Nemtudom ő merre lakott, de az én környékemben nincs egy olyan cég amelyik nem keresni felső végzettségű embereket.

Vidéken vagyok, egy 30 ezres településen.

A környéken már az egyetemet végzetteknek 300-at is megadják NETTÓBAN, plusz cafeteria.

Szerintem ha ez nem felel meg, akkor nyugodtan próbáljon szerencsét máshol.

De akkor ne kelljen sajnálni hogy nem volt lehetősége.

:)

2017. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:

Igazad van, sok panellakásban 70-80 ember is lakik...

Arra reflektáltam, hogy szerinted minél több ember él 1 helyen, annál kevésbé jelent gondot a lakásfenntartás. A bérházak pont így működnek: közös költség, közös képviselő, satöbbi. Tehát a logikád alapján a panellakóknak mind gazdagoknak kéne lenniük, családi házakban meg csupa topronyos szegény lakna. Ennek pedig pont az ellenkezőjét látjuk a gyakorlatban - tehát vagy az elméleted rossz, vagy a társadalmi berendezkedés...


Azzal pedig, hogy odaköltözöl valakihez, a saját költségedet csökkentetted ugyan, az övét viszont növelted. Szóval ez igazából csak zsonglőrködés a pénzzel, és öööö hát hogy úgy mondjam, aligha hiszem, hogy az illető ezt hosszútávon jó szemmel nézné.


Azt nem vitattam, hogy a cégek keresnek felsőfokú végzettséggel embereket. Csak nem mindegy, hogy milyet, és hogy mennyit. A közgazdászok, jogászok sem poénból mennek a Börger Kingbe dolgozni, pusztán azért, mert időközben telítődött velük a piac. Nem lehet mindenki mérnök meg programozó, hogy nettó 300-zat keressen, annyi melóhely még a Microsoftnál sincs.

2017. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!