Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik azt mondják...

Kik azok akik azt mondják hogy nem lehet itthon megélni, mikor minden gazdasági újság arról ír, hogy az átlagfizetés már nettó 300 ezer ft, Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Jó értem én, mindig vannak és lesznek szegények, de ne ezt vegye már alapul egy egészséges, dolgozni akaró ember.

Egy átlag mezei szakmunkás is ma már napi 10-15 ezret kap.

Igaz dolgozni is kell érte, kicsit mozogni, fizikai melót végezni,de értem ez sok manapság felnőni készülő, számítógépen szocializálódott, esetleg egyetemről kikerülő, de munkát nem találó fiatalnak nem tetszik.

Most már állami közintézményekben is intenzív béremelés kezdődik, ahogy a cikk írja, hogy az átlag ember tényleg az átlag körül keressen.

Még a nagyobb multigyárakban is elég jónak mondható a helyzet,mert a túlórapénzekkel, műszakpótlékokkal, kajapénzzel ott is emg vana 150-200 ezer ft.

És mindig keresnek munkásokat is, szóval aki dolgozni akar, meló van.

Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani, mikor már az emebr a környezetén is látja, hogy aki dolgozni akar, az tényleg gyarapszik, vesz új dolgokat.És most csak a dolgozó átlag magyar szakmunkásokra melósokra gondoltam.



#magyarbérezés
2017. júl. 1. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
28%

Én meg valahol olvastam, hogy a magyarok 80%-a nem keresi meg az átlagfizetést Magyarországon.

Úgy hogy erről ennyit, te barom.

2017. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:

"egyébként mivel magyarázod a negyedmillió közmunkást aki 48 ezerért dolgoznak?"


El vagy te tévedve, meg sokan akik ezt hangoztatják hogy ennyi a közmunkásbér.


2017ben 54000 ft körül van amit kapnak a közmunkások.

A kulturális közmunkások, akik szintén benne vannak ebben a számadatban, amit írtál hogy mennyi közmunkás van, ők meg egy 10 ezer ft-tal még többet kapnak, meg azok is, akiknek szakmájuk van és szakmájuk szerinti közmunkára osztják be.

Tájékozódj először, utána írjál.


48 ezer ft már jó pár éve nincs:)

2017. júl. 1. 14:46
 13/79 anonim ***** válasza:
81%

"És erre ha 3 műszak akkor jönnek a pótlékok, túlórapénz. "


Oké, de akkor ne legyen képünk átlagfizetésről beszélni és átlag(osan jó) megélhetésről beszélni, ha ezért jóval átlag feletti munka szükséges, máskülönben Bulgáriában is beszélhetnénk remekelő életminőségről és ehhez hasonlókról.

2017. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
39%

Elég volt a fideszes provokátorokból!

Máglyára velük, megsemmisíteni őket! Csak így érhetjük el a megdicsőülést!

2017. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
86%
Nem keresnek többet hidd el,sőt 1 hónapban 2 szombatot ingyen kell dolgozniuk,mert le kell dolgozniuk az ebéd időt is.Bizony ez van.
2017. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 A kérdező kommentje:

"Én meg valahol olvastam, hogy a magyarok 80%-a nem keresi meg az átlagfizetést Magyarországon.

Úgy hogy erről ennyit, te barom."


:)


Ennyi? :)

Ennyire telik csak, valahol olvastam és beszúrsz egy szép magyar jelzőt, amit rá inkább lehetne illetni?

Igen, ez a kesergő Magyarország másik fele, íme:)

2017. júl. 1. 14:48
 17/79 anonim ***** válasza:
77%
Észak-Koreában is jó az élet, csak jól kell helyezkedni. Azok meg ne pampogjanak, akik még ennyire sem képesek és odaxarnak, ahonnan enni kapnak. Azoknak kijár a haláltábor. Meg is érdemlik a mocskok.
2017. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 A kérdező kommentje:

Hvg mióta fideszes?

Egy nagyon jó online felület, sok jó gazdasági cikkel.

62%os.

Tájékozódj inkább,utána írjál, és csak a kérdésre válaszolj, mert erre szeretnék választ kapni:)

2017. júl. 1. 14:53
 19/79 anonim ***** válasza:
76%
olcsó fidesz propaganda, az MSZMP idején jobb volt az élet
2017. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 szántóvető ***** válasza:
84%
jó,akkor több havi 70 euróval.tehát mivel magyarázod a negyedmillió közmunkást?az írásom többi részére sem tértél ki ilyen lelkesen,arról bizony megfeledkeztél.
2017. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!