Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik azt mondják...

Kik azok akik azt mondják hogy nem lehet itthon megélni, mikor minden gazdasági újság arról ír, hogy az átlagfizetés már nettó 300 ezer ft, Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Jó értem én, mindig vannak és lesznek szegények, de ne ezt vegye már alapul egy egészséges, dolgozni akaró ember.

Egy átlag mezei szakmunkás is ma már napi 10-15 ezret kap.

Igaz dolgozni is kell érte, kicsit mozogni, fizikai melót végezni,de értem ez sok manapság felnőni készülő, számítógépen szocializálódott, esetleg egyetemről kikerülő, de munkát nem találó fiatalnak nem tetszik.

Most már állami közintézményekben is intenzív béremelés kezdődik, ahogy a cikk írja, hogy az átlag ember tényleg az átlag körül keressen.

Még a nagyobb multigyárakban is elég jónak mondható a helyzet,mert a túlórapénzekkel, műszakpótlékokkal, kajapénzzel ott is emg vana 150-200 ezer ft.

És mindig keresnek munkásokat is, szóval aki dolgozni akar, meló van.

Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani, mikor már az emebr a környezetén is látja, hogy aki dolgozni akar, az tényleg gyarapszik, vesz új dolgokat.És most csak a dolgozó átlag magyar szakmunkásokra melósokra gondoltam.



#magyarbérezés
2017. júl. 1. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
72%

A haverom bruttó 210 000 Ft-ot keres MSc diplomával 1 év munkaviszony után vidéken egy faluban.


Rám vidéken "nagy" városban a bruttó 250 000-ért már igen csúnyán néztek Szegeden, ugyanazzal az MSc diplomával kezdőként jelentkezve.

2017. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
76%

Baromság. Az átlagfizetés Magyarországon bruttó 570 Euro, ami a harmadik legalacsonyabb:

[link]


Legközelebb te is hivatalos statisztikát linkelj, NE fideszes statisztikákat, mert azokról tudjuk milyenek...

2017. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
80%

KAMU az egész, amit a Fidesz és ezek a "gazdasági újság" fröcsög!

A legtöbb munkahelyen még a 100ezret sem keresik meg tisztán, havonta, nemhogy "300ezret"! :D

Szóval aki ezt a maszlagot beveszi, hogy milyen király itt a fizetés Magyarországon, Uniós szinten is "kimagaslóan jó", annak az értelmi szintjével van a baj, de nem is kicsi!

2017. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nézd, én Nyugat- Magyarországon élek de szerintem, az emberek zöme, ittsem keres nettó 300 000ft közelében sem. Én autóipari cégnél dolgozom. Itt a "sori" dplgozók, túlórákkal elérhetik a nettó 200 eztet. És a környéken lévő többi cégnél sincs lényeges különbség. Vállalkozóknál talán lehet jobban keresni, csak az a kérdés, hogy mekkora része a " hivatalos" és mekkora a zsebbe kapott.
2017. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
91%
De egyébként, dolgozik családtagom a kereskedelemben, postáál, más rokonom.az egészségügyben és nagyon meg lennének elégedve, ha a fizetésük közelítené a 200 ezret. Szóval, lehet, hogy 300 ezer nettó az átlag fizu, de szetintem az országban, többen vannak azok akik meg sem közelítik ezt.
2017. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
20%

Magyarországon már több a kereset, mint a hanyatló nyugaton, csak a leninista lipsik mindenfélét kitalálnak, hogy beárnyékolják a sikereket!!!

Zikkhájl!

2017. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 Fatal_3rror_ ***** válasza:
86%

Úgy beszélünk a 150-200 ezerről mintha az "jó pénz" lenne, holott ez is nagyjából a lóf..sz kategória. Na meg ehhez sem 6-8 hanem 10-12 órában kell dolgozni.


Persze leírni bármit le lehet. Leírhatják azt is hogy Magyarországon mindenki 100 milliót kap havonta és wc-re is űrhajóval járnak nyaralni meg a Marsra, ettől még nem lesz igaz.

2017. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
62%
21. vagyok, beírom ide a valóságot, 37%-ban hasznos a valóság...
2017. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
86%

Csak azt nem írtam, hogy a haverom bruttó 170 000 -el kezdett tavaly vidéken MSc diplomával, erre jött neki a 30% emelés. Így lett meg a 210 bruttó...


MSc diplomás ismerősöm Budapesten -OK, nem a versenyszférában- bruttó 175-el nyomta PhD előtt, megvan neki a PhD erre kapott rá még 40-et.

Bruttó 215 PhD doktorként, kutatóként Budapesten...


Ez éhbér, úgy hívják.

2017. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
90%
Tiszta hülyék. A saját szemüknek hisznek akikor itt a sok újság az jobban tudja. :-)
2017. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!