Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik azt mondják...

Kik azok akik azt mondják hogy nem lehet itthon megélni, mikor minden gazdasági újság arról ír, hogy az átlagfizetés már nettó 300 ezer ft, Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Jó értem én, mindig vannak és lesznek szegények, de ne ezt vegye már alapul egy egészséges, dolgozni akaró ember.

Egy átlag mezei szakmunkás is ma már napi 10-15 ezret kap.

Igaz dolgozni is kell érte, kicsit mozogni, fizikai melót végezni,de értem ez sok manapság felnőni készülő, számítógépen szocializálódott, esetleg egyetemről kikerülő, de munkát nem találó fiatalnak nem tetszik.

Most már állami közintézményekben is intenzív béremelés kezdődik, ahogy a cikk írja, hogy az átlag ember tényleg az átlag körül keressen.

Még a nagyobb multigyárakban is elég jónak mondható a helyzet,mert a túlórapénzekkel, műszakpótlékokkal, kajapénzzel ott is emg vana 150-200 ezer ft.

És mindig keresnek munkásokat is, szóval aki dolgozni akar, meló van.

Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani, mikor már az emebr a környezetén is látja, hogy aki dolgozni akar, az tényleg gyarapszik, vesz új dolgokat.És most csak a dolgozó átlag magyar szakmunkásokra melósokra gondoltam.



#magyarbérezés
2017. júl. 1. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 szántóvető ***** válasza:

"Minek kell mutogatni másoknak az álláshirdetéseket?"-a te 45-ös meg 47-es válaszod miatt.

"Mindenki maga dönti el hogy hol vállal munkát."-így van.ez annyira nyilvánvaló hogy nem is értem miért hangsúlyoztad ki.

2017. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:

"Ha nem tetszik irány külföld, senki se áll az utadban."

"Ha ennyire tetszik menjetek."


Nos, akkor az fog történni, amit már korábban leírtam. Az utolsó értékteremtől, keresőképes ember is elhúz majd külföldre, mint a vadliba, és maradni fog majd egy rakás politikus, egy rakás cigány, egy rakás nyugdíjas és egy rakás börtöntöltelék, és majd mutogathatnak körbe-körbe, ki tartsa el a többit. Még körjátékot is játszhatnak hozzá: "én kis kertet kerteltem, bazsarózsát ültettem..."


Persze ha eleve ez a végső cél, akkor nem szóltam egy szót se. Aki így akar élni, az költözzön Észak-Koreába, de Magyarországból ne akarjon már még egy Észak-Koreát csinálni.

2017. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:

A felmérések szerint 20 év múlva 600-800 ezer emberrel lesz kevesebb.

Akkor is 9 millió felett lesz Magyarország lakossága.

Szerintem nem lesz nagy tragédia akkor sem :D

2017. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok, hogy eddig már 500 ezren hagyták el az országot - végleg, úgy értem - és még legalább háromszor ennyien fogják,valamint hogy minden hetedik magyar gyerek külföldön születik. Forrás? Kossuth rádió, úgyhogy még akár igaz is lehet.


Az speciel igaz, hogy 6-800 ezer ember hiánya nem jelentős egy ország szempontjából. A kérdés csak az - mely réteg megy el az a 800 ezer? Az értékteremtő rétegből, vagy a parazita élősdi rétegből?

Na EZ a nem mindegy...

2017. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
53%

Na látod hogy nem leszünk azért kevesen:

Az speciel igaz, hogy 6-800 ezer ember hiánya nem jelentős egy ország szempontjából. A kérdés csak az - mely réteg megy el az a 800 ezer? Az értékteremtő rétegből, vagy a parazita élősdi rétegből?

Na EZ a nem mindegy...


Igaz hogy mennek egyetemet végző emberek is, de azért 70% pincérnő, mosogató, takarító lesz.

2017. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
49%

"Igaz hogy mennek egyetemet végző emberek is, de azért 70% pincérnő, mosogató, takarító lesz."


De sajnos ezek mind a fiatalabb korosztályból.

2017. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
53%

72.: Ami az elmúlt két évtizedben folyt és folyik az a kínai, vagy izraeli telepesekre való előkészítése az országunknak. Néha, nem érti az ember, mi a cél, pl. a miniszterelnökünk, aki annyira szívén viseli a labdarúgást, mint tudjuk. Ha mégis annyira a szívén viselné, szerintetek itt tartana a Fradi, vagy a Vasas és a Válogatott?


Min az Andorra elleni vereséget el lehetett volna kerülni, ha Viktorunk tényleg szeretné a magyar labdarúgást.


A poén, hogy Fidesz szavazóként írom és a következő választáson is max. csak rájuk tudok majd voksolni.

2017. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
90%
#77, ha ez így is van, eléggé kontra-produktív a dolog. Egyetlen kínai vagy bibó se akar majd ittmaradni egy tönkrevágott, szar gazdaságú, koldusszegény országban.
2017. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudok élni, ezt még az elején elmondom, mert nem panaszként válaszolok.

Amit az ilyen hírekben írni szoktak, az bruttó és átlag, amiben benne vannak az extrémen magas fizetések is. Ezek a nagyon magas fizetések meg tudják dobni az átlagot. Sokszor leírták már, hogy ezért a medián átlag ad valós eredményt, ami kevesebb. Ha az átlag 300, akkor a medián átlag lehet 150-200.

2018. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!