Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik azt mondják...

Kik azok akik azt mondják hogy nem lehet itthon megélni, mikor minden gazdasági újság arról ír, hogy az átlagfizetés már nettó 300 ezer ft, Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Jó értem én, mindig vannak és lesznek szegények, de ne ezt vegye már alapul egy egészséges, dolgozni akaró ember.

Egy átlag mezei szakmunkás is ma már napi 10-15 ezret kap.

Igaz dolgozni is kell érte, kicsit mozogni, fizikai melót végezni,de értem ez sok manapság felnőni készülő, számítógépen szocializálódott, esetleg egyetemről kikerülő, de munkát nem találó fiatalnak nem tetszik.

Most már állami közintézményekben is intenzív béremelés kezdődik, ahogy a cikk írja, hogy az átlag ember tényleg az átlag körül keressen.

Még a nagyobb multigyárakban is elég jónak mondható a helyzet,mert a túlórapénzekkel, műszakpótlékokkal, kajapénzzel ott is emg vana 150-200 ezer ft.

És mindig keresnek munkásokat is, szóval aki dolgozni akar, meló van.

Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani, mikor már az emebr a környezetén is látja, hogy aki dolgozni akar, az tényleg gyarapszik, vesz új dolgokat.És most csak a dolgozó átlag magyar szakmunkásokra melósokra gondoltam.



#magyarbérezés
2017. júl. 1. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
76%

Az hogy kinek milyen a végzettsége nem az én gondom.

Mindenki magáért felelős, ha nem akar 8 általános után továbbtanulni akkor vállalja a következményeket.


"Tehát a logikád alapján a panellakóknak mind gazdagoknak kéne lenniük, családi házakban meg csupa topronyos szegény lakna."

Megint kiforgattad a szavaimat.

Én csupán azt mondtam hogy az albérletbe bírnak ketten is lakni hogy kevesebb legyen a lakbér. Szó se volt a családi házban élőkről. :)

2017. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:

Az albérletbe annyian bírnak lakni, amennyit a főbérlő kiköt. Nyilván vannak olyan helyek, ahol többen is lehet, de ez a főbérlő jóindulatán múlik.

Az albérlettel ráadásul van egy eléggé nagy gond: ha tönkremegy, elromlik valami, a főbérlőnek sose lesz sürgős megcsináltatni, az albérlő meg miért csináltatná meg a másét?


A munkahelyteremtés pedig a kormány feladata. Period. Eddig "csak" ötszázezren léceltek le kishazánkból a munkanélküliség miatt (1 órája adták a Kossuth rádióban a híreket), de még a legóvatosabb becslések szerint is háromszor ennyi kivándorlóra lehet számítani. Ők meg viszik szépen magukkal a dzsídípít külföldre.

Nos, például ők azt mondták volna kerek perec, hogy itthon nem lehet megélni.

2017. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
53%

"Az albérletbe annyian bírnak lakni, amennyit a főbérlő kiköt."

Eddig 6 albérletet jártam meg, de egy helyen se szóltak hogy miért lakok együtt 2 lakótársammal.


"Nos, például ők azt mondták volna kerek perec, hogy itthon nem lehet megélni."

Oké. Ha akarnak menjenek.

Németországban él a nagymamán testvérének családja.

Az unokáik, akik 25-30 évesek kimentek Luxemburgba, ugyanis azt mondták hogy ők nem dolgoznak éhbérért.

Nem csak Magyarországról vándorolnak ki az emberek.

Közép-, kelet- európából és a balkánról is. És itt csak Európáról volt szó.

2017. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
Ez igaz, viszont már Románia is lehagyott minket gazdaságilag (ez is benne volt a hírekben). Szomália MÉG nem (20 éven belül viszont le fog), de hát ha erre büszkének kell lennünk, az elég szánalmas.
2017. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:

Lehet hogy Románia lehagyott minket, de nem ezt kell néznünk.

Sokkal inkább azt hogy menyit fejlődtünk magunkhoz képest.

És itt ezt el kell ismerni, az elmúlt 7-8 évben nagy fejlődésen mentünk át.

Értékelni kell ami van, kitudja mi lesz 20 év mulva.

Lehet hogy egy gazdaságilag erős ország leszünk.

2017. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
Na ettől nem kell "félni", hogy gazdaságilag erős, stabil ország leszünk. Pláne 2020 után, amikor az EU majd fogja magát és elzárja a pénzcsapot. Azon se fogok csodálkozni, ha 20 éven belül Uganda is lehagyna minket.
2017. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:

# 55/56 Időpont tegnap 22:33


"Sokkal inkább azt hogy menyit fejlődtünk magunkhoz képest."


Oké, azt nézem. Egy szar indulás után, erőteljes visszaesést produkáltunk. JUHÚ!

2017. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:

# 47/57 Időpont 07-02 14:05


Akkor nézegessél, öcsisajt :-D


[link]


A minimálbér meg 1500 EUR. Tehát még mindig csak a harmadát/felét költöd lakhatásra. Nem a két-háromszorosát mint itt :-D

2017. júl. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
49%

Drága Rózsám :D

Lehet hogy 1500 ott a minimálbér, de egy rendes lakás 700 euró.

Itt meg a szakmunkás minimum NETTÓ 350 euró.

És itt meg lehet lakhatást találni 100-150 euróért kissebb városokban.


ÉS PLS ne gyere avval hogy PESTEN mennyi az albérlet álmaid otthonának.


De ha nem tetszik, irány Németország. Vár rád a mosogatás, vagy a szemétszedés.

Érted igazán nem kár. :D

2017. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:

Haggyad a nagymenő németországi sztármunkásokat :D

12 órában dolgoznak, embertelen körülmények között.

De havi 2000 félretesznek :D

De nagyarészüknek csak annyira telik az ÓRIÁS fizetésből hogy évente 1X hazajön egy hétre.

Vesznek egy autót 3 millió forintért, 10 éves lízingre.

Kiperkálják a havi 100 eurót érte, aztán hazajönnek 10 év mulva. Húha nincs adóságuk és van egy 10 éves kocsijuk, ami lehet hogy megér 500 ezret :D

ÉS akkor nagyon menők, mert havi 2 rongyot kerestek, de az nembaj hogy lóuaszt nem mutatnak fel.

2017. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!