Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet nettó 100-150...

Hogy lehet nettó 100-150 ezerből megélni, amit a magyar emberek 80-90%-a keres? Vagy akár 200-ból? Ez 300-650 euró. Ennyiért nem dolgoznék.

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 22:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
72%

ingod sincs róla, hogy miről beszélsz. Ne nevettesd ki magad. :D"


Itt te jártál így, mert előadtad magad, aztán pár sorban szépen leírtam, hogy miért is írkálsz hülyeséget.

Aztán mindezt még megfejeled azzal, hogy semmi érdemi válasz, letudod azzal, hogy hülyeséget beszélek.

Bocs, de egy ilyen bohócot tényleg nem tudok komolyan venni.

2017. júl. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
31%

Aki azt írja, hogy "itthon is találni ilyet" ami már alapból röhej, de aztán egyből a következő kommentjében elkezdi megmagyarázni, hogy itthon mégis jobb a kevesebb fizetés ellenére, az szimplán egy fogyatékos... és még a saját érvelési és hazudozási rendszerébe is belegabalyodik :D


Ne égesd magad tovább könyörgöm, nekem kínos nézni. De felőlem magyarázhatod tovább, hogy Magyarország miért jobb a negyedakkora gdp/capita-jával, de csak mindenki ki fog nevetni. :(

2017. júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
75%

"2500 eurónál nem nagyon kap kevesebbet egy pályakezdő informatikus sem, és ott van a különböző bérprogramok és fizetésemelések minden évben."


Persze, hát ez már csak így megy, csak azt veszed észre, hogy már megint kéthavi fizetést utaltak.


"Magyarországot megkapod a nettó 220 nagyon max 300 ezredet, ami 1000 euró sincs."


Újabb legenda.

Annyira tetszik, hogy a német fizetéseket duplázzátok, az itthonit meg osztjátok kettővel :D

A miskolci Boschban simán haza lehet vinni 150-180 ezer körül.

Szerinted akkor ki fog a Boschban még csak gazdának is elmenni 220-ért?

A mérnökök alsó hangon kezdenek 280-300 körül, ha belejössz, 400 ezer nettó.


Na további kellemes legendázást az évi 200000 eurós fizetésekről, a kertben álló TGV vonatokról meg a többi!

2017. júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
26%

Látom tovább nyomatod, nem baj, de legalább idézhetnéd, hogy mikor mire reagáltál, mert ez így karcsú.

Illetve egy kicsivel kevesebb személyeskedés kellene, mert az is így nulla, de nagyon.

Na tényleg léptem.

2017. júl. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
96%

Fölösleges ezen veszekedni mert Németországban magasabb a színvonal tagadhatatlanul, de van egy rakás buktató is. Én szakmunkásként dolgozok kint havi nettó 2000 euróért, úgy hogy a szállásom állja a cégem. Ez egy szobát jelent. Azt is hozzá kell tenni hogy nem 40 órát dolgozok egy héten, hanem 55-60 körül. Ez így már nem olyan jó pénz, de mindenki csak a 2 ezret hallja. Éhen halni nem tudsz de az biztos hogy egy családnak bérelni egy kéglit nagyon zsebbenyúlós, 1500-2000 euró!Én biztos hogy hosszútávon nem leszek itt, csak gyűjteni jöttem.

A lényeg az szerintem is hogy jobb de amit írnak meg mondanak sokan abból le kell venni bőven.

Én heti 60 órával kivagyok, a pénzem nem egy nagy wasistdas, nem sokkal lennék előrébb, ha itt élnék. Gyakran hallom a buszon is hogy emberek beszélnek, hogy nyugaton milyen jólét van meg mennyire egyszerűbb. Én ahogy számolgattam, azt mondom hogy itthon ha 80 ezer a minimálbér, az olyan mintha 120 ezer forint lenne a német, annyinak felel meg.

Otthon 120 ezerből se vagy meg annyira jól!

Viszont akinek nincs más lehetősége induljon meg, mert jobb, mint a semmi meg idővel alakulhat!

2017. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim válasza:
65%

Kommunista öröklakással.

Az meg van a magyarok 80 % ának.


Rezsiért meg kajáért bemennek melózni és úgy ragaszkodnak ehhez a pici életszínvonalhoz mint a levegőhöz.


Az átlag magyar dolgozó azt se tudja mi az hogy szakszeervezet, meg hogy neki jogai is vannak.


Csak robotol egész nap a főnöknek, aztán hazamegy a rozsdás biciklijével a vályog parasztházba amit örökölt a szüleitől.


Télen meg fusizik mert csak úgy tudja fűten a kommunista házát.

2017. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
75%

# 34


Leírhatatlanul röhejes vagy, egyszerűen hihetetlen, hogy nem veszed észre.

Még csak nem is azt magyarázod, hogy nem is annyira jobb Németország Magyarországnál(ezt még meg is értem kellő narancsos fanatikusoknál 0 igazságtartalma ellenére is), te egyenesen azt próbálod levezetni, hogy itt ugyanolyan élni, ha nem jobb.


Kérdezném tőled: TE NORMÁLIS VAGY???

2017. júl. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
87%

Itthon a hazámban vagyok, szeretem, az embereket, a tájait, a városait, falvait - ezt nem lehet pénzben kifejezni, ezért nem lehet összehasonlítani a kettőt. Nekem honvágyam lenne, ha nem itt élnék. Az egy szükséges rossz, ha nincs hol lakni -akkor ideiglenesen ki lehet menni, gyűjteni, és hazajönni. De nem szabad, hogy elkapja a féktelen mohóság az embert, mert nagyon nagy a pénzben ki nem fejezhető veszteség.

--------------

"Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel

egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,

tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,

s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon

a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.

Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,

s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,

annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,

de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát,

az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,

míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,

erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,

a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,"


[link]

2017. júl. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

"Hogy lehet nettó 100-150 ezerből megélni, amit a magyar emberek 80-90%-a keres?"


De végülis valahogy mégiscsak megélnek. Nem hallani tömeges éhenpusztulásról.

2017. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
67%
Vígan. Én 10 évig voltam közmunkás 50 ezerért és még építkezni is tudtam. 150 ezer az meg azért tömérdek pénz. Abból már egy család megél.
2017. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!