Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet nettó 100-150...

Hogy lehet nettó 100-150 ezerből megélni, amit a magyar emberek 80-90%-a keres? Vagy akár 200-ból? Ez 300-650 euró. Ennyiért nem dolgoznék.

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 22:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
69%

Azért baromi szórakoztató látni, hogy elvileg Németországban élők bizonygatják, hogy nekik milyen szar, meg ők tudják, hogy milyen nehéz itt, de azért haza egy se jönne, vajon miért.

Ahhoz képest azért nem özönlenek Magyarországra vagy a többi kelet európai országba a szegény nyomorgó szakadt villamosok meg buszokon a maguknak még egy használt 1000 eurós kocsit is vásárolni képtelen németek.

Ami külön mókás, hogy a szlovákok, csehek, lengyelek, szlovének ugyanúgy ellepik a többi nyugat-Eus tagot mint a magyarok, pedig azért ezekben az országokban jobb az életszínvonal mint Magyarországon, igaz nem sokkal, de jobb.

2017. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
5%

"Azért baromi szórakoztató látni, hogy elvileg Németországban élők bizonygatják, hogy nekik milyen szar"


Full kamu az összes. :D

2017. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
62%
Az a szórakoztató, mikor külföldön élő magyarok ócsárolják a magyarországiakat, mintha olyan botrányos lenne h a magyarok magyarországon élnek. Örüljenek inkább h jó világ van rájuk, menjenek szépen havonta tengerpartra, és ne akarják minden áron meggyőzni a magyarországi magyarokat arról h milyen szerencsétlenek.
2017. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Én nem költöznék ki, nekem túl sok macera lenne. Nem vagyok már fiatal, igaz, öreg sem, valahol a kettő közt. Itt van egy jó munkahelyem, egzisztenciám (használható használt autóm, vérrel-hitellel megvásárolt nem túl nagy lakásom), gyerekeim, akiket sajnálnék kiszakítani a megszokott közegükből.


Ott mi várna? Rengetek ügyintézés (amit rühellek), stressz (ha mégsem válik be valami miatt, akkor vissza az egész), némileg több pénz, ugyanakkor majdnem annyival több költség, távolság. Ismeretlen közeg (lehet, nem tetszene a klíma, vagy az emberek személyisége, vagy az ételek íze, mittudomén - persze az is lehet, hogy éppen pont tetszene).


Én magyar viszonylatban kifejezetten jól keresek (már ha a munkavállalókat nézzük, és nem az adócsaló vállalkozókat, csókos ide-oda benyomott vezetőket, ügyeskedőket), ami arra elég, hogy viszonylagos kényelemben meg tudok élni, el tudom tartani a családomat.


Mondjuk az számomra is rejtély, hogy pl egy pedagógus házaspár hogyan tud egyáltalán megélni manapság?


De egyébként nekem az a benyomásom, hogy főként a vidéki, nem értelmiségi fiatalok mennek ki nem értelmiségi munkakörbe (felszolgáló, takarító, raktáros). Nem mintha ez nem lenne gond.

Meg az orvosok (csak az lehet, kevésbé tűnik fel statisztikailag, mivel eleve kevesebben vannak).

2017. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
79%

45: így működik a kapitalista kizsákmányolás. Szerinted a kínai gyári munkások jókedvükben dolgoznak fillérekért?


53:pszichológiailag ilyenkor részben magukat győzködik arról, hogy jól tették, hogy elhagyták az országot (ami vélhetőleg sok lemondással, nehézséggel járt).

2017. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
94%
Hát, én 200 ezerből már elég risztességesen meg tudnék élni.
2017. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
70%

"Azért baromi szórakoztató látni, hogy elvileg Németországban élők bizonygatják, hogy nekik milyen szar"


Az meg még szórakoztatóbb mikor az itthoni magyarok megmondják, hogy kint mekkora kánaán van mert most is van kint egy kérdés, hogy a német segélyből simán lakókocsis tengerparti nyaralásokat lehet szervezni.

Leírtam hogy kint jobb pénzben, de rengeteg a pletyka és dühítő mikor előadják az itthoni emberek hogy nekem milyen jó, mert külföldön csak heti 35 óra meló van meg ugyan anyniba kerül minden, mint otthon!

Ez nem igaz itt is dolgozni kell meg kfizetni a magasabb árakat!

2017. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
32%
nővérem pék, párja mekizik. Az albérlet (2szobas kertes lakás) 800 euro, van egy gyerekük, egy középkategóriás autójuk és évi 2*1 hét görög nyaralás belefér. Németország déli részén dolgoznak. A hónap végi kuporgatást nem ismerik. 3000 euróból így élnek hárman.
2017. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
76%

"Az albérlet (2szobas kertes lakás) 800 euro"


Hol?

2017. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
56%

Kérdésre: Saját lakásban és esetleg többen élve egy fedél alatt.

1. hozzászólás: "Miért hagyják ezt a magyar emberek?"

Nem tudom.

Talán...

Valamiért érdem, ha tudsz tűrni, szenvedni. Elismerés jár érte. Az én nevelésemben is rengeteg ilyen elem volt. Beteg dolog!

A Salo, avagy Sodoma 120 napjában is rengeteg ezt karikírozó dolog van! Zseniális film!

2018. okt. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!