Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet nettó 100-150...

Hogy lehet nettó 100-150 ezerből megélni, amit a magyar emberek 80-90%-a keres? Vagy akár 200-ból? Ez 300-650 euró. Ennyiért nem dolgoznék.

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 22:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
33%

"Szeretem ezt, amikor megmagyarázzák, hogy külföldön milyen keserű az élet a magas árak miatt, akik életükben nem éltek kint."


Egyfolytában kint élek.

2017. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
59%

Hogy lehet megélni? Elég sz**ul, ezért is megy el, aki bármihez is ért. Meg azért, mert te vagy a hazaáruló, h***e amikor pedzegeted, hogy mennyire szolgalelkűek az emberek, hogy ennyi pénzért dolgoznak.

Meg azért, mert aki egyetért azzal, hogy kevés a fizetés, az rögtön elintézi annyival, hogy az aktuális kormány hibája az egész, mert nem ad többet.

Meg azért, mert ha bármilyen hivatalos iratra van szükséged, akkor az egész napod rámegy a hivatalok közötti rohangálásra, ráadásul úgy, hogy szükséged van valamire, akkor kell hozzá egy papír, ami ezt igazolja, aztán kell egy másik, ami azt igazolja, hogy te igazoltad, hogy igazolod...

Meg azért megy el mindenki, mert az átlagember legnagyobb gondja az, hogy a Szulejmánban ki kivel mit csinált, kinek mekkora kocsija van, emútnyócév meg Soros...

Meg azért, mert 10 emberből 8 irtózatosan bunkó, illemről még soha nem is hallottak (köszönés, kölcsönös félreállás a járdán, ha nem férünk el, parkolás, kresz stb..)

Meg azért, mert a havert veszik fel mindenhol, nem a hozzáértőt.

Meg azért, mert minden az EU és Soros hibája...

Meg azért, mert az oktatási rendszerünk egy kalap sz*r...

Meg azért, mert több százezer közszolga ül a hivatalokban, akiknek a munkáját ki lehet váltani elektronikusan, de senki nem meri őket kirúgni, másrészt a lakosság jelentős része a vezetékes telefont is szenteltvízzel locsolgatja, úgy retteg az elektronikától...


Néhány napja a rádióban is beszédtéma volt, hogy az általános értelmi szintje a lakosságnak drámaian zuhan, a tanult értelmiség csomagol, amilyen gyorsan tud...



Természetesen ez már látszik rendesen. Ahol diákmunkán vagyok, ott éppen Angliai partnerekkel megy az egyezkedés termékek szállításáról. Én tartom a kapcsolatot angolul, a főnök meg pedzegeti, hogy szeptembertől maradhatnék ott dolgozni, mert senki nem tud angolul és akkor mi lesz...mindezt 110 ezerért (nagyon vidék). Nyilván kiröhögtem. S amikor felajánlod, hogy oké, majd a városból intézed darabáron a levelezést, akkor nem érti. Mert ott kell ülni, hogy "lássa". Mert papíron kell mindent intézni, az angolok meg sokszor írják az értetlenkedő üzenetet, hogy mi tart ilyen sokáig...

A gyorséttermekben már bárkit felvesznek, ha egyáltalán csinál valamit.

Nekem most új munkahelyem van, de az előző munkahelyen azt mondták, hogy 3 hónapig nem vesznek fel senkit, ha esetleg vissza szeretnék menni, tartják a pozíciót.


Közben a Miniszterelnök Úr éppen arról nyilatkozik, hogy a magyaroknak a génjeiben van a földművelés...

Illetve, hogy a magyar mezőgazdaság nemzetközi színvonalú...

Majd ezután éppen sétálok az utcán és a szaroscsizmás, izzadt trikós traktoros kiköp a traktorból a város közepén, gigászi méretű sárdarabokat potyogtatva, a gazdák meg állami hitelekből élnek, mert ott meghal a tudás, hogy kimegyünk szántani, oszt' eladjuk.


Kérdező, ha nem vagy már itthon, ne is gyere. Épeszű ember menekül ilyen helyekről. Én is arra gyűjtök, hogy elhúzzak.

2017. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
39%
Pusztán a mentalitás miatt érdemes elköltözni. Jobb egy olyan társadalomban élni, ahol a takarítónőnek is futja évi egy hosszú hétvégés tengerparti nyaralásra, mint egy olyanban, ahol a takarítónő dögöljön meg, ha normális életet akarsz, akkor legyél mérnök.
2017. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
72%
hűű, látszik, 42-43-ban elveszítünk egy rohadt nagy zsenit, aki azt hiszi, ő szarta a lószart.
2017. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
77%

Mert mindig jön valami proli,aki azt mondja,hogy azt is több,mint a semmi.


Hidd el,ha nem lenne minimálbér,van aki az alatt is elmenne dolgozni.


Szidják a multikat,de azok legalább nem minimálbért fizetnek,mint a magyar vállalkozó.

2017. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
29%
Látod, felvázolod az érveket, majd jönnek a 44-es faék emberek és betámadnak. Ezeknek jó a nettó 110, ennyi az igényük.
2017. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
58%
Nyugat-EUropaban egy takaritono keres atlagban kb 1200-1300 eurot elbol az osszegbol ott se tudsz normalisan megelni, meg nehogy azt hidd,hogy Nyugati Aztan mindenki minden evben hetekig nyaral a tengerparton
2017. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
60%

Németországban még a takarítónak is középkategóriás autója van.


Maradjunk ennyiben.


Biztos nem parizert eszik a hó végén.

2017. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
86%
Mar bocsi, de az en 3000 euros fizetesembol 1100 Euro a lakàs,megelhetessel egyutt so man elmegy 2000 egy honapban, eh nem vallalnek be egy kozepkategorias autot,negogy egy 1000 akarhabnx eurot kereso takaritono, akkor arrol meg nem is beszelve,hogy a nagyvarosokba az Iskola is penz, mert az allami iskolakban egy nemet se kuldi a gyereket a torokok meg az arabok koze
2017. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
60%
Íģy végigolvasva a hsz-eket ismét csak be kell lássam hogy soha nem fogok tudni hazaköltözni.Én nem tudom miből élnek a népek otthon,15 éve vagyok itt No.-ban,már nem lätom á az otthoni műsort,szakmunkásként mihez is kezdenék a 150el?
2017. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!