Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarnak dolgozni a...

Miért nem akarnak dolgozni a magyarok, és egyáltalán miből élnek akkor?

Figyelt kérdés
Nem csak betanitott munkára, hanem most már egyre több munkakörbe képtelenek Magyarországon munkást találni, lassan már elég jó fizetésért sem.Olyat is hallottam, sőt látok is sok helyen, hogy inkább várják otthon a 22 ezer ft összegű munkanélküli járadékot, ahelyett, hogy elmennének dolgozni teljesen egészséges emberek, tehát nem arról van szó, hogy valami bajuk lenne, és azért nem dolgoznak. A BKK is lassan hiába keres buszsofőrt, egyszerűen már oda se akarnak menni dolgozni az emberek, pedig ott a fizetés sem annyira kevés.Több dolgot sem értek ennek kapcsán: Egyrészt ezek az emberek honnan várják a pénzt, miből élnek meg akkor egyáltalán, ilyen sokan eltartatják magukat valakivel, vagy mi van? Másrészt az államnak miért éri meg munkanélküli segélyeket osztogatni? Amikor tudják nagyon jól, hogy hatalmas a munkaerőhiány, és ez csak rosszabb lesz...

2017. szept. 16. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 Lazy Lover ***** válasza:
15%
31 trollkodj máshol pls! pl festőmázoló 12-15 e/nap vagy a bkk is annyit fizet
2017. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
19%
21:03 Lexarom mit gondolsz . Én inkább dolgozok mint otthon üljek. Nem kesereghetek egész életemben azon hogy kevés. Beosztom szt 180-220 -at és kész. Lehet kevés de mivel lenne jobb ha közmunkáznék és büszkén verném s mellem hogy engem lehalább nem vettek palira. Ráadásul munka mellett lehet még mással is foglalkozni egy kis mellékesért. Köszönöm én jól megvagyok. Az ilyen mentalitású emberek mint te csak mindíg mentegetik magukat hogy épp miért nem éri meg dolgozni. 20 éve dolgozom szinte folyamatosan nem várhatom hogy a szüleim tartsanak el 38 -évesen is. Ha 150 lenne a kereset akkor is dolgoznék mint sokan mások. Nem hinném hogy nekem van rossz felfogásom. Te segélyekből más nyakán akarsz élősködni ? Vagy hogy képzeled el az életed?
2017. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
10%
Ha valakit esetleg érdekel gyárban keresem meg a 180-220-st. 12 órás műszakban havi 15 napban. Átlag 180 órában. Még sose túlóráztam.
2017. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
91%

Dolgozz,felőlem napi 20 órát is,ha neked az is megfelel!:D


Képzeld van,akit örömmel tartanak el,vagy nem szorulnak rá,hogy dolgozzon.

Neked meg nincs olyan,aki eltartson,vagy nincs merszed eltartatni magad mással,mert fontosabb az,hogy megmutasd a világnak,hogy te igen is "kemínyen dógózó kisember vagy"


Hajrá,csak ezt tudom mondani!

2017. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
26%

Na igen,38 éves vagy,és 20 éve dolgozol a gyárban.


Hát sok sikert kívánok hozzá a 40-es,és 50-es éveidben is!


Van akinek a munka büdös,másnak a tanulás.

2017. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
10%
Én csak egyszerűen szégyelném magam ha a szüleim tartanának el. Mert ha tehetem én segítem őket öregségükben minden téren. Mivel ennyivel tartozom amiért felneveltek. Ez a gúnyos keményen dolgozó kisember szöveg meg már unalmas és szánalmas is egyaránt. Ha te megteheted hogy ne dolgozz örülj neki. Nem tudom miért zavar ha más eljár?
2017. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
92%

21:28, én szintúgy lexarom mit gondolsz. Te meg Kérdező erőszakoskodtok, hogy dehát dolgozni kell, mert az úgy szép és jó. Ne törődjetek mással, hogy dolgozik-e, vagy sem! Ti dolgozzatok, ha úgy vagytok bekötve, másokat meg hagyjatok békén!


Az ilyen mentalitású emberek mint én nem mentegetik magukat, és nem fognak éhbérért robizni, csak azért hogy az olyan mentalitásúaknak, mint te, megfeleljünk. Jé, most kimondtam valamit: ti megfelelés kényszeresek vagytok, mi meg nem.

Ha olyan szegényes a képzelőerőd, hogy aki nem dolgozik az segélyekből él, vagy más nyakán élősködik, akkor csak sajnálni tudlak.

2017. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
22%
Nem montam hogy ott vagyok 20 éve. Csak hogy szóta dolgozom. De van ski 40 évet is lehúzott régen is egy helyen minazzal a baj? Most meg már terelsz itt a tanulással. Munkakerülő vagy és kész
2017. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
71%

Neked az a bajod,hogy nem mindenki olyan,mint te,és önigazolást keresel.


És képzeld nem él mindenki segélyen!De látom kicsi a képzelőerőd.

2017. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
14%
A te fajtád teszi fel a kérdést holnap miért ilyen sz.r s megélhetés Magyarországon.
2017. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!