Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarnak dolgozni a...

Miért nem akarnak dolgozni a magyarok, és egyáltalán miből élnek akkor?

Figyelt kérdés
Nem csak betanitott munkára, hanem most már egyre több munkakörbe képtelenek Magyarországon munkást találni, lassan már elég jó fizetésért sem.Olyat is hallottam, sőt látok is sok helyen, hogy inkább várják otthon a 22 ezer ft összegű munkanélküli járadékot, ahelyett, hogy elmennének dolgozni teljesen egészséges emberek, tehát nem arról van szó, hogy valami bajuk lenne, és azért nem dolgoznak. A BKK is lassan hiába keres buszsofőrt, egyszerűen már oda se akarnak menni dolgozni az emberek, pedig ott a fizetés sem annyira kevés.Több dolgot sem értek ennek kapcsán: Egyrészt ezek az emberek honnan várják a pénzt, miből élnek meg akkor egyáltalán, ilyen sokan eltartatják magukat valakivel, vagy mi van? Másrészt az államnak miért éri meg munkanélküli segélyeket osztogatni? Amikor tudják nagyon jól, hogy hatalmas a munkaerőhiány, és ez csak rosszabb lesz...

2017. szept. 16. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
88%

De ha engem más tart is el,neked ahhoz mi közöd?

Képzeld,senki adójából nem kapok segélyt.


Te egy munkamániás ember vagy,aki a társadalomnak akar megfelelni,a te dolgod.

Mások meg azon munkálkodnak hogy tudnak munka nélkül megélni.

2017. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként engem nem zavar egyáltalén ha valaki nem dolgozik. Ha neki jó így legyen , én válaszoltam csak a kérdésre. Te kezdtél itt háborogni. Nyilván a kérdés nem azokra vonatkozik akik anyagi jólétben vannak és azért nem dolgoznak
2017. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
14%

Munkanélküli segély 3 hónapig jár.

Olyan nincs,hogy valaki nem dolgozik egyáltalán,és segélyt kap:D


Akkor mégis kihez szól a kérdés?

2017. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

" sokan eltartatják magukat valakivel"


Akinek vállalkozása van,az is ezt teszi.

Csak ő nem egy emberrel,hanem többel.

2017. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
20%
Na most már menj aludni. A közmunkába kipihenten kell érkezni mert kikapsz a munkafelügyelőtől.
2017. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
95%
További jó irigykedést!
2017. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
95%
Lassan oda jutunk hogy egy jómenő vállalkozó vagy.
2017. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 árokpart ***** válasza:
92%
Jelenleg önhibámon kívül állásnélküli vagyok, de képzeld el kérdező a saját közepes birtokunkon zöldségeket, gyümölcsöt, szőlőt termelünk a családommal együtt. Szinte mindent megtermelünk magunknak. A gazdaságunk munkáinak nagy részét kapálás, gazolás, betakarítás az ún. mamahotelben én csinálom amíg anyukám dolgozik. Nagyon boldog család vagyunk. Nem is értem az ilyen embereket mint te, hogy milyen alapon kutakodsz és kérsz számon más embereket.
2017. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
86%
Szegény sajnos nem érti,hogy valaki úgymond "munka nélkül éljen" az is munka.
2017. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
Kiforgatjátok a kérdés lényegét... Nem a vállalkozókra gondoltam, hanem azokra, akik tényleg az égvilágon semmit nem akarnak csinálni... Tudtok szöveget értelmezni?!
2017. szept. 16. 23:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!